تریلر بازی

نگاهی به تریلرهای خنده دار دنیای بازی‌های ویدیویی

تریلر بازی ها همیشه جدی و واقعی نیستند!

1%
  • 0/10
نگاهی به تریلرهای خنده دار دنیای بازی‌های ویدیویی ۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

تریلر بازی ها همیشه بخشی جذاب در دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و بسیاری از ما همانگونه که از بازی‌ها انتظاراتی خاص داریم، از تریلر بازی ها نیز انتظارات بالایی داریم و برخی استودیوها روش‌های زیبایی برای جذب ما با تریلر بازی خود دارند!

یکی از بزرگ‌ترین اهداف صنعت زیبای بازی‌های ویدیویی، سرگرم کردن ما است. این سرگرمی می‌تواند برگرفته از داستانی جدی، جذاب و تکان دهنده باشد یا می‌تواند با طنز و گاهی تمسخر ما را به خنده وادار کند. از سوی دیگر، بدون شک بسیاری از ما پیش از پیش خرید یک عنوان در دست توسعه یا عنوانی تازه انتشار یافته، به تماشای تریلر بازی ها می‌نشینیم و شرکت‌های توسعه دهنده هر کاری برای جذب ما مخاطبین انجام می‌دهند و یکی از جالب‌ترین روش‌ها طی تاریخ بازی‌های ویدیویی، انتشار تریلری خنده دار، با چاشنی طنز و تمسخر فرنچایزهای بزرگ بوده است!

در ادامه قصد داریم نگاهی به تریلر بازی هایی که عنوانی خاص یا حتی یک فرنچایز را به طور کامل طی تریلر بازی خود به بار تمسخر گرفته‌اند داشته باشیم. بد نیست به این موضوع اشاره داشت که برخی از این تریلرها، مربوط به بازی‌هایی با داستانی کاملا جدی و به دور از صحنه‌های طنز هستند، با این حال توسعه دهندگان تصمیم گرفته‌اند تریلری خنده دار را برای جذب هر چه بیشتر مخاطب انتشار دهند. حال داستان ما از آنجایی جذاب می‌شود که احتمالا روزی روزگاری ما شاهد مسخره کردن همین تریلرها از سوی برخی توسعه دهندگان دیگر باشیم!

تریلر بازی Goat Simulator 3

دقیقا مانند دنیای واقعی که هیچ مانعی برای بزها وجود ندارد، در تریلر بازی Goat Simulator 3 نیز هیچ مانعی برای بزها وجود ندارد! پیش از پرداختن به تریلر بازی Goat Simulator 3 بد نیست بدانید این بازی دومین نسخه از سری بازی Goat Simulator بوده، با این حال عدد سه را یدک می‌کشد! اما تریلر بازی Goat Simulator 3!‍ تریلر این بازی، در حقیقت نمونه تمسخر آمیز تریلر بازی Dead Island 2، با حضور بزها در عوض زامبی‌ها است!

طی تریلر این بازی، ما شاهد دونده‌ای هستیم که بدون آگاهی از وضعیت پیرامون خود به دویدن و گوش کردن به موسیقی ادامه می‌دهد. ما در تریلر بازی Dead Island 2 شاهد هرج و مرج و کشت و کشتار توسط زامبی‌ها هستیم، ولی بازی Goat Simulator 3 این زامبی‌ها را با بزها جابجا کرده است، البته بر خلاف بازی Dead Island 2، بازی Goat Simulator 3 به زودی انتشار خواهد یافت! نکته جالب این است که تریلر بازی Dead Island 2، خود نسخه‌ای کاملا طنز نسبت به تریلر کاملا جدی و البته ناراحت کننده بازی Dead Island بود و به نظر بازی Dead Island 2 که هرگز شاهد انتشار آن نبودیم، همراه با چاشنی طنز بود!

تریلر بازی Bulletstorm

بازی Bulletstorm، به شدت برای فاصله انداختن و متفاوت بودن با دیگر بازی‌های شوتر نظامی محور تلاش کرد و میزان تبلیغات توسعه دهندگان برای این بازی سرسام آور بودند. یکی از تریلرهایی که سبب جلب توجه بسیاری از کاربران و البته فعالان شد، تریلری در جهت تمسخر سری بازی Call of Duty و نمایش بازی خیالی با نام Duty Calls: The Calm Before The Storm بود. این تریلر کوتاه، با تمی شبیه به سری بازی Call of Duty، به همراه جملاتی کاملا بی معنی، تلاش به تمسخر سری بازی کال آف دیوتی و البته نمایش بازی Bulletstorm داشت!


در حالی که سری بازی Call of Duty پس از عرضه بازی Call of Duty Modern Warfare در سال ۲۰۰۷ محبوبیتی خیره کننده کسب کرد، کاربران طی سال‌های متمادی از بازی‌هایی که در تلاش برای کپی برداری از سری بازی محبوب آن‌ها بوده‌اند، گله مند هستند و بازی Bulletstorm نیز یکی از بازی‌هایی بود که به گفته کاربران تلاش بسیاری برای رقابت با سری بازی کال آف دیوتی داشت و سبب عصبانیت بسیاری شد. نکته جالب توجه این است که شما می‌توانید بازی Duty Calls را به شکل رایگان تجربه کنید و این بازی در حقیقت بخشی از تبلیغات توسعه دهندگان بازی Bulletstorm است!


تریلر بازی SnowRunner

بازی SnowRunner، شما را برای به مقصد رساندن کالاهای متفاوت با جاده‌های سخت و پر پیچ و خم روبه رو می‌کند، البته سختی راه این بازی به شدت لذت بخش بوده و در حقیقت جذابیت بازی بیش از به مقصد رسیدن، عبور از چالش‌های مسیر است و اگر کمی دقت کنید، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر که از فرمولی یکسان بهره می‌برد، بازی Death Stranding، اثر استودیو کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) است و تیم تبلیغات بازی SnowRunner از بازی Death Stranding به سود خود بهره برد.


تیم تبلیغات بازی SnowRunner در یکی از تریلرهای بازی خود، تلاش کرد ادای احترامی به بازی بزرگ Death Stranding داشته و ما می‌توانستیم ترکیب المان‌های این دو بازی را به وضوح در این تریلر تماشا کنیم. البته شکی نیست که یک بازی سبک ماشین سواری، نمی‌تواند داستانی به قدرت عنوانی چون Death Stranding ارائه دهد. از سوی دیگر اگر توجه داشته باشید این تریلر بازی SnowRunner نه در جهت تمسخر بازی Death Stranding، بلکه در جهت ادای احترام به آن عرضه شد.


تریلر بازی Eat Lead: The Return of Matt Hazard

تریلر بازی Eat Lead: The Return of Matt Hazard نه یک بازی یا یک سبک خاص، بلکه دنیای بازی‌های ویدیویی را به تمسخر می‌گیرد! شخصیت اصلی بازی ما که در تریلر به نمایش در می‌آید، شخصی از دوران بازی‌های ۸-بیتی بوده که به طور کامل شستشوی مغزی داده شده است.


تیم تبلیغات این بازی، تصمیم گرفت تریلر را با تمسخر آغاز کرده و راوی تریلر، زندگی شخصیت اصلی یعنی مت هازارد را با طنز تشریح می‌کند. در ادامه تریلر، ما شاهد تمسخر سبک بازی‌های متفاوت، با اشارات بسیار دقیق به برخی فرنچایزهای بزرگ طی تاریخ هستیم. در راستای همین موضوع، مت هازارد طی تریلر درگیر نسخه‌های ارزان قیمت و کپی‌های بسیار بی کیفیت بازی‌های مشهور می‌شود. متاسفانه بازی Eat Lead: The Return of Matt Hazard پس از انتشار با مشکلات بسیاری روبه رو بود و مورد تمسخر بسیاری از کاربران و منتقدین قرار گرفته و همین موضوع باعث شد به سرعت فراموش شود. این بازی گرچه مملو از صحنه‌های طنز آمیز و سرگرم کننده بود، ولی گیم پلی فوق العاده ضعیف آن سبب شکست این بازی شد و بازی که همه را به بار تمسخر گرفت، خیلی زود به بار تمسخر گرفته شد!

تریلر بازی The Outer Worlds 2

نسخه ابتدایی سری بازی The Outer Worlds به دلیل طنز به جا، داستان زیبا و البته انتخابات کاربر که تاثیر مستقیم بر داستان بازی داشت، بسیار مورد توجه کاربران و منتقدین قرار گرفت و به شدت محبوب شد. با توجه به موفقیت این بازی، شکی نبود که تیم آبسیدیان (Obsidian) به دنبال توسعه نسخه دوم این سری بازی خواهد رفت. تا به این لحظه تریلر گیم پلی بازی The Outer Worlds 2 در دسترس ما قرار نگرفته، با این حال تریلر معرفی این بازی به شدت سرگرم کننده و طنز آمیز بود.

راوی تریلر ما، به معنای واقعی هر صحنه‌ای را که نمایش داده می‌شود، به شکلی طنز آمیز تشریح می‌کند. او همچنین اشاره داشته که تیم توسعه دهنده نه تنها گیم پلی برای نمایش در اختیار ندارد، بلکه هنوز داستانی برای نمایش طراحی نکرده و همچنین شخصیت اصلی ما هنوز طراحی نشده که بخواهند آن را نمایش دهند و ما آن را تماشا کنیم و راوی داستان به بهترین شکل این موضوعات را بیان می‌کند. متاسفانه ما طی سال‌های اخیر شاهد تریلرهای بسیاری بوده‌ایم که هیچ ارتباطی با محصول نهایی نداشته‌اند و پیشگیری چنین روشی توسط تیم توسعه دهنده بازی The Outer Worlds 2 و فریب ندادن کاربران، بسیار برای ما خوشایند است.

تریلر بازی Saints Row 3

دو نسخه ابتدایی سری بازی Saints Row را بسیاری کپی بی کیفیت سری بازی GTA می‌دانند. از همین رو تیم توسعه دهنده این سری بازی تصمیم گرفت که نسخه سوم را با چاشنی بسیار زیاد کمدی و طنز توسعه دهد تا سایه سری بازی جی تی ای از دوش آن‌ها برداشته شود. آن‌ها برای این کار، روی به تمسخر سری بازی کال آف دیوتی و بتلفیلد در یکی از تریلرهای خود آوردند!
تریلر بازی Saints Row 3 با انبوهی از انفجارها و صحنه‌های اکشن آغاز شده و در ادامه شاهد درگیری میان دو جبهه متفاوت به سبک سری بازی‌های بتلفیلد و کال آف دیوتی هستیم که باید گفت تحسین برانگیز بوده و بسیار دلنشین و جذاب است! کمدی سری بازی Saints Row شاید به مذاق هر کسی خوش نیاید، با این حال ترکیب کمدی و طنز با سبک شوتر و جهان باز، با چاشنی تخیل، فرمول نسبتا موفقی را در اختیار آن‌ها قرار داده است.


تریلر بازی Super Smash Bros. Brawl

بازی Super Smash Bros. نه تنها در میان بازی‌های کنسول‌های نینتندو، بلکه در میان تمام بازی‌ها مورد تحسین قرار گرفت و یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم محسوب می‌شود. بازی Super Smash Bros. Brawl از دیگر فرنچایزها شخصیت‌هایی را قرض گرفت که این بازی را به شدت جذاب کرد. از جمله آن‌ها می‌توان به سالید اسنیک از Metal Gear اشاره داشت و ما شاهد ورود او به همراه جعبه مقوایی معروف خود در این بازی بودیم!

پس از آن، ما شاهد ورود شخصیت‌هایی از دیگر فرنچایزهای خارج از دنیای نینتندو نیز بودیم و از جمله آن‌ها می‌توان به سورا از Kingdom Hearts و تری بوگارت از King of Fighters اشاره داشت. تریلرهای این بازی شاهد حضور بسیاری از شخصیت‌های محبوب بود که برخی آن‌ها به بار تمسخر نیز گرفته شده بودند، با این حال مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفتند!

تریلرهای جذاب همیشه سبب خرید هر چه بیشتر بازی‌ها توسط کاربران شده‌اند، البته تریلرهای منتشر شده طی سال‌های اخیر متاسفانه تفاوت بسیاری با نسخه نهایی بازی‌ها داشته و نمی‌توان تا لحظه انتشار بازی به هیچ یک از آن‌ها اعتماد کرد. با این حال، مطلب ما تمرکز خود را کمتر روی این موضوع قرار داده و ما تلاش داشتیم جنبه طنز آمیز تریلرهای بازی‌ها را بررسی کنیم. آیا شما نیز شاهد چنین تریلرهایی بوده‌اید؟ فکر می‌کنید پیشگیری چنین روشی برای معرفی یک بازی کارآمد است؟ منتظر نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments