ترسناک ترین دشمنان Alan Wake 2

۵ مورد از ترسناک ترین دشمنان Alan Wake 2

آلن ویک ۲ غول جدید بازی‌های ترسناک در طراحی دشمنان غوغا کرده است!

مبارزات در بازی Alan Wake 2 کم هستند، اما تعداد کم آن‌ها با ترسناکی عجیب دشمنان و تنش بیشتر مبارزات جبران شده است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به ترسناک ترین دشمنان Alan Wake 2 داشته باشیم.

تغییر سبک و نحوه داستان سرایی بازی Alan Wake 2 باعث شد این سری بازی به بلوغ برسد. داستانی در سبک ترسناک به گمان عموم طرفداران چیزی بود که دنیای نویسنده ما کم داشت و استودیو رمدی (Remedy) با کارگردانی سم لیک (Sam Lake) با هشیاری و زیرکی این قسمت گم شده را به داستان آلن افزود. عناصر ترسناک در بازی Alan Wake 2 کم نبوده و بخشی از این عناصر را ما در دشمنان مختلف آلن و ساگا اندرسون (Saga Anderson) می‌بینیم. دشمنان ما در نسخه ابتدایی نیز ترسناک بودند، اما تغییر سبک بازی یک لایه دیگر به ترسناک بودن دشمنان ما در این بازی افزوده است.

بازی Alan Wake 2 در بخش طراحی دشمنان به شدت عالی کار کرده است. دشمنان بازی اعم از دشمنان معمولی و باس‌ها در این بازی به ترسناک‌ترین شکل ممکن طراحی شده و باعث می‌شود هر ثانیه خون در بدن شما یخ بزند. حال در ادامه قصد داریم نگاهی به ترسناک ترین دشمنان Alan Wake 2 بر اساس طراحی ظاهری، فضای اطراف آن‌ها و البته درجه سختی مبارزه با آن‌ها بپردازیم.

نایتینگیل (Nightingale)

مبارزه در برابر نایتینگیل که اولین باس بازی بوده نسبتا سخت است و به خوبی حس تنگ آمدن در یک نقطه را به شما انتقال می‌دهد. بازی Alan Wake 2 از لحاظ مبارزات تفاوت زیادی با دیگر بازی‌های رمدی و نسخه ابتدایی این سری داشته و به طور کلی اکشن بسیار کمتری دارد و همین موضوع باعث شده تنش در مبارزات آن به مراتب از دیگر بازی‌های آن‌ها بیشتر باشد. این موضوع بیش از همیشه در دو بخش ابتدایی داستان به کاربر ضربه می‌زند. در این بخش‌ها شما تازه وارد دنیای بازی Alan Wake 2 شده‌اید و پیش روی در آن برای شما سخت بوده و یافتن نقاط ضعف دشمنان هنوز کار آسانی برای شما نیست.

طی داستان ساگا و پیش از رسیدن به اولین باس، شما با دشمنان زیادی مبارزه نکرده و مبارزه در برابر آن‌ها به دلیل فضای باز جنگل کار سختی نیست. اما زمانی که به اولین باس بازی یعنی نایتینگیل می‌رسید، همه چیز تغییر کرده و در برابر دشمنی سخت، در فضایی به شدت تنگ و مملو از شاخ و برگ درختان قرار می‌گیرید. نایتینگیل با استفاده از این فضا و قدرت‌های تاریک خود شما را به شکل مداوم فریب داده و پشت درختان قایم می‌شود که این موضوع به مراتب مبارزه شما را سخت‌تر می‌کند.

تصور کنید در فضایی بسته و تاریک، مردی عظیم الجثه و عریان، تنه درخی در دست داشته و با سرعت زیاد محو شده و از عمق تاریکی به سوی شما می‌آید! ضربات نایتینگیل قدرت و برد زیادی داشته که شما را آزار می‌دهند. علاوه بر آن نباید فراموش کرد که مهمات در جنگل نایتینگیل بسیار کم بوده و شما را به فرار مداوم وادار می‌کند. نایتینگیل بدون شک یکی از سخت‌ترین و البته ترسناک ترین دشمنان Alan Wake 2 است.

تیکن تروور (Taken Thrower)

مبارزات راه دور، به خصوص زمانی که دشمن شما با محیط یکی می‌شود، بسیار طاقت فرسا هستند. دشمن بعدی که با نام تیکن تروور شناخته می‌شود، نه تنها از زوایای بسته به سوی شما تبر پرتاب می‌کند، بلکه در جهت‌های غیر قابل پیشبینی تلپورت کرده و به طور مداوم به شما نزدیک شده و از شما دور می‌شود.

علاوه بر آن، این دشمن ترسناک آلن ویک ۲ از قوانین همیشگی این سری بازی پیروی نمی‌کند. در صورتی که شما چراغ قوه را به سمت آن بگیرید، نه تنها تضعیف نشده، بلکه نسخه‌ای مشابه از خود را ساخته و با قدرت بیشتر هر دو به سوی شما حمله ور می‌شوند. انیمیشن تقسیم شدن این دشمن به خودی خود ترسناک بوده و باعث می‌شود شما توان مبارزه در خود نبینید!

تیکن دایور (Taken Diver)

چپتر پنجم داستان ساگا یعنی The Old Gods یکی از ترسناک‌ترین بخش‌های بازی است. ترس و تنش در این چپتر از بازی با سرعت بسیار کم به سوی شما آمده و به خوبی ترس را در وجود شما نمایان می‌کند. اما داستان از آنجایی پر تنش شده که ما با ترسناک‌ترین دشمن تمام بازی برای اولین بار آشنا می‌شویم.

تیکن دایور که به باور عموم ترسناک‌ترین دشمن بازی Alan Wake 2 است، بخش زیادی از ترسناک بودن خود را مدیون طراحی ظاهری خود است. ظاهر این دشمن ترکیبی از بدن دو پیرزن بوده که از بخش پایین تنه به یکدیگر متصل شده‌اند! این دشمن عجیب و غریب سرعت کمی داشته، با این حال در خود غرق شده و از نقطه‌ای دیگر که البته با نگاه به افکت آب مانند اطراف او قابل پیشبینی است ظاهر می‌شود. به خاطر داشته باشید که غرق شدن و ظهور دوباره تیکن دایور می‌تواند به معنی مبارزه تن به تن شما با او باشد. این دشمن از لحاظ ظاهر ترسناک‌ترین دشمن بوده، اما مبارزه با آن چندان سخت نیست.

سینتیا ویور (Cynthia Weaver)

به دنبال ترس تکرار نشدنی در چپتر پنجم داستان ساگا، این چپتر باس فایتی ترسناک با موسیقی جذاب و صدا گذاری ترسناک دارد. مبارزه در برابر سینتیا طولانی است و به بهترین شکل ممکن شما را می‌ترساند و همین موضوع آن را تبدیل به یکی از بهترین دشمنان بازی کرده است. سینتیا که زمانی نماد نور در دنیای آلن ویک بود، حال به نیروهای تاریک پیوسته و نه تنها در هوا معلق است، بلکه در فازهای مختلف ظاهر شده و از فواصل دور به سوی شما حمله می‌کند.

علاوه بر آن، فضای نمناک و زیرزمینی آن به ترس شما می‌افزاید. اما مبارزه با سینتیا زمانی رخ واقعی خود را نشان داده که ما وارد فاز دوم مبارزه می‌شویم. سینتیا از درون زمین ظاهر شده، به سوی شما می‌شتابد و به شما حمله ور می‌شود. در کنار آن نباید صدای سینتیا را فراموش کرد که به باور ما بهترین صدا گذاری در تمام بازی را دارد و شما را به شکل مداوم با صدای خود آزار می‌دهد.

گلیچینگ شدو (Glitching Shadow)

داستان آلن نیز دشمنان ترسناک کم ندارد، البته شما زمانی که در مکان تاریک هستید، همه چیز ترسناک بوده و نیازی به دشمن اضافه در کنار سایه‌هایی که هر لحظه شما را آزار می‌دهند، ندارید. در داستان آلن، تشخیص سایه‌های بی خطر از دشمنان کاری بسیار سخت بوده که هرگز به آن عادت نمی‌کنید. همین موضوع باعث شده به دفعات مهمات خود را هدر داده و در برابر دشمنان واقعی دست خالی بمانید.

این موضوع زمانی طاقت فرسا شده که دشمن شما گلیچینگ شدو باشد که با سرعت به سوی شما آمده و با سلاح سرد سایه‌ای(!) به شما حمله ور شود. ضربات این دشمن آلن بسیار هولناک بوده و هر ضربه آن می‌تواند شما را نیازمند تعداد زیادی پک‌های سلامتی کند. علاوه بر آن، گلیچینگ شدو خود را روی آلن پرتاب کرده و در صورتی که منور (Flare) در دست نداشته باشید، باید در انتظار کاهش شدید سلامتی خود باشید.

تنوع بیشتر دشمنان اما کاهش مبارزات در بازی Alan Wake 2 نسبت به نسخه ابتدایی، حس و حالی متفاوت به این بازی بخشیده که عموم کاربران را راضی نگه داشته است. در این مطلب تلاش داشتیم که ترسناک ترین دشمنان Alan Wake 2 را بررسی کنیم که جز جذاب‌ترین بخش‌های این بازی هستند. نظر شما چیست؟ شما کدام قسمت از بازی Alan Wake 2 را بیشتر دوست داشتید؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا