#مهسا_امینی

شرکت 2K ساخت عناوین NFL را از سر می‌گیرد

پس از شانزده سال، همکاری توکی و NFL مجددا آغاز شد

عناوین NFL شرکت 2K

پس از گذشت بیش از شانزده سال، سرانجام شرکت 2K Games طی پیامی رسما اعلام کرد که همکاری خود با NFL را از سر گرفته است و طبق تازه‌ترین قرارداد، این شرکت در آینده عناوین NFL را خلق و عرضه خواهد کرد.

در حالی که شرکت الکترونیک آرتز خالق یکی از بهترین آثار ورزشی جهان یعنی مجموعه‌ی فیفا است، اما شرکت 2K Sports به دلیل خلق عناوین ورزشی گوناگونی مثل NBA 2K سابقه‌ی درخشانی در این زمینه دارد. یکی از فرنچایزهای قدیمی و صدالبته پرطرفدار ورزشی NFL 2K نام دارد که آخرین نسخه‌ی آن یعنی ESPN NFL 2K5 در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط استودیوی Visual Concepts از استودیو‌های زیر مجموعه‌ی 2K Games راهی دو پلتفرم ایکس‌باکس و پلی‌استیشن ۲ شد. با وجود این که اثر مذکور در زمان انتشار به خوبی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و چه بسا در مراسم‌های مختلف از جمله VGX Award به عنوان یکی از کاندیدهای بهترین اثر ورزشی سال انتخاب شده بود، اما به دلیل قطع همکاری 2K و NFL توسعه‌ی این مجموعه به کلی متوقف گردید.

حالا که شانزده سال از این ماجرا می‌گذرد، به نظر می‌رسد که همکاری 2K و NFL دوباره از سر گرفته شده است و این شرکت از این پس وظیفه‌ی ساخت عناوین NFL را بر عهده خواهد داشت. آقای David Ismailer رئیس ارشد 2K در جلسه‌ای رسما اعلام کرد که با توافق صورت گرفته شده میان این شرکت و NFL بخش 2K Sports بار دیگر فرآیند ساخت و توسعه‌ی دنباله‌ی این مجموعه را آغاز می‌کند. با استناد به گفته‌های او، ظاهرا این سری در برخی زمینه‌ها همچون هسته‌ی گیم‌پلی دستخوش تغییراتی خواهد شد و 2K موظف به خلق آثار غیر شبیه‌سازی از فرنچایز NFL است. افزون بر این‌ها، رئیس 2K رسما تایید کرد که تیم توسعه‌دهنده در حال حاضر مشغول ساخت بازی جدید این مجموعه است که در سال ۲۰۲۱ میلادی به دست علاقه‌مندان خواهد رسید.

آقای David Ismailer در این‌ باره می‌گوید:

ما از همکاری دوباره با NFL به منظور ساخت بازی‌های سرگرم‌کننده و تجربه‌های اجتماعی بسیار خوشحال و هیجان‌زده هستیم.

در خلال گفته‌های رئیس 2K آقای جو روگیرو (Joe Ruggiero) یکی از معاون‌های NFL ضمن اشاره به اهمیت بالای افزایش تعداد هواداران برند خود و گسترش این مجموعه در نسل نهم کنسول‌ها، به صراحت 2K را یکی از رهبران موفق در حوزه‌ی خلق بازی‌های ورزشی معرفی و از همکاری دوباره با این شرکت ابزار خرسندی کرد. او در این زمینه می‌گوید:

در حال حاضر، گسترش حضور NFL در میان بازی‌های ویدیویی به کانون توجه بسیاری از بازیکنان تبدیل شده است، چرا که ما همواره به دنبال افزایش تعداد هواداران خود برای نسل بعدی کنسول‌ها هستیم و همکاری دوباره با کمپانی 2K در راه تحقق این هدف، یک گام بزرگ و کاملا منطقی است. شرکت 2K در واقع یکی از رهبران جهانی در حوزه‌ی بازی‌های ورزشی به شمار می‌رود که در این مسیر [به خاطر تجربه‌های کافی و توسعه‌ی عناوین ورزشی مختلف] موفقیت‌های بسیار زیادی کسب کرده است. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا در آینده‌ اطلاعات بیشتری در خصوص پروژه‌های جدید خود با شما به اشتراک بگذاریم.

با عنایت به این اظهارات فوق، کاملا بدیهی است که اولین اثر جدید سری NFL برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شود و انتشار آن برای کنسول‌های نسل فعلی یعنی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 کمی بعید به نظر می‌رسد. در هر حال باید منتظر ماند تا این دو برند نامدار از ساخته‌ی جدید خود پرده بردارند. در این میان، شایان ذکر است که شروع همکاری دوباره‌ی 2K و NFL هیچ ارتباطی با Madden NFL ندارد و شرکت الکترونیک آرتز کماکان امتیاز ساخت دنباله‌ی آن مجموعه را در اختیار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا