بازیگر ونزدی در دنیای سینمایی مارول

بازیگر ونزدی در دنیای سینمایی مارول هم می‌درخشد؟

10 شخصیت MCU که جنا اورتگا می‌تواند در نقش آن‌ها بازی کند

بازیگر ونزدی در دنیای سینمایی مارول هم می‌درخشد؟ پیمان امامی ۲۲ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ مارول

جنا اورتگا (Jenna Ortega) بازیگر نقش ونزدی (Wednesday) در سریال محبوب نتفلیکس (Netflix) بود؛ پس از بازی در آن سریال به نظر می‌رسد که اکنون او می‌تواند در دنیای سینمایی مارول (MCU) بدرخشد.

جنا اورتگا با کار بر روی پروژه‌های مستقل و پیوستن به فرنچایزهای معتبری مانند جیغ (Scream) به شهرت رسید. اما بازی او در سریال تیم برتون (Tim Burton) بود که این شهرت را دوچندان کرد. رشد سریع این بازیگر در دنیای سینما و تلویزیون موجب شده است که برخی درباره آینده او گمانه‌زنی کنند. عده‌ای نیز این سوال را مطرح کرده‌اند که اگر بازیگر ونزدی بخواهد در دنیای سینمایی مارول حضور یابد، چه نقشی را بازی می‌کند.

گفتنی است که او قبلا در مرد آهنی 3 (Iron Man 3) بازی کرده بود و نقش دختر معاون رئیس‌جمهور را برعهده داشت. بنابراین با فیلم‌های ابرقهرمانی بیگانه نیست. از این رو، بعید نیست که دوباره در فیلمی از مارول یا DC ظاهر شود. ما حدس و گمان‌های خود را درباره اینکه اورتگا ممکن است در نقش کدام شخصیت مشهور کمیک-بوک‌ها بازی کند، در این مقاله به شما خواهیم گفت.

Synapse

اگرچه ممکن است که سریال Inhumans یک شکست انتقادی و تجاری به شمار آید، اما همچنان چشم‌انداز روشنی در مورد شخصیت‌های جدید سریال وجود دارد. مثلا امیلی گوئررو (Emily Guerrero) توانایی تغییر امواج مغزی افراد را به دست آورده که قدرتی اعجاب‌آور است.

مهم‌ترین اتفاق در زندگی این شخصیت قطعا پیوستن او به جوخه وحدت انتقام جویان بود. اورتگا می‌تواند از شهرت خود کمک بگیرد و باعث معرفی این شخصیت منحصربه‌فرد شود. زیرا جهان هنوز در خطر است و به مجموعه جدیدی از انتقام جویان نیاز دارد. انتقام جویانی که خواهان اتحاد با جهش‌یافته‌ها و غیرانسانی‌ها هستند.

Mercy

اگر اورتگا به نقش‌های سادیستی علاقه داشته باشد، ابیگیل رایت (Abigail Wright) بهترین گزینه است. او که با عنوان فرشته رحمت نیز شناخته می‌شود، باور به‌شدت خطرناکی در سر دارد. مرسی معتقد است باید کسانی را که نمی‌توانند جان خود را حفظ کنند، به قتل برساند. به همین‌ دلیل، از قدرت‌های تقویت‌شده‌اش برای کشتن افرادی که به نظرش ضعیف هستند استفاده می‌کند.

مرسی سابقه همکاری با Thunderbolts را هم دارد. بنابراین ساخت دنباله‌ای با محوریت او امکان‌پذیر است. اگر چنین فیلمی تولید شود، تماشای اورتگا در نقش این شخصیت واقعا دیدنی خواهد بود. چراکه او در آثاری مانند سریال ونزدی و  فیلم کودک: ملکه قاتل (The Babysitter: Killer Queen) به‌خوبی در نقش شخصیت‌های این‌چنینی بازی کرده است.

Spider-Girl

تکرارهای زیادی از دختر عنکبوتی در سرتاسر مولتی‌ورس وجود داشته است. به همین دلیل و با توجه به اینکه چند جهان دیگر هم در حال گسترش به MCU است، اورتگا می‌تواند در نقش یکی از نسخه‌های این شخصیت بازی کند. اورتگا قبلا گفته بود که وقتی به پروژه‌های آینده‌اش نگاه می‌کند، به سمت نقش‌هایی می‌رود که قادر است با آن‌ها همذات پنداری کند.

بنابراین یک دختر عنکبوتی وجود دارد که ممکن است برای او جذاب باشد: آنا کورازون (Ana Corazon). آنا که قبلا به نام مستعار آرانا (Arana) شناخته می‌شد، قدرت جادوگر انجمن عنکبوتی را به دست آورد و به یک آغازگر در سازمان مخفی تبدیل شد. او با تقویت توانایی‌های خود در طول سال‌ها، در کنار انتقام جویان برای کمک به محافظت از جهان کار می‌کند.

Karma

در دنیای مردان ایکس (X-Men)، یک زن ویتنامی به نام Xuan Cao Manh وجود دارد که به دلیل ژنتیک جهش‌یافته‌اش قادر است ذهن و روان افراد را تسخیر کند. او موفق می‌شود که رید ریچاردز را تحت تاثیر قرار دهد و به عضویت مدرسه جوانان بااستعداد درآید. جایی که او جهش‌یافته‌های جدید را با نام مستعار کارما رهبری می‌کند.

پس از موفقیت فیلم جهش‌یافته‌های جدید (The New Mutants) مخاطبان مشتاق بودند که ادامه ماجراجویی جهش‌یافته‌های جوان را هم ببینند. شاید شگفتی‌های جدیدی در انتظار آن‌ها باشد که در طول ماجراجویی بعدی‌شان اتفاق بیفتد. مثلا با جهش‌یافته‌های جوان‌تری مانند جنا اورتگا که نقش کارما را بر عهده می‌گیرد، ملاقات کنند.

Jocasta

نقش شرور دیگری که اورتگا می‌تواند ایفا کند، نقش همسر اولترون (Ultron) یعنی جوکاستا است. این هوش مصنوعی هوشیار در کنار اولترون غوغا می‌کرد و ظاهرا در هر مرحله با اونجرز به مبارزه می‌پرداخت. در فیلم احتمالی MCU، امکان دارد که شخصیت جوکاستا از امواج مغزی پپر پاتس (Pepper Potts) الگوبرداری شود. زیرا اولترون از تونی استارک (Tony Stark) الگوبرداری شده است.

شهرت جنا اورتگا به دلیل توانایی‌اش در حفظ یک بیان مرده و در عین حال احساساتی است. او به شیوه‌ای بازی می‌کند که ترجمان احساسات شخصیت‌های خود باشد. خصوصیتی که معمولا باعث مقایسه او با ابری پلازا (Aubrey Plaza) می‌شود. بدون شک، اورتگا قادر خواهد بود که شخصیتی جذاب بسازد. شخصیتی که با لحن‌های تقریبا یکنواخت و رسای اولترون با بازی جیمز اسپیدر (James Spader) هماهنگ باشد.

Firebird

یک روز، بونیتا خوآرز (Bonita Juarez) تحت اصابت شعله‌هایی قرار گرفت که قدرت‌های باورنکردنی به او بخشیدند. بونیتا با اعتقاد به اینکه این‌ها هدایای الهی به او بوده‌اند، نام فایربرد را برگزید و با تیم‌هایی مانند رنجرز و انتقام جویان برای مبارزه با شیطان همکاری کرد.

به نظر می‌رسد که اورتگا به مطالعه در مورد جنبه‌های مختلف شخصیت‌ها علاقه دارد. اگر واقعا این‌طور باشد، اورتگا بازیگر مناسبی براي اين نقش است. زیرا تلاش خواهد کرد تا پیشینه مربوط به شخصیت را درست و دقیق به تصویر بکشد.

X-23

اخیرا مشخص شده است که شخصیت X-23 (که آخرین حضور او در فیلم Logan محصول 2017 بود) به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردد. اگر این اتفاق بیفتد، MCU ممکن است کمی بیشتر به این شخصیت توجه کند. در این صورت، جنا اورتگا برای این نقش مناسب خواهد بود.

بازیگر قبلی که نقش X-23 را برعهده داشت، دافنه کین (Dafne Keen) بود که او هم بازی خوبی ارائه کرد. اما با توجه به اینکه جهش‌یافته‌ها به‌تدریج درگیر رویدادهای MCU می‌شوند، خشونتی که اورتگا به این نقش می‌دهد تماشایی‌تر خواهد بود.

White Tiger

اگر طرفدار مجموعه Daredevil باشید، حتما می‌دانید که آوا آیالا (Ava Ayala) پنجمین فردی است که ردای ببر سفید را بر تن می‌کند. آوا وقتی که طلسم ببر سفید را از خواهرزاده‌اش به ارث برد، چابکی و قدرت او را افزایش داد. در ادامه نیز هنرهای رزمی را از تیگرا یاد گرفت تا به‌خوبی از خود دفاع کند.

این یکی دیگر از نقش‌هایی است که اورتگا ممکن است جذب آن شود. اورتگا قبلا سرسختی‌اش را با نقش‌های فراوان در فیلم‌شناسی خود نشان داده است. اگر او تمرینات هنرهای رزمی را هم به رزومه‌اش اضافه کند، این نقش برای اورتگا مناسب خواهد بود.

Black Cat

ظاهرا قرار است که مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Ton Holland) عاشقانه‌اش با میشل جونز و دوستی‌اش با ند (Ned Leeds) را رها کند. بنابراین او زندگی بسیار تنهایی خواهد داشت. اینجاست که فلیسیا هاردی (Felicia Hardy) وارد می‌شود. در کمیک‌ها، هاردی به عنوان گربه سیاه سارق شناخته می‌شود. افزون بر این، او شخصیتی است که دائما مرد عنکبوتی را به چالش می‌کشد.

اورتگا ثابت کرده است که هیچ مشکلی برای بازی در فیلم‌های عاشقانه ندارد. چراکه از اعتمادبه‌نفس بالایی در مقابل بازیگران مرد فیلم‌ها برخوردار است. اگرچه موها تغییر زیادی در چهره اورتگا ایجاد می‌کنند، اما مطمئنم که او در نقش گربه سیاه هم ظاهری خیره‌کننده خواهد داشت.

Rogue

یکی از نقش‌هایی که جنا اورتگا قادر است آن را به‌خوبی ایفا کند، جهش‌یافته‌ای معروف به نام روگ (Rogue) است. او قدرت هر کسی را که لمس می‌کند، خودش نیز آن قدرت را به دست می‌آورد. البته تماس فیزیکی طولانی‌مدت می‌تواند منجر به آسیب جدی او شود.

تصور اینکه اورتگا ویژگی‌های روگ را به نمایش می‌گذارد، بسیار هیجان‌انگیز است. بنابراین حضور او در هر پروژه لایو اکشنی از X-Men در آینده، دیدنی خواهد بود. مشاهده اینکه چگونه اورتگا در یک گروه حماسی مانند مردان ایکس قرار می‌گیرد نیز واقعا جذاب است.

نظر شما درباره حضور بازیگر ونزدی در دنیای سینمایی مارول چیست؟

3.6 35 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

22 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا