انیمه های سینمایی بلند
1%
  • 0/10

۱۰ مورد از انیمه های سینمایی بلند با بیشترین زمان

بلندترین انیمه‌های سینمایی

۱۰ مورد از انیمه های سینمایی بلند با بیشترین زمان ۰ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

استودیوهای انیمه‌سازی با ابتکار و خلاقیت، به ساخت برخی از طولانی‌ترین انیمیشن‌های تاریخ پرداخته‌اند. در این مقاله، به بررسی ۱۰ مورد از انیمه های سینمایی بلند با طولانی‌ترین مدت زمان می‌پردازیم و جذابیت‌های آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

یکی از عوامل اصلی که بر فیلم‌ها، چه انیمیشنی باشند چه غیر انیمیشنی، تأثیر می‌گذارد، مدت زمان آن‌ها است. مدت زمان یک فیلم می‌تواند به عنوان یک نقطه قوت یا ضعف در نظر گرفته شود و با صرف نظر از کیفیت، داشتن مدت زمان بسیار طولانی می‌تواند به عنوان یک نکته جالب برای بعضی از افراد در نظر گرفته شود و حتی ممکن است برای جلب توجه افراد خاصی به فروش فیلم کمک کند.

این که تا چه حد می‌تواند مدت زمان یک فیلم باشد همواره یک زمینه جالب برای بحث کردن بوده است و در این زمینه فیلم‌های انیمه هم مستثنی نیستند. در حالی که معمول است که فیلم‌های انیمه مدت زمان کوتاه‌تری داشته باشند، به ویژه اگر انیمه‌های اقتباسی از دهه‌های ۸۰ یا ۹۰ باشند، اما فیلم‌های انیمه زیادی وجود دارند که به مدت زمان بسیار طولانی می‌رسند، به گونه‌ای که فیلم‌های انیمه بیشترین تعداد فیلم‌های انیمیشن با مدت زمان طولانی را تشکیل می‌دهند.

این یک آمار جذاب است که فکر کردن درباره آن می‌تواند جالب باشد و به طور کلی، به شهرت برخی از فیلم‌های فوق‌العاده اضافه می‌کند. در ادامه این مطلب قصد داریم ۱۰ مورد از انیمه های سینمایی بلند با بیشترین زمان را بررسی کنیم. از سفرهای خیالی و جهان‌های فراوان گرفته تا داستان‌های پرشور و شگفت‌انگیز، این انیمه‌ها نه تنها به عنوان اثرهای هنری بلکه به عنوان قطعاتی از تاریخ اینمه شناخته شده‌اند. این مقاله به تحلیل و بررسی عواملی چون تأثیر گذاری داستان، کیفیت انیمیشن و اتصال با مخاطبان این انیمه‌ها می‌پردازد تا خوانندگان را با دنیای فراوانی از انیمه‌های سینمایی با مدت زمان بلند آشنا کند.

۱۰. Great Conquest: The Romance of The Three Kingdoms Part 2: The Yangtze River Burns! (1993)

تاریخ اکران: ۱۸ مارس ۱۹۹۳ (۲۷ اسفند ۱۳۷۱)

کارگردان: توموهارو کاتسوماتا (Tomoharu Katsumata)

صداپیشه‌ها: تروهیکو آئوی (Teruhiko Aoi)، هیدکاتسو شیباتا (Hidekatsu Shibata)، هیدیوکی هوری (Hideyuki Hori)، لماسا کایومی (Lemasa Kayumi)، تاکاشی یاماگوچی (Takashi Yamaguchi)

مدت زمان: ۱۴۹ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

رمان Romance of the Three Kingdoms یکی از آثاری است که کمتر رمانی را می‌توان در تاریخ یافت که به اندازه آن مورد اقتباس قرار گرفته باشد، یکی از اقتباس‌های قابل توجه از این رمان، سه‌گانه انیمه‌ای شرکت توئی انیمیشن (Toei Animation) است. این سه فیلم از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴ روی پرده سینماها رفتند و قسمت دوم آن یعنی انیمه سینمایی Great Conquest: The Romance of The Three Kingdoms Part 2: The Yangtze River Burns که در سال ۱۹۹۳ اکران شد، با زمان ۱۴۹ دقیقه‌ای خود به عنوان دهمین رتبه از انیمه های سینمایی بلند با بیشترین مدت زمان شناخته می‌شود. این سه انیمه همچنین به دلیل این که جزو معدود آثاری هستند که در آن‌ها تروهیکو آئوی (Teruhiko Aoi) که بیشتر از هر چیزی به خاطر نقش جو یابوکی (Joe Yabuki) در انیمه Ashita no Joe شناخته می‌شود، برای نقش اصلی حضور دارد. او در هر سه انیمه صداپیشگی شخصیت لیو بی (Liu Bei) را بر عهده داشت.

۹. Star Driver: The Movie (2013)

تاریخ اکران: ۹ فوریه ۲۰۱۳ (۲۱ بهمن ۱۳۹۱)

کارگردان: تاکویا ایگاراشی (Takuya Igarashi)

صداپیشه‌ها: مامورو میانو (Mamoru Miyano)، جون فوکویاما (Jun Fukuyama)، سائوری هایامی (Saori Hayami)

مدت زمان: ۱۵۰ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

انیمه‌های تلفیقی بسیاری از طولانی‌ترین انیمه‌های سینمایی را تشکیل می‌دهند و یکی از طولانی‌ترین آن‌ها، انیمه Star Driver: The Movie محصول سال ۲۰۱۳ است. انیمه Star Drivers: The Movie اقتباسی از یک انیمه مکا (Mecha) با همین نام است و ۱۵۰ دقیقه زمان به عنوان نهمین انیمه سینمایی تمام دوران شناخته می‌شود. به عنوان یک انیمه تلفیقی، Star Drivers: The Movie تغییر چندانی در داستان اصلی منبع اقتباس خود ایجاد نمی‌کند، اگر چه شامل چند صحنه می‌شود که درباره اتفاقاتی است که بعد از پایان داستان برای شخصیت‌ها رخ می‌دهد. انیمه Star Driver: The Movie به خوبی نشان می‌دهد که Star Driver چه اثر شایسته‌ای است و چقدر فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

۸. Magical Girl Lyrical Nanoha: The Movie 2nd A’s (2012)

تاریخ اکران: ۱۴ جولای ۲۰۱۲ (۲۴ تیر ۱۳۹۱)

کارگردان: کیزو کوساکاوا (Keizou Kusakawa)

صداپیشه‌ها: یوکاری تامورا (Yukari Tamura)، نانا میزوکی (Nana Mizuki)، کائوری میزوهاشی (Kaori Mizuhashi)، سانائی کوبایاشی (Sanae Kobayashi)

مدت زمان: ۱۵۰ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

همان طور که از روی نامش پیداشت، انیمه Magical Girl Lyrical Nanoha: The Movie 2nd A’s اقتباسی از فصل دوم انیمه اصلی این مجموعه است و با مدت زمان ۱۵۰ دقیقه به عنوان هشتمین انیمه سینمایی سینمایی تاریخ شناخته می‌شود. مانند انیمه قبلی Nanoha، این اثر نیز تغییرات زیادی در داستان اصلی انیمه ایجاد می‌کند و حتی برخی از شخصیت‌های جانبی و فرعی را از داستان حذف می‌کند که باعث فشرده‌تر شدن داستان می‌شود. بنابراین هم طرفداران قدیمی و هم طرفداران جدید می‌توانند این اثر را تماشا کنند و تجربه‌ای کاملا منحصر به فرد را به دست بیاورند.

۷. Farewell To Space Battleship Yamato (1978)

تاریخ اکران: ۱۴ جولای ۱۹۷۸ (۲۳ تیر ۱۳۵۷)

کارگردان‌ها: لیجی ماتسوموتو (Leiji Matsumoto)، توشیو ماسودا (Toshio Masuda)، توموهارو کاتسوماتا (Tomoharu Katsumata)

صداپیشه‌ها: کی تومویاما (Kei Tomoyama)، یوکو آساگامی (Yoko Asagami)، آکیرا کامیا (Akira Kamiya)، بین شیمادا (Bin Shimada، چیکائو اتسوکا (Chikao Ohtsuka)

مدت زمان: ۱۵۱ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

مجموعه Space Battleship Yamato اثر لیجی ماتسوموتو (Leiji Matsumoto) یکی از بزرگترین مجموعه‌های علمی تخیلی در دنیای انیمه است و یکی از بدنام‌ترین انیمه‌های سینمایی آن که دومین انیمه سینمایی این سری است با نام Farewell To Space Battleship Yamato در سال ۱۹۷۸ اکران شد. این اثر دنباله‌ای برای انیمه سینمایی Space Battleship Yamato: The Movie محصول سال ۱۹۷۷ است و با مدت زمان ۱۵۱ دقیقه هفتمین انیمه سینمایی طولانی تمام دوران است. این اثر به خاطر کشتن بیشتر شخصیت‌های خود میان بسیاری از افراد بدنام شد، بنابراین حتی سازندگان نیز یک دنباله دیگر برای انیمه Space Battleship Yamato: The Movie با نام Space Battleship Yamato II ساختند که وقایع انیمه Farewell To Space Battleship Yamato را نادیده گرفت و داستان را به شکل کاملا متفاوتی رقم زد.

۶. Ashito No Joe: The Movie (1980)

تاریخ اکران: ۸ مارس ۱۹۸۰ (۱۸ اسفند ۱۳۵۸)

کارگردان: اوسامو دزاکی (Osamu Dezaki)، یوچیرو فوکودا (Yoichiro Fukuda)

صداپیشه‌ها: تروهیکو آئوی (Teruhiko Aoi)، جوکی فوجیوکا (Jukei Fujioka) توکو نیشیو (Toku Nishio)، کازوکو نیشیزاوا (Kazuko Nishizawa)، توشیوکی هوسوکاوا (Toshiyuki Hosokawa)

مدت زمان: ۱۵۲ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

یکی دیگر از انیمه‌های تلفیقی که مدت زمان طولانی‌ای دارد، انیمه سینمایی Ashito No Joe: The Movie محصول سال ۱۹۸۰ است. این انیمه در غرب با نام Champion Joe اکران شد و خلاصه‌ای از داستان انیمه اصلی Ashita No Joe ارائه می‌کرد که در مجموع ۱۵۲ دقیقه زمان داشت. با این مدت زمان، انیمه Ashito No Joe: The Movie به ششمین انیمه طولانی تاریخ تبدیل شد. در ادامه انیمه سینمایی Ashita No Joe 2 اقتباس از فصل دوم انیمه اصلی به عنوان یک انیمه تلفیقی ساخته شد، اما آن اثر تنها ۱۱۴ دقیقه زمان داشت، بنابراین رتبه بسیار پایین‌تری در فهرست انیمه های سینمایی بلند با طولانی‌ترین زمان به دست آورد.

۵. Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon A Time (2021)

تاریخ اکران: ۸ مارس ۲۰۲۱ (۱۸ اسفند ۱۳۹۹)

کارگردان: هیدئاکی انو (Hideaki Anno)، کازویا تسوروماکی (Kazuya Tsurumaki)، کاتسویچی ناکایاما (Katsuichi Nakayama)، ماهیرو مائدا (Mahiro Maeda)

صداپیشه‌ها: اسپایک اسپنسر (Spike Spencer)، تیفانی گرنت (Tiffany Grant)، آماندا وین-لی (Amanda Winn-Lee)، دنین ملودی (Deneen Melody)، جان سوساسی (John Swasey)

مدت زمان: ۱۵۵ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۲۱، مجموعه Neon Genesis Evangelion ساخته هیدئاکی انو (Hideaki Anno) در قالب چهارگانه Rebuild of Evangelion بازسازی شد که طولانی‌ترین آن‌ها، آخرین قسمت این مجموعه یعنی انیمه سینمایی Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon A Time محصول سال ۲۰۲۱ است که به عنوانی پایانی بزرگی برای هر دو مجموعه Rebuild و Evangelion شناخته می‌شود. طبیعتا چنین مجموعه بزرگی داستان‌ها و موارد بسیار زیادی برای پوشش دادن داشت، بنابراین منطقی است که برای پیوستن پرونده چنین چیزی هب یک اثر بسیار طولانی نیاز داشته باشد. انیمه سینمایی Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon A Time با مدت زمان ۱۵۵ دقیقه رکورد پنجمین انیمه طولانی تاریخ را به نام خود زد.

۴. Great Conquest: The Romance of the Three Kingdoms Part 3: The Distant Land (1994)

تاریخ اکران: ۲۹ آوریل ۱۹۹۴ (۹ اردیبهشت ۱۳۷۳)

کارگردان: توموهارو کاتسوماتا (Tomoharu Katsumata)

صداپیشه‌ها: تروهیکو آئوی (Teruhiko Aoi)، چیکائو اتسوکا (Chikao Ohtsuka)، بانجو گینگا (Banjo Ginga)، تاکاشی یاماگوچی (Takashi Yamaguchi)

مدت زمان: ۱۵۷ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

در ابتدای این مطلب درباره انیمه Great Conquest: The Romance of The Three Kingdoms Part 2: The Yangtze River Burns! که یکی از طولانی‌ترین انیمه‌های سینمایی تاریخ است، صحبت کردیم. اما دنباله آن یعنی انیمه سینمایی Great Conquest: The Romance of the Three Kingdoms Part 3: The Distant Land حتی از آن اثر نیز طولانی‌تر است. این انیمه سه‌گانه Great Conquest را به پایان می‌رساند و با مدت زمان ۱۵۷ دقیقه به چهارمین انیمه سینمایی طولانی تاریخ تبدیل می‌شود. سه‌گانه Great Conquest ممکن است نمادین‌ترین و بهترین اقتباس از رمان Romance of the Three Kingdoms نباشد، اما مدت زمان طولانی هر سه انیمه آن بدون شک باعث می‌شود که نتوانید آن‌ها را نادیده بگیرید.

۳. The Disappearance of Haruhi Suzumiya (2010)

تاریخ اکران: ۶ فوریه ۲۰۱۰ (۱۷ بهمن ۱۳۸۸)

کارگردان: تاتسویا ایشیهارا (Tatsuya Ishihara)، یاسوهیرو تاکموتو (Yasuhiro Takemoto)

صداپیشه‌ها: کریسپین فریمن (Crispin Freeman)، وندی لی (Wendee Lee)، میشل راف (Michelle Ruff)، استفانی شه (Stephanie Sheh)، جانی یونگ بوسچ (Johnny Yong Bosch)

مدت زمان: ۱۶۲ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

انیمه The Melancholy of Haruhi Suzumiya یکی از بزرگترین انیمه‌ها دنیا در دهه ۲۰۰۰ میلادی بود و دنباله آن یعنی انیمه سینمایی The Disappearance of Haruhi Suzumiya در سال ۲۰۱۰ نیز به اندازه کافی بزرگ بود. این اثر که از یک لایت ناول با همین نام اقتباس شده است، با مدت زمان ۱۶۲ دقیقه سومین انیمه بلند سینمایی تمام دوران است. انیمه The Disappearance of Haruhi Suzumiya همچنین به پایانی بزرگ برای مجموعه خود تبدیل شد و از آن زمان دیگر هیچ اثر جدیدی از این سری ساخته نشده است. نویسندگی و کارگردانی بی عیب و نقص این اثر آن را به یک انیمه سینمایی فوق‌العاده و همه جانبه تبدیل می‌کند که بدون شک باعث می‌شود از دقیقه به دقیقه این ۱۶۲ دقیقه لذت ببرید.

۲. Final Yamato (1983)

تاریخ اکران: ۵ نوامبر ۱۹۸۳ (۱۴ آبان ۱۳۶۲)

کارگردان: تاکشی شیراتو (Takeshi Shirato)، توموهارو کاتسوماتا (Tomoharu Katsumata)، یوشینوبو نیشیزاکی (Yoshinobu Nishizaki)

صداپیشه‌ها: کی تومویاما (Kei Tomoyama)، یوکو آساگامی (Yoko Asagami)، گورو نایا (Goro Naya) آکیرا کامیا (Akira Kamiya)، ماساتو ایبو (Masato Ibu)

مدت زمان: ۱۶۳ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

همان طور که گفتیم انیمه‌های سینمایی مجموعه Space Battleship Yamato به خاطر مدت زمان بسیار طولانی‌شان شناخته می‌شوند و انیمه Final Yamato محصول سال ۱۹۸۳ نیز از این قائده مستثنی نیست. همان طور که از نام این اثر پیداست، انیمه Final Yamato پایان بزرگ این مجموعه قبل از ساخته شدن انیمه Space Battleship Yamato: Resurrection و بازسازی‌ها و دنباله‌های مختلف بود. این اثر ۱۶۳ دقیقه زمان دارد و به رتبه دوم طولانی‌ترین انیمه سینمایی تاریخ می‌رسد. جالب است بدانید که انیمه Final Yamato تا سال ۲۰۱۹ برای تقریبا چهل سال رتبه اول طولانی‌ترین انیمه سینمایی تاریخ را در اختیار داشت تا این که بالاخره یک اثر دیگر بعد از این همه سال از راه رسید و رکورد این انیمه را شکست.

۱. In This Corner (And Other Corners) of the World (2019)

تاریخ اکران: ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۹ آذر ۱۳۹۸)

کارگردان: سونائو کاتابوچی (Sunao Katabuchi)

صداپیشه‌ها: لورا پست (Laura Post)، تاد هبرکورن (Todd Haberkorn)، باربارا گودسان (Barbara Goodson)، کرک تورنتون (Kirk Thornton)، کارن استرسمن (Karen Strassman)

مدت زمان: ۱۶۸ دقیقه

انیمه های سینمایی بلند

اثری که در رتبه اول طولانی‌ترین انیمه های سینمایی بلند تاریخ قرار می‌گیرد، انیمه In This Corner (And Other Corners) of the World محصول سال ۲۰۱۹ است. استودیو ماپا (Studio MAPPA) در سال ۲۰۱۹ یک نسخه طولانی‌تر از انیمه This Corner of the World محصول سال ۲۰۱۶ نمایش داد که روابط برخی از شخصیت‌های اصلی و مضامین جنگ جهانی دوم این اثر را گسترش می‌دهد. انیمه In This Corner (And Other Corners) of the World توانست تا با مدت زمان ۱۶۸ دقیقه‌ای خود رکورد انیمه Final Yamato را بکشند و به طولانی‌ترین انیمه تاریخ تبدیل شود. این اثر به دستاوردی رسیده است که بعید است به این زودی‌ها آن‌ها را از دست بدهد، شاید دهه‌ها طول بکشد که یک انیمه سینمایی با مدت زمان بیشتر از ۱۶۸ دقیقه ساخته شود تا بتواند جایگاه انیمه In This Corner (And Other Corners) of the World را بگیرد و رتبه اول این فهرست را به دست بیاورد.

در نهایت، این مقاله به بررسی ۱۰ انیمه سینمایی بلند با بیشترین زمان پرداخت. این آثار نه تنها به عنوان مجموعه‌ای از انیمه‌های طولانی بلکه به عنوان آثاری هنری و حاصل تلاش و خلاقیت توسعه‌دهندگان انیمه شناخته می‌شوند. این انیمه‌ها با مدت زمان بلند خود توانسته‌اند هواداران بسیاری را جذب کنند. از زاویه‌های مختلف مانند هنر تصویری، ارتباط با مخاطبان، و ابزارهای داستان‌سازی، این انیمه‌ها شاهکارهایی بی‌نظیر را به تصویر کشیده‌اند. امیدواریم با معرفی این انیمه های سینمایی بلند، علاقه‌مندان به دنیای انیمه با شگفتی‌ها و غنای زیاد این صنعت آشنا شده باشد و از تماشای آن‌ها لذت ببرند. نظر شما درباره این ۱۰ انیمه سینمایی چیست؟ شما کدام یک از این آثار را تماشا کرده‌اید؟ به نظر شما کدام یک از آن‌ها انیمه شایسته‌تری است؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments