آپدیت جدید ایکس‌باکس سری ایکس روی بهبود قابلیت Quick Resume تمرکز دارد

ویژگی کاربردی برای کاربران

آپدیت جدید ایکس باکس سری ایکس

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت مایکروسافت در آپدیت جدید ایکس باکس سری ایکس روی بهبود قابلیت Quick Resume تمرکز دارد.

چیزی در حدود یک سال از عرضه‌ی کنسول‌های جدید مایکروسافت و سونی به بازار می‌گذرد. پلتفرم‌هایی که به لطف سخت افزارهای قدرتمند، ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی را بیش از پیش برای گیمرها جذاب‌تر کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین نکات قوت این کنسول‌ها، استفاده از حافظه‌های اس‌اس‌دی است که منجر به کاهش چشمگیر سرعت بارگذاری‌ها شده است.

به دنبال این امر، ایکس‌باکس سری ایکس و حتی ایکس‌باکس سری اس یک ویژگی خاص و صدالبته کاربردی تحت عنوان Quick Resume دارند. در این قابلیت، هر زمانی که از بازی‌ها خارج شوید، با ورود دوباره، دیگری خبری از نمایش لوگوها، منو و صفحات لودینگ نیست و درست از جایی که بازی را رها کرده بودید، بدون هیچ وقفه‌ای می‌توانید به تجربه‌ی آن ادامه دهید.

به بیان دیگر، وقتی بازی را انتخاب می‌کنید، کنسول شما را مستقیما به همان نقطه‌ای می‌برد که با رسیدن به آن از پای کنسول بلند شده بودید. بدین ترتیب، نیازی نیست به تماشای لوگوی سازنده و ناشر نشسته و از منوهای مختلف عبور کنید. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که خاموش کردن کنسول یا حتی کشیدن پریز برق اختلالی در این قابلیت کنسول‌های نسل نهم ایکس‌باکس ایجاد نمی‌کند. بر این اساس، بعد از انجام این کارها همچنان می‌توانید به طور مستقیم به داخل بازی رفته و تجربه‌ی آن را بدون معطلی خاصی از سر بگیرید.

حال در تازه‌ترین خبرها، چندی پیش وب‌سایت رسمی ایکس‌باکس در پیامی اعلام کرد که به‌روزرسانی جدید کنسول در کنار رفع یک سری باگ‌ها و ایرادات فنی، عملکرد قابلیت “از سرگیری سریع” را بهبود می‌بخشد. با انتشار این پیام، طولی نکشید که مایکروسافت اظهارات خود را پس گرفت و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این مورد در آپدیت‌های آینده اعمال خواهد شد و به‌روزرسانی امروز دستگاه تغییری در کارکرد این ویژگی ایجاد نمی‌کند.

بر اساس گفته‌های ردموندی‌ها، از این پس دو بازی بدون توجه به عناوین دیگری که در حال اجرا هستند، در بخش “از سرگیری سریع” کنسول ذخیره می‌شوند. بدین ترتیب، شما می‌توانید دو بازی مورد علاقه خود را به این بخش اضافه کرده و هر وقت که به سراغ آن‌ها بروید، دیگری منتظر لودینگ‌‌ها، نمایش لوگوها و منوی آن‌ها نباشید. ظاهرا این عناوین تنها در صورتی از این بخش خارج می‌شوند که کاربر به طور دستی آن‌ها را حذف کند و یا به‌روزرسانی جدیدی برای این دو اثر عرضه و نصب شود.

همان‌طور که اشاره کردم، این بهبود در به‌روزرسانی امروز کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس اعمال نمی‌شود و بخشی از آپدیت آینده خواهد بود. تیم ایکس‌باکس تا کنون جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده و مشخص نیست که این تغییر مهم در چه تاریخی ایجاد خواهد شد. دقت داشته باشید که به طور معمول، آپدیت‌های بزرگ و مهم Xbox در ابتدا برای کاربران آلفا یا همان Xbox Alpha Skip-Ahead عرضه می‌شوند تا سازندگان با همکاری آن‌ها پیش از انتشار نسخه‌ی نهایی، به مشکلات و ایرادات احتمالی پی ببرند.

از این رو، انتظار می‌رود که پیش از انتشار عمومی آپدیت بزرگ ایکس باکس سری ایکس و اس، کاربران آزمایشی از تغییرات و بهبود عملکرد Quick Resume مطلع شوند. لازم به ذکر است که جدیدترین به‌روزرسانی کنسول چند روز پیش با هدف رفع مشکلات و باگ‌های نرم‌افزاری در دسترس کاربران قرار گرفت و بر اساس گزارش‌ها، عملکرد دستگاه تا حدودی بهتر از قبل شده است. هرچند، هنوز هم مشکل همگام‌سازی و قطع ارتباط ناگهانی کنترلر با کنسول پابرجاست و ردموندی‌ها در حال رفع آن هستند.

بد نیست اشاره کنم که چند روز پیش نیز شرکت سونی آپدیت جدیدی را برای کاربران آزمایشی کنسول PlayStation 5 منتشر کرد. این به‌روزرسانی تغییراتی در ظاهر و سیستم تروفی‌ها ایجاد کرده و گزینه‌های جدیدی را برای بخش Party Chat به همراه آورده است. برای مثال، از این پس بازیکنان می‌توانند صدای دوستان خود را در چت صوتی تنظیم کنند. همچنین، گفته شده که می‌توان پنج بازی را در داشبورد دستگاه پین کرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با آپدیت جدید کنسول ایکس باکس سری ایکس و بهبود ویژگی Quick Resume چیست؟ آیا شما از عملکرد این قابلیت کنسول خود رضایت دارید؟ شما خواستار چه تغییرات و بهبودهایی در به‌روزرسانی‌های بعدی ایکس باکس هستید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا