بازی‌های رایگان ماه می ایکس‌باکس لایو گلد مشخص شدند

Tropico 4 رایگان شد!

بازی‌های رایگان ماه می ایکس‌باکس لایو گلد مشخص شدند حمید توحیدلو ۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی‌های رایگان ماه می ایکس‌باکس

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش از فهرست اسامی بازی‌های رایگان ماه می ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین ارزشمندی همچون Armello و Dungeons 3 برای ایکس‌باکس سری ایکس | اس و ایکس‌باکس وان می‌شود.

چند روزی به اتمام ماه آوریل باقی مانده و طبق روال همیشه، شرکت نامدار مایکروسافت در واپسین روزهای ماه، لیست بازی‌های رایگان ماه می سرویس ایکس‌باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که بی‌شک تجربه‌ی رایگان آن‌ها خالی از لطف نیست و شما را برای مدت‌ها به خود سرگرم می‌کنند.

اولین اثری که طی چند روز آتی به صورت رایگان تقدیم کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد می‌شود، Armello نام دارد. این عنوان برای نخستین برای ایپد معرفی شد و بعدها با تامین بودجه‌ی ساخت خود در کمپین کیک استارتر، در قالب عناوین دسترسی زودهنگام وارد شبکه‌ی استیم شد و سپس بعد از طی فرآیند ساخت خود، در سال ۲۰۱۵ میلادی به کنسول‌های نسل هشتم و پلتفرم رایانه‌ی شخصی راه یافت. داستان بازی در دنیای خیالی جریان دارد که شما وظیفه‌ی هدایت شخصیت‌های حیوان – انسان مانند را برعهده گرفته و با عبور از خانه‌های شش ضلعی، به مبارزه با دشمنان می‌پردازید. نکته جالب این است که بازی به طور همزمان از چهار بازیکن پشتیبانی می‌کند و مکانیزم گیم‌پلی آن به طور نوبتی است.

با استناد بر بیانیه‌ی ردموندی‌ها، این عنوان نقش آفرینی و کارتی از روز یازدهم اردیبهشت ماه الی دهم خرداد ماه سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱ تا ۳۱ می) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. به لطف پشتیبانی از بازی‌های نسل پیشین، کاربران دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی این عنوان روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه می تا اواسط ماه ژوئن بازی Dungeons 3 را نیز برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان که چیزی بیش از چهار سال از عرضه‌ی آن می‌گذرد، در واقع یک استراتژی است که توسط استودیوی رلمفورج (Realmforge Studios) ساخته شده و شرکت کالیپسو مدیا (Kalypso Media) وظیفه‌ی انتشار آن را برعهده داشته است. داستان بازی در رابطه با ارباب سیاه چال است که نیروهای شیطانی را با یکدیگر متحد کرده و با گسترش ارتش خود، سعی در رهبری جهان و دستیابی به اهداف شوم خود دارد. بازی مذکور نیز مشابه اثر قبلی، از روز بیست و ششم اردیبهشت به مدت یک ماه به صورت رایگان در دسترس کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد قرار خواهد گرفت.

با وجود اتمام چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم و ورود ایکس‌باکس سری ایکس | اس به بازار، شرکت مایکروسافت همچنان به پشتیبانی خود از ایکس‌باکس 360 ادامه می‌دهد. اولین بازی در نظر گرفته شده برای کنسول نسل هفتم ردموندی‌ها، Lego Batman نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ میلادی راهی بازار شد. این بازی از روز یازدهم تا بیست و پنجم اردیبهشت ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم می) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود. Tropico 4 آخرین بازی رایگان کنسول ایکس‌باکس 360 در طول ماه می محسوب می‌شود. گفته شده که این عنوان از ۲۶ اردیهشت الی ۱۰ خرداد ماه (۱۶ تا ۳۱ می) در دسترس کاربران ایکس‌باکس لایو گلد قرار خواهد گرفت.

بازی‌های رایگان ماه می ایکس‌باکس

لازم به ذکر است که هر دو بازی نسل هفتم به لطف پشتیبانی از قابلیت Backward Compatibility روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه می ایکس‌باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد چندان تعریفی ندارد، اما ارزش بازی‌های آن تقریبا برابر با ۷۵ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی‌های رایگان ماه می ۲۰۲۱ سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک را مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • Armello – از ۱۱ اردیبهشت الی ۱۰ خرداد (۱ تا ۳۱ می)
  • Dungeons 3 – از ۲۶ اردیبهشت الی ۲۶ خرداد (۱۶ می تا ۱۵ ژوئن)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Lego Batman – از ۱۱ الی ۲۵ اردیبهشت (۱ تا ۱۵ می)
  • Tropico 4 – از ۲۶ اردیبهشت الی ۱۰ خرداد (۱۶ تا ۳۱ می)

جدا از عناوین فوق، لازم به یادآوری است که فرصت دریافت برخی از بازی‌های رایگان ماه آوریل سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی‌های Vikings: Wolves of Midgard و Hard Corps: Uprising برای ایکس‌باکس سری ایکس ایکس | اس و ایکس‌باکس وان و همچنین Lost Planet 2 برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا روز دهم اردیبهشت ماه (مصادف با ۳۰ آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی) به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز بیست و پنجم اردیبهشت ماه فرصت دارید که به طور رایگان صاحب بازی Dungeons 3 شوید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا