1%
  • 0/10

نسل جدید گیمرها سرنوشت کنسول‌ها را تغییر می‌دهند!

اظهارات مدیر سابق ایکس باکس

نسل جدید گیمرها سرنوشت کنسول‌ها را تغییر می‌دهند! ۰ ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ کنسول‌های بازی کپی لینک
آینده کنسول های بازی

بر اساس اظهارات اخیر مدیر سابق پلتفرم ایکس باکس، به نظر می‌رسد نسل جدید گیمرها خطر مهمی برای آینده کنسول های بازی محسوب می‌شوند.

محبوبیت بازی‌های موبایلی برهیچکس پوشیده و پنهان نیست. این صنعت در طول سال‌های اخیر به طرز قابل توجهی رشد داشته و در حال حاضر ارزش آن بیشتر از بازار بازی‌های کامپیوتر و کنسول‌ها است؛ به طوری که درآمد آن بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده و مهم‌تر اینکه طبق پیش‌بینی‌ها، این رقم تا سال‌های آتی تا چندین برابر نیز خواهد شد.

پیتر مور، مدیر سابق ایکس باکس به تازگی در گفت‌وگویی اعلام کرده که نسل جدید گیمرها علاقه زیادی به تجربه بازی‌ها از طریق پلتفرم موبایل دارند. بر اساس اظهارات او، بازیکن‌های نسل جدید به خاطر آزادی عمل و دسترسی راحت‌تر به موبایل، تا حدی استفاده از کنسول‌ها برای تجربه بازی‌ها را کنار گذاشته‌اند.

پیتر مور در این زمینه توضیح می‌دهد:

نسل جدید گیمرها در راه است. آن‌ها می‌گویند زمانی که می‌توان با گوشی‌های هوشمند به همراه امکانات متنوع بازی‌های بزرگ را اجرا کرد، چرا باید برای یک سخت‌افزار اختصاصی هزینه کنیم؟

با توجه به اظهارات فوق، پیتر مور معتقد است این نسل می‌تواند تهدیدی برای آینده کنسول های بازی ایکس باکس، پلی استیشن و نینتندو باشد. از طرفی، نظر به عرضه عناوین انحصاری مایکروسافت و سونی برای کامپیوتر، او خاطرنشان کرد که گیمرها طی سال‌های آینده موبایل و کامپیوتر را به کنسول‌های خانگی و سنتی ترجیح خواهند داد.

 در ادامه صحبت‌ها، مدیر سابق ایکس باکس اعلام کرد که بازار نوظهور استریم و بازی‌های ابری در طول سال‌های آینده رشد قابل توجهی را تجربه خواهند کرد. از طرفی، بازی‌سازها، شرکت‌های ناشر و غول‌های تکنولوژی از جمله اپل نیز تمایل زیادی به عناوین موبایل دارند که با در نظر گرفتن این موارد، ظاهرا سرنوشت تلخی برای کنسول‌های خانگی و سنتی در پیش است.

البته، دقت داشته باشید که اگرچه تمایل گیمرهای نسل جدید تا حدودی تغییر کرده، اما هیچ شکی نیست که مایکروسافت و سونی برای حفظ جامعه و پلتفرم‌های خود، دست به اقدامات متعددی زده و از ایده‌های جدیدی استفاده خواهند کرد. در واقع، گروهی از تحلیل‌گرها بر این باور هستند که نابودی کنسول‌های سنتی یک پیش‌بینی اغراق‌آمیز است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments