بدترین جنایات ولدمورت
1%
  • 0/10

۷ مورد از بدترین جنایات ولدمورت را بدانید

این تنها بخش کوچکی از جنایات پادشه تاریکی است!

۷ مورد از بدترین جنایات ولدمورت را بدانید ۰ ۰۵ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

همان کسی که نباید نامش را بر زبان بیاورید، در زندگی خود جنایات بزرگی بر جادوگران و مردم عادی روا داشته است، اما آیا می‌دانید بدترین جنایات ولدمورت کدام هستند؟

لورد ولدمورت (Lord Voldemort) که در گذشته با نام تام ریدل (Tom Riddle) شناخته می‌شده، شخصیت منفی اصلی دنیای هری پاتر و یکی از بد کارترین جادوگران جهان زیبای جادوگری است. ولدمورت طی هفت دهه زندگی خود جنایات بیشماری انجام داده که بخش زیادی از آن‌ها در دوران نوجوانی او صورت گرفته‌اند.

موضوعی که ترس ما از لورد ولدمورت را بیشتر می‌کند، مکتوب نبودن تمام جنایات اوست. در نتیجه جنایاتی که ما از ولدمورت می‌دانیم، تنها بخشی سطحی از جنایات او هستند، با این حال تماشا و مطالعه درباره جنایات مکتوب او نیز بدن ما را به رعشه وادار می‌کند. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بدترین جنایات ولدمورت داشته باشیم.

به قتل رساندن هپزیبا و دزدیدن اجسام با ارزش

یکی از چیزهایی که تنها خوانندگان کتاب‌های هری پاتر از آن خبر دارند، محل کار تام ریدل پس از ترک کردن هاگوارتز است. تام ریدل پس از ترک هاگوراتز در بورگین و برکس (Borgin and Burkes) کار می‌کرد و بخشی از کار او جمع آوری و فروش اجسام جادویی آنتیک بود. او در این مسیر با یکی از نوادگان هلگا هافلپاف (Helga Hufflepuff) با نام هپزیبا اسمیت (Hepzibah Smith) دوست شد.

هپزیبا اما اشتباهی بزرگ مرتکب شد و گردنبند سالازار اسلیدرین (Salazar Slytherin) و جام هلگا هافلپاف را به او نشان دارد. تام در جهت دزیدن این دو جسم ارزشمند و تبدیل آن‌ها به هورکراکس، هپزیبا را مسموم کرده و الف خانگی هپزیبا را به عنوان قاتل هپزیبا جا زده و با آرامش از مخمصه خارج شد.

به قتل رساندن کارمندان گرینگاتس

اکثر جنایات ولدمورت از پیش برنامه ریزی شده بودند، با این حال ولدمورت به عصبانیت ناگهانی نیز معروف است. یکی از حملات او بر اثر عصبانیت بیش از حد در یادگاران مرگ، پس از آنکه بلاتریکس (Bellatrix LeStrange) از غارت گرینگاتس (Gringotts Bank) خبر داد، اتفاق افتاد.

پس از آن، پادشاه تاریکی متوجه شد که مسئول غارت جام طلایی هری پاتر بوده که از قضا از تبدیل شدن جام به یک هورکراکس آگاه است. در این لحظه ولدمورت به طرز عجیبی عصبانی شد و اشخاصی که این خبر را به او رساندند را به قتل رساند. حتی بلاتریکس برای فرار از مرگ از صحنه خارج شد!

به قتل رساندن بهترین یار خود

ولدمورت در طول زندگی خود اشخاص زیادی را که به باورش دشمن او بودند، در کنار بسیاری افراد بی گناه را به قتل رسانده است. اما عطش او برای غلبه بر مرگ به اینجا ختم نشد و این عطش باعث شد ما شاهد به قتل رساندن سوروس اسنیپ (Severus Snape)، مردی که به باور شخص ولدمورت وفادارترین یارش است نیز بودیم! ما می‌دانیم که برقراری ارتباط دوستانه با ولدمورت محال است، با این حال تفکر به نابودی نزدیک‌ترین یار برای دست یابی به چوب دستی الدر (Elder Wand) نیز غیر قابل باور است!

به قتل رساندن جیمز و لیلی پاتر و تلاش برای به قتل رساندن هری پاتر

در شب هالوین سال ۱۹۸۱، ولدمورت برای قتل هری پاتر یک ساله تلاش کرد. این در حالی بود که تنها به برخی الهامات بسنده کرده بود. ولدمورت برای رسیدن به هری پاتر، ابتدا پدر او جیمز پاتر (James Potter) جادوگری در ابتدای دهه سوم زندگی خود را به قتل رساند.

پس از آن، او قصد کرد لیلی پاتر (Lily Potter)، مادر هری را به واسطه علاقه اسنیپ به لیلی، به قتل نرساند. اما پس از مدتی کوتاه ولدمورت به این باور رسید که لیلی به منظور انتقام جویی به جنگ او خواهد رفت و لیلی را نیز به قتل رساند. جادوی کشنده ولدمورت اما بر هری یک ساله اثر نکرد، اما چیزی از پلشتی قصد به قتل رساندن کودک یتیم یک ساله کم نمی‌کند!

به قتل رساندن پدر و نیاکان ماگل خود

قتل حتی در دوران جوانی نیز چیز جدیدی برای تام ریدل نبود، اما تصور به قتل رساندن پدر و نیاکان خود در دوران دانش آموزی توسط او هر کسی را شوکه می‌کند. ولدمورت که در دوران حضور خود در هاگوارتز متوجه شد پدر و پدر بزرگ او ماگل هستند و بدون تلف کردن حتی یک ثانیه در محل زندگی پدر خود در لیتل هنگلتون (Little Hangleton) ظاهر شد و پدر و والدین بزرگ خود را به قتل رساند.

پس از آن، ولدمورت خاطرات برادر مادرش، مورفین گانت (Morfin Gaunt) را تغییر داد و او را در قالب قاتل جا زد. پس از آن، حلقه مارولو گانت (Marvolo Gaunt) را دزدیده و آن را تبدیل به هورکراکس کرد. ولدمورت هیچ پشیمانی از این کار خود نداشته و حتی در جام آتش به خانه پدری خود باز می‌گردد!

ولدمورت دو مرتبه تالار اسرار را باز کرد و سبب مرگ یک دانش آموز شد!

در عمق هاگوارتز، تالار اسرار، میراث سالازار اسلیدرین خفته است و پیش از مرگ بازیلیسک (Basilisk) به دست هری پاتر، این تالار خانه بازیلیسک بود. تام ریدل، از نوادگان اسلیدرین در سال ۱۹۴۳ تالار اسرار را یک مرتبه باز کرد و با استفاده از بازیلیسک برای کشتن دانش آموزان ماگل زاده استفاده کرد. طی این اتفاقات میرتل وارن (Myrtle Warren) به قتل رسید و زمانی که تام متوجه شد احتمالا برای این اتفاق هاگوارتز تعطیل شود، تالار اسرار را بسته و روبیوس هاگرید (Rubeus Hagrid) جوان را به عنوان قاتل میرتل جا زد.

تام ریدل اما متوقف نشد و یادگاری از خود در دفتر خاطراتش قرار داد و امید داشت که یک بار دیگر شخصی تالار اسرار را باز کند. برنامه ریزی او در سال ۱۹۹۲ به ثمر نشست و جینی ویزلی (Ginny Weasley) با دفتر خاطرات او تسخیر شد و بار دیگر تالار اسرار را گشود. به دلیل رخ دادن برخی اتفاقات خوب در این دوره، جلوی مرگ تعداد زیادی دانش آموز توسط ولدمورت به طور غیر مستقیم، گرفته شد!

آغاز جنگ هاگوراتز

به باور عموم، بزرگ‌ترین جنایت از میان بدترین جنایات ولدمورت آغاز جنگ هاگوارتز بود که بیشترین ویرانی و بیشترین مرگ را در میان جادوگران به بار آورد. این اتفاق در سال ۱۹۹۸ رخ داد و ولدمورت به منظور به دست آوردن و به قتل رساندن هری پاتر پیش از نابودی همه هورکراکس‌ها به مدرسه‌ای مملو از دانش آموزان بی تجربه حمله برد. جنگ مدرسه هاگوارتز کشتگان زیادی بر جای گذاشت و اگر هری و همراهان او به مبارزه در برابر ولدمورت و یارانش نمی‌رفتند، میزان ویرانی و مرگ غیر قابل تصور می‌شد.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، جنایت پادشاه تاریکی کم نیستند. اما ما تلاش کردیم بدترین جنایات ولدمورت را پوشش داده تا بدانیم چرا مبارزه در برابر او توسط هری و یارانش تا این حد مهم است. شما چه خاطراتی از مبارزات ولدمورت و هری دارید؟ در انتظار خاطرات و نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments