1%
  • 0/10

Wonder Woman 1984 بهترین افتتاحیه از زمان همه‌گیری ویروس کرونا را ثبت کرد

فروشی فراتر از پیش‌بینی‌ها

Wonder Woman 1984 بهترین افتتاحیه از زمان همه‌گیری ویروس کرونا را ثبت کرد ۰ ۰۸ دی ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فروش افتتاحیه‌ی Wonder Woman 1984 در بازار داخلی

طبق گزارشی که وب سایت The Hollywood Reporter منتشر کرده، فروش افتتاحیه‌ی Wonder Woman 1984 در بازار داخلی فراتر از انتظارها بوده است.

علی‌رغم همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از سینماها، استودیوی برادران وارنر Tenet را از اوایل سپتامبر سال جاری میلادی اکران کرد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند این فیلم به واسطه‌ی نام‌های مشهوری که در پشت و جلوی دوربین داشته امید را به صنعت بازگردانده و رقم بالایی را در باکس آفیس داخلی و بین‌المللی ثبت کند اما چنین اتفاقی رخ نداد. تازه‌ترین اثر کریستوفر نولان (Christopher Nolan) طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده‌ی آمریکا تنها ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت تا امیدها به ناامیدی تبدیل شده و احتمال اکران دیگر بلاک‌باسترها در سال ۲۰۲۱ به به صورت کامل از بین برود.

دیگر محصول مهمی که اخیرا به سینماها آمده، The Croods: A New Age است. این اثر نام‌های شناخته‌شده‌ای از جمله رایان رینولدز (Ryan Reynolds)، نیکلاس کیج (Nicolas Cage) و اما استون (Emma Stone) را در تیم تولید خود داشته اما میزان هایپی که پیرامونش وجود داشت قابل‌مقایسه با Tenet نبود. از همین رو، انتظار چندان بالایی از آن نمی‌رفت. با این حال، محصول تازه‌ی یونیورسال پیکچرز موفق شد بهتر از تنت عمل کرده و فروشی معادل ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار را در بازه‌ی افتتاحیه به ثبت برساند. با در نظر گرفتن میزان فروش این دو فیلم، پیش‌بینی می‌شد جدیدترین اقتباس سینمایی واندر وومن نهایتا ۱۰ میلیون دلار بفروشد اما این اثر غافل‌گیرکننده ظاهر شده است.

با توجه به گزارشی که روی خروجی The Hollywood Reporter قرار دارد، فروش افتتاحیه‌ی Wonder Woman 1984 در بازار داخلی فراتر از پیش‌بینی‌ها بوده است. بر این اساس، محصول مشترک استودیوی برادران وارنر و دی‌سی فیلمز از روز کریسمس به سینماها آمد و طی این مدت موفق شد در باکس آفیس داخلی ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بفروشد تا بهترین افتتاحیه از زمان همه‌گیری ویروس کرونا را به ثبت رسانده باشد. دومین اقتباس سینمایی واندر وومن در بازارهای بین‌المللی هم عملکرد بسیار خوبی داشته و طبق گزارش، ۶۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت تا مجموع فروشش تا به اینجای کار ۸۵ میلیون دلار باشد. برای مقایسه می‌توان به Tenet اشاره کرد که فروش خارجی‌اش در هفته‌ی نخست ۵۳ میلیون دلار بوده است.

Wonder Woman 1984 به واسطه‌ی سیاست جدید استودیوی برادران وارنر به صورت همزمان در سینماهای فعال و HBO Max قابل‌تماشا است. از همین رو، گروهی از فعالات پیش‌بینی می‌کردند این اثر فروش پایین‌تری را به نسبت به Tenet ثبت کند؛ زیرا مردم ماندن در خانه و عدم حضور در مکان‌های شلوغ را ترجیح می‌دهند. با این حال، قسمت دوم Wonder Woman موفق شد عملکردی عالی را به نمایش بگذارد. البته فروش ۶۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری برای یک فیلم بلاک‌باستر و ابرقهرمانی چندان مناسب نیست اما نباید فراموش کرد تعدادی زیادی از سینماها بسته بوده و سالن‌های فعال هم با بخشی از ظرفیت خود کار می‌کنند تا پروتکل‌های بهداشتی رعایت شوند.

استودیوی برادران وارنر جدا از ارسال آمار فروش Wonder Woman 1984 برای  وب سایت The Hollywood Reporter، ساخت دنباله‌اش را تایید کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments