#مهسا_امینی

اولین تریلر Wish Dragon محصول جدید نتفلیکس از راه رسید

وظیفه نشر روی دوش نتفلیکس قرار دارد

اولین تریلر Wish Dragon محصول جدید نتفلیکس از راه رسید سورنا رضایی ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ تریلر (سینمایی)

سرویس استریم نتفلیکس که وظیفه نشر را بر عهده دارد، ساعاتی قبل اولین تریلر Wish Dragon را با کاربران فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

Base FX، یک شرکت فعال در زمینه‌های جلوه‌های ویژه و انیمیشن است که در سال ۲۰۰۶ میلادی و در پکن راه‌اندازی شد. این مجموعه چند سال پیش استودیو بیس انیمیشن (Base Animation) را تاسیس کرد که تمرکز اصلی‌اش روی تولید انیمیشن‌هایی با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی قرار دارد؛ آثاری که داستانشان در چین روایت می‌شود اما مخاطبان جهانی را هدف گرفته‌اند. اولین محصول بیس انیمیشن، Wish Dragon نام داشته و با همکاری کلمبیا پیکچرز (یکی از زیرمجموعه‌های سونی پیکچرز) و نتفلیکس ساخته شده است. جکی چان (Jackie Chan) بازیگر و رزمی‌کار مشهور چینی یکی از تهیه‌کنندگان پروژه به شمار می‌رود.

کریس اپلهنز (Chris Appelhans) که هنرمندی آمریکایی است، وظیفه نوشتن فیلمنامه و کارگردانی Wish Dragon را به دوش کشیده است. از دیگر دست‌اندرکاران می‌توان آرون وارنر (Aron Warner) را نام برد که در کنار جکی چان و کریس برمبل (Chris Bremble) تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی است. وارنر طی دهه‌های گذشته روی روند ساخت آثار شاخصی از جمله Titanic Independence Day و Shrek Forever After نظارت داشته است. در ضمن، تمامی صداپیشه‌های نسخه انگلیسی اصالتا چینی هستند.

نتفلیکس اخیرا اولین تریلر Wish Dragon را در کانال یوتیوب خود قرار دارد. داستان درباره یک پسر جوان به نام دین است که از یک سمت مشغول تحصیل بوده و از سویی دیگر برای کسب درآمد به عنوان پیک موتور سوار کار می‌کند. او آرزوهای بزرگی را در سر می‌پروراند اما راهی برای رسیدن به آن‌ها نمی‌بیند. ناامیدی شخصیت اصلی ادامه دارد تا اینکه به صورت اتفاقی با یک اژدهای جادویی به نام لانگ مواجه می‌شود؛ اژدهایی که قادر است سه آرزوی صاحب خود را به واقعیت تبدیل کند. در پی این اتفاق، دین و لانگ یک ماجراجویی مشترک را آغاز می‌کنند تا دوست دوران کودکی پروتاگونیست را بیابند. آن‌ها برخلاف قولی که قبلا به یکدیگر داده بودند از هم جدا شدند.

اولین تریلر Wish Dragon در حدود سه دقیقه زمان داشته و در ابتدا دین را نشان می‌دهد که مانند همیشه از موتور خود برای رساندن بسته‌ها به مقصد مورد نظر استفاده می‌کند. در ادامه ملاقات دین با اژدهای جادویی و صد البته تلاش‌های شخصیت اصلی برای تجدید دیدار با بهترین دوست دوران کودکی‌اش را شاهد هستیم. مطابق انتظار، یک شخصیت منفی در داستان وجود دارد که می‌خواهد قوری جادویی را از دین بگیرد تا خودش به صاحب اژدها تبدیل شده و بدین ترتیب، به آرزوهای مد نظرش دست یابد.

پس از اینکه مشخص شد ویروس کرونا منشایی چینی دارد، نگاه بسیار منفی‌ای علیه شهروندان این کشور در سراسر جهان به وجود آمد که نتیجه‌اش افزایش تبعیض و خشونت علیه آن‌ها بوده است. ساخت آثاری مانند Wish Dragon بدون شک می‌تواند در بهبود نگاه مردم به چینی‌ها موثر واقع شود.

Wish Dragon اوایل سال جاری میلادی توسط سونی پیکچرز در چین اکران شد اما وظیفه نشر جهانی بر عهده نتفلیکس قرار دارد. این سرویس قصد دارد اثر مزبور را در تاریخ ۲۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ ژوئن) در دسترس مشترکان خود قرار دهد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا