اخبار فاش شده ویندوز ۱۱ خبر از تغییرات کاربردی در رابط کاربری آن می‌دهند

ویندوز ۱۱ از آن چیزی که فکرش را می‌کنید به ما نزدیک‌تر است

اخبار فاش شده ویندوز ۱۱

پس از گذشت شش سال از عرضه ویندوز ۱۰، حال اخبار فاش شده ویندوز ۱۱ دردسترس کاربران قرار گرفته و به‌نظر با تغییرات ظاهری زیادی روبه‌رو هستیم. البته نباید غافل شد که تمام اطلاعات فاش شده بوده و نباید به آن‌ها اعتماد کرد.

ویندوز ۱۱ حقیقت داشته و اطلاعات مرتبط با آن در تمام سطح اینترنت پخش شده‌اند. این اخبار تازه، ابتدا توسط کاربری در شبکه اجتماعی بایدو با انتشار دو عکس فاش شده از این سیستم عامل آغاز شد که نشان از وجود منوی استارت در بخش مرکزی سیستم عامل با گوشه‌های گرد برنامه‌ها خبر می‌دهند. اگر تابه‌حال ویندوز ۱۰ ایکس را مشاهده کرده باشید، متوجه می‌شوید که عکس‌های فاش شده از ویندوز ۱۱ شباهت‌های زیادی با آن نسخه از ویندوز دارند و بزرگترین نقطه اشتراک آن‌ها قرارگیری منوی استارت در مرکز و گرد بودن پنجره‌هاست.

اخبار فاش شده ویندوز ۱۱ به همین دو عکس ختم نشده و پس از گذشت مدت کوتاهی از انتشار این عکس‌ها، فایل نصبی ویندوز ۱۱ نیز فاش شد و بسیاری توانستند آن را روی رایانه‌های خود نصب کرده و از آن استفاده کنند تا اطلاعات بیشتری از آن به‌دست ما برسد. ما گمان داریم که فاش شدن این میزان اطلاعات برای مایکروسافت که در تاریخ ۲۴ ژوئن برابر با ۳ تیر ماه رویدادی بزرگ در پیش دارد تاحدی منفی باشد، البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که شاید مایکروسافت چنین کاری را به‌طور عمدی انجام داده تا شور و هیجان کاربران برای رونمایی از سیستم عامل تازه را افزایش دهد.

تام وارن (Tom Warren) از وبسایت The Verge تلاش کرد نگاهی عمیق به ویندوز عامل فاش شده داشته باشد و در همین مسیر به اطلاعاتی مفید نیز دست یافته است. به‌گفته وارن ویندوز ۱۱ از لحاظ طراحی تفاوت زیادی با ویندوز ۱۰ ندارد، بااین حال تغییراتی در رابط کاربری ایجاد شده که ارزش عنوان کردن را دارند. او افزود درکنار گوشه‌های گرد شده پنجره‌ها، دست شما برای چسباندن پنجره‌ها به دیواره‌های ویندوز بازتر بوده و آن‌ها خیلی آسان و راحت‌تر به دیواره‌های ویندوز می‌چسبند و نیازی نیست پنجره را تمام مدت کشیده و آرزو کنید دیواره ویندوز آن را بپذیرد.

وارن همچنین ادامه داد که مایکروسافت تلاش کرده سیستم عامل خود را بیش از پیش برای بازی‌های ویدیویی بهینه کند و از همین رو برنامه ایکس باکس تغییر یافته و به‌طور کامل با ویندوز یک‌پارچه شده است. حال شما می‌توانید خیلی راحت‌تر از قبل از برنامه ایکس باکس بهره برده و به عناوین خود در سرویس ایکس باکس گیم پس دسترسی داشته باشید.

حال که ما می‌دانیم ویندوز ۱۱ حقیقت داشته و دردست توسعه است، متوجه می‌شویم چرا مایکروسافت از پروژه ویندوز ۱۰ ایکس به‌طور کامل دست کشیده است. ویندوز ۱۰ ایکس در ابتدا برای دستگاه‌های Dual-Screen مانند Surface Neo طراحی شده بود، ولی مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد که ازنو تمرکز خود را روی صفحات تکی مانند لپتاپ‌ها گذاشته است. البته ویندوز ۱۰ ایکس اولین تجربه بد مایکروسافت از نمونه‌های ثانویه ویندوز ۱۰ نبود و اگر به‌خاطر داشته باشید ویندوز ۱۰ اس فیاسکو (Windows 10 S fiasco) بسیار زهوار دررفته و درخور مایکروسافت و نام ویندوز نبود.

درحال حاضر شش سال از انتشار ویندوز ۱۰ گذشته و به‌نظر بهترین زمان برای مهاجرت به سیستم عاملی پیشرفته‌تر است و امیدواریم تا پیش از عرضه بهبودهای بیشتری در آن ایجاد شده و استفاده از آن در تبلت‌ها، دستگاه‌های ARM و رایانه‌های Dual-Screen آسان شود. شما چه فکری درباره اخبار فاش شده ویندوز ۱۱ می‌کنید؟ فکر می‌کنید مهاجرت به ویندوز ۱۱ از همان روز اول درست است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا