آیا تجربه‌ی Godfall نیازمند اتصال دائمی به اینترنت است؟

سرانجام پاسخ یکی از پرتکرارترین سوالات علاقه‌مندان فاش شد

تجربه‌ی Godfall

به‌روزرسانی‌ای که چندی پیش در وب سایت رسمی PlayStation صورت گرفت، پاسخ یکی از سوالات پرتکرار پیرامون تجربه‌ی Godfall را فاش کرد.

استودیوی کانترپلی گیمز و شرکت گیرباکس پایلیشینگ در جریان The Game Awards 2019 از محصول مشترک و جدیدشان به نام Godfall رونمایی کردند؛ اتفاقی که سر و صدای زیادی به وجود آورد. این بازی اکشن و نقش‌آفرینی، اولین محصولی بود که تنها برای پلی‌استیشن 5 توسعه می‌یافت و در نتیجه، یک عنوان تماما نسل نهمی بود. در حالی که عده‌ای از علاقه‌مندان با تماشای تریلر معرفی هیجان‌زده شده بودند، عده‌ای دیگر سوالات مختلفی را پیرامون بخش‌های مختلفش مطرح کردند. با انتشار جزئیات جدید از بازی به مرور زمان، پاسخ بسیاری از سوالات مشخص شد. با این حال، یک پرسش همچنان بی‌پاسخ ماند: آیا این بازی به اینترنت نیاز دارد؟

به‌روزرسانی‌ای که اخیرا در وب سایت رسمی PlayStation صورت گرفت، پاسخ یکی از سوالات پرتکرار پیرامون تجربه‌ی Godfall را فاش کرد. با توجه به اطلاعات تازه‌ای که درج شده‌اند، محصول جدید کانترپلی گیمز در صورت تجربه‌ی آفلاین یا آنلاین به اتصال دائم اینترنت نیاز دارد. اگرچه اتصال دائم به اینترنت می‌تواند باعث نارضایتی عده‌ای از علاقه‌مندان شود اما اتخاذ چنین تصمیمی از سوی سازندگان تا حدودی قابل‌پیش‌بینی بوده است؛ زیرا لوت کردن به منظور دستیابی به آیتم‌های قدرتمندتر و همچنین پیشرفت سطح شخصیت اصلی، اهمیت بالایی در گیم‌پلی این بازی و موارد مشابه دارد. متاسفانه برخی از کاربران به جای طی کردن روند عادی، سعی می‌کنند به واسطه‌ی روش‌های مختلف بازی را فریب داده و سرعت پیشرفت خود را افزایش دهند. تیم‌های توسعه هم مجبور شدند اتصال دائم به اینترنت را به لیست نیازمندی‌ها اضافه کنند تا بدین ترتیب نظارتی کامل روی روند پیشرفت کاربرها داشته باشند.

در حال حاضر هنوز شرکت‌ها و ناشران مختلف بر سر قیمت بازی‌های نسل نهمی به توافق نرسیده‌اند. با این حال، کانترپلی گیمز و گیرباکس پابلیشر قصد دارند محصول جدیدشان را با برچسب قیمتی ۶۹.۹۹ دلار به بازارهای جهانی بفرستند. Godfall همچنین دو نسخه‌ی ویژه خواهد داشت که Digital Deluxe و Ascended نام دارند. آن دو به ترتیب ۸۹.۹۹ و ۹۹.۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند. نسخه‌ی دیلاکس در مقایسه با نسخه‌ی معمولی تنها یک مزیت دارد که آن هم دریافت اولین بسته‌ی ‌الحاقی به صورت رایگان است. نسخه‌ی اسندد علاوه بر این مورد، شامل چندین پوسته برای آیتم‌های مختلف از جمله سلاح‌ها می‌شود. در ضمن، روند پیش‌فروش هر سه نسخه آغاز شده است.

داستان Godfall در یک دنیای تخیلی جریان دارد؛ دنیایی که به پنج قلمرو زمین، آب، هوا، آتش و روح تقسیم شده است. کاربر در نقش آخرین بازمانده از گروه مقدس Knight’s Order ظاهر شده و باید جلوی رخ دادن یک آخرالزمان را بگیرد. او برای رسیدن به هدف خود قادر خواهد بود از سلاح‌هایی بهره ببرد که به پنج دسته تقسیم شده‌اند: شمشیر بلند، نیزه، دو شمشیر، دو چکش جنگی و دو شمشیر بزرگ. ولوپلیت‌ها، دیگر آیتم‌های حائز اهمیت در این بازی به شمار می‌روند؛ آیتم‌هایی که یک نوع زره بوده و روی قابلیت‌های کاربر تاثیر مستقیم می‌گذارند.

در انتها، لازم به ذکر است Godfall در تاریخ ۲۲ آبان (مصادف با ۱۲ نوامبر) برای دو پلتفرم پلی‌استیشن 5 و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. نسخه‌ی پی‌سی به مدت ۱۲ ماه در انحصاری فروشگاه اپیک گیمز باقی خواهد ماند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا