اپیزود اول فصل دوم سریال The Last of Us
1%
  • 0/10

اپیزود اول فصل دوم سریال The Last of Us، مهم‌ترین اپیزود این مجموعه!

جذب میلیون‌ها کاربر یا شکست بزرگ دراکمن و د لست آف آس!

اپیزود اول فصل دوم سریال The Last of Us، مهم‌ترین اپیزود این مجموعه! ۶ ۱۵ تیر ۱۴۰۳ یادداشت (تلویزیون) کپی لینک

اپیزود اول فصل دوم سریال The Last of Us به باور بسیاری مهم‌ترین اپیزود در تمام داستان این سریال خواهد بود. اما چرا؟ چه اتفاقاتی این اپیزود را تا این حد حائز اهمیت کرده است؟

طبق اعلام رسمی تیم‌های سونی، ناتی داگ (Naughty Dog) و البته HBO، روند ساخت فصل دوم سریال آخرین بازمانده از ما یا آنگونه که گیمرها بیشتر می‌شناسند، The Last of Us، نه تنها آغاز شده، بلکه فاصله چندانی با پایان یافتن ندارد. در عین حال نباید فراموش کرد که برخی دست اندر کاران این سریال احتمال وجود فصل سوم و چهارم این سریال را نیز تایید کردند که سبب خیزش نظرات مثبت و منفی زیادی از سوی طرفداران شد.

اگر به تجربه این سری بازی پرداخته باشید، بدون شک این پرسش برای شما پیش آمده که دست اندر کاران تا چه حد قصد کش دادن داستان و تعریف موضوعات جدید در این سریال را دارند؟ ما می‌دانیم که داستان بازی The Last of Us Part 2 داستانی پیچیده و بسیار طولانی بود، اما آیا تقسیم آن در دو یا سه فصل مجزا سبب کاهش کیفیت داستان نخواهد شد؟

گیمرها به خوبی از اتفاقات و نظرات ضد و نقیض درباره داستان بازی The Last of Us Part 2 پس از انتشار در سال ۲۰۲۰ با خبر هستند. داستان نسخه دوم در حدود چهار سال پس از داستان نسخه ابتدایی جریان دارد. پایان داستان نسخه ابتدایی مانند بمبی مهیب سر و صدا کرد و حال الی (Ellie) گیج و در هم از خیانت جوئل (Joel) به بشریت در عجب مانده است.

در میان درگیری‌ها و زندگی جدا از هم الی و جوئل، ابی (Abby)، دختر قدرتمند دکتری که در پایان نسخه ابتدایی به دست جوئل به قتل رسید، رد جوئل را زده و در صدد انتقام از او بر می‌آید. ابی در بخش‌های ابتدایی بازی موفق به کشتن جوئل شده و این موضوع به شکل غیر قابل تصوری مسیر زندگی آرام الی را تغییر می‌دهد.

حال ما به این موضوع فکر می‌کنیم که دست اندر کاران سریال The Last of Us قصد دارند به چه نحوی از این اتفاق بسیار مهم استفاده کنند. به باور بسیاری، نحوه استفاده از این اتفاق، کلید موفقیت یا شکست نه تنها فصل دوم، بلکه فصل‌های احتمالی سوم و چهارم خواهد بود!

فصل اول سریال The Last of Us به شدت به داستان اصلی که در بازی The Last of Us شرح داده شده بود پایبند و وفادار ماند و طبیعی است که فکر کنیم فصل دوم سریال نیز به دلیل موفقیت بی سابقه فصل ابتدایی، روندی مشابه را پیش گرفته و داستان بازی The Last of Us Part 2 را با تغییراتی اندک و بخش‌های اضافه جذاب در اختیار مخاطبین تلویزیونی این فرنچایز قرار دهد.

در نتیجه تمام این توضیحات، باید انتظار داشت جوئل که با بازی خیره کننده پدرو پاسکال (Pedro Pascal) به سرعت در دل کاربران جا خوش کرد، در قسمت یا قسمت‌های ابتدایی فصل دوم سریال د لست آف آس توسط ابی و یارانش به طرز فجیعی به قتل برسد و ما بار دیگر شاهد نظرات منفی و مثبت بسیار از سوی مخاطبین، این مرتبه در تلویزیون باشیم.

در نتیجه این اتفاق ترسناک و سرنوشت ساز، ما باید شاهد قدم گذاشتن بلا رمزی (Bella Ramsey) در نقش الی، در جایگاه شخصیت اصلی داستان باشیم. حال بسیاری از منتقدین بر این باور هستند که مرگ جوئل و قرار گیری الی در جایگاه شخصیت اصلی باید در نزدیک‌ترین زمان ممکن و به طور دقیق‌تر در پایان اپیزود اول فصل دوم سریال The Last of Us رخ دهد تا دست اندر کاران بتوانند به سرعت شخصیت الی را به عنوان شخصیت اصلی داستان به مخاطب نشان داده و او را پرورش دهند!

بازی The Last of Us Part 2 در طول داستان خود فلش بک‌هایی را از داستان‌های الی و جوئل در چهار سال میان دو نسخه به نمایش گذاشت. حال می‌توان انتظار داشت که این بخش‌ها در سریال نه به صورت فلش بک، بلکه به صورت بخشی از داستان اصلی و پیش از اتفاق مهم مرگ جوئل به نمایش درآیند. اما، منتقدین بر این باور هستند که قرار دادن فلش بک‌ها پیش از داستان اصلی می‌تواند سرعت پیشرفت داستان را کاهش دهد و باعث شود مخاطبین به سرعت از فصل دوم سریال خسته شوند.

در نتیجه، گرچه کریگ مزین (Craig Mazin) و نیل دراکمن (Neil Druckmann) قدرت قرار دادن فلش بک‌های بازی به عنوان بخش‌هایی اصلی از داستان فصل دوم سریال را دارند، انتظار می‌رود که از این کار صرف نظر کرده، آن‌ها را مانند داستان بازی در قالب فلش بک ارائه داده و در همان قسمت ابتدایی ما را با مرگ تلخ جوئل روبرو کنند!

قتل جوئل به دست ابی یکی از شوکه کننده‌ترین لحظات در دنیای بازی‌های ویدیویی بود که ما باور داریم مخاطبین جدید این داستان در تلویزیون را بار دیگر غافلگیر کرده و سوگ وار می‌کند. مرگ شخصیتی که در نسخه اول بازی و فصل اول سریال با او زندگی کردیم می‌تواند به سادگی سریال را در مغز مخاطب خود حک کرده و آن را تبدیل به سریالی فراموش نشدنی کند.

پس از مرگ سنگین جوئل، بدون شک بسیاری از مخاطبین در دم نسبت به ابی حس تنفر پیدا کرده، اما با گذشت زمان و تماشای داستان ابی متوجه می‌شوند که در حال دلداری دادن به ابی و همزاد پنداری با او هستند. انتقام و بخشش دو موضوع اصلی در داستان بازی The Last of Us Part 2 قلمداد می‌شوند.

موضوعی دیگر که نباید از آن چشم پوشی شود، زمان ورود ابی به داستان بازی است. به باور منتقدین شرح زندگی ابی و جلوگیری از آشنایی با او پس از مرگ جوئل و رونمایی از واقعیت زندگی او پیش از مرگ جوئل، می‌تواند سبب نخ نما شدن داستان شده و باعث شود مرگ جوئل آنچنان که باید مخاطبین خود را تحت تاثیر قرار ندهد!

به طور کلی اپیزود اول فصل دوم سریال The Last of Us باری بسیار سنگین بر دوش خود داشته که می‌تواند سبب جذب میلیون‌ها مخاطب جدید یا دفع قسمی قابل توجه از مخاطبین قدیمی خود شود. نظر شما چیست؟ به نظر شما مرگ جوئل و ورود ابی به داستان بازی باید به چه نحوی انجام شوند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments