برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

چرا دنباله‌ی Mission: Impossible – Fallout به دو قسمت تقسیم شد؟

نویسنده و کارگردان پاسخ می‌دهد

چرا دنباله‌ی Mission: Impossible – Fallout به دو قسمت تقسیم شد؟ ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
دنباله‌ی Mission: Impossible - Fallout

کریستوفر مک‌کواری نویسنده و کارگردان آمریکایی در جدیدترین صحبت‌های خود به دلایلش برای تقسیم دنباله‌ی Mission: Impossible – Fallout به دو فیلم پرداخت.

پس از اینکه اکران Mission: Impossible – Fallout به پایان رسید، تمامی طرفداران و همچنین کارشناسان مطمئن بودند که ماموریت غیرممکن بار دیگر به سینماها بازمی‌گردد؛ زیرا قسمت ششم در کنار دریافت بازخوردهای مثبت به‌واسطه‌ی کارگردانی، فیلمبرداری، بدلکاری و سکانس‌های اکشن، موفق شده بود به فروشی معادل ۷۹۱ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد، در حالی که ۱۷۸ میلیون دلار هزینه‌ی ساختش شده بود. جدا از این موارد، پایان‌بندی فیلم به گونه‌ای نبود که ماجراجویی‌های شخصیت‌های اصلی را تمام شده بدانیم.

این اتفاق رخ داد و سرانجام دنباله رونمایی شد. در حالی که طرفداران انتظار یک فیلم را می‌کشیدند، سازندگان از قسمت‌های هفتم و هشتم رونمایی کردند؛ اقدامی که غافل‌گیری بسیاری را به همراه داشت. پارامونت پیکچرز همچنین تصمیم گرفت این دو فیلم را پشت سر هم فیلمبرداری کرده و با فاصله‌ی یک سال راهی سینماها کند. در گذشته اتفاق مشابهی برای فرنچایزهای دیگر رخ داده بود اما پارامونت در طول دو دهه‌ای که از عمر ماموریت غیرممکن در سینما می‌گذرد، هرگز چنین سیاستی را در قبال آن اتخاذ نکرده بود. همین موضوع هم باعث شد غافلگیری مضاعفی به وجود بیاید.

کریستوفر مک‌کواری (Christopher McQuarrie) نویسنده و کارگردان آمریکایی چندی پیش در پادکست Light the Fuse حضور پیدا کرد. در بخشی از گفتگو سوالی درباره‌ی دنباله‌ی Mission: Impossible – Fallout و تقسیم شدن آن به قسمت دوم جداگانه پرسیده شد و او هم در پاسخ دلایلش را ارائه داد. اینطور که به نظر می‌رسد، در قسمت جدید قرار است شاهد یک داستان احساسی و جذاب برای اعضای گروه غیر از ایتن هانت باشیم. از آن‌جایی که یک فیلم از زمان کافی برای روایت چنین داستانی برخوردار نیست، تصمیم گرفته شد آن را به دو قسمت تقسیم کنند:

وقتی قصد داشتیم Fallout را بسازیم، به تام کروز (Tom Cruise) گفتم: «می‌خواهم این فیلم به یک داستان احساسی برای ایتن شباهت داشته باشد.» در آن زمان به خوبی می‌دانستم که این تصمیم باعث طولانی‌تر شدن فیلم می‌شود چون صحنه‌های اکشن بخش اعظم مدت زمان را به خود اختصاص می‌دهند.

در نتیجه، زمان زیادی برای روایت قصه نمی‌ماند. از همان موقع می‌دانستم قسمت ششم طولانی‌تر از فیلم‌های قبلی خواهد شد. زمانی که می‌خواستیم روند ساخت دنباله را آغاز کنیم، [به بقیه‌ی دست‌اندرکاران] گفتم:«می‌خواهم درسی که به واسطه‌ی Fallout یاد گرفتم را برای دیگر شخصیت‌ها به کار ببرم.»

کارگردان فیلم Mission: Impossible – Rogue Nation در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد:

می‌خواهم تمامی شخصیت‌ها، داستان احساسی خود را داشته باشند. دوست دارم فیلمی بسازم که المان‌های احساسی در تمامی بخش‌های آن حس شوند. می‌دانستیم که با اضافه شدن شخصیت‌های جدید و به طبع، اضافه شدن خط‌های داستانی تازه، فیلم سه ساعت زمان خواهد داشت. این یعنی ما باید در حدود سه ساعت و نیم فیلم ضبط می‌کردیم. ممکن بود به چهار ساعت هم برسد. نهایتا تصمیم گرفتیم آن را به دو فیلم تقسیم کنیم.

اگرچه طی چند وقت اخیر هیلی اتول (Haley Atwell)، شیا ویگهام (Shea Whigham) و پام کلمنتیئف (Pom Klementieff) به جمع بازیگران اضافه شده‌اند اما یک نقش مهم دیگر همچنان بدون بازیگر مانده است. ظاهرا بازیگر مد نظر پیدا شده بود اما قبل از نهایی شدن توافق، کرونا به یک بحران جهانی تبدیل و مذاکره هم متوقف شد. متاسفانه جزئیات بیشتری از سوی کریستوفر مک‌کواری منتشر نشد و نمی‌دانیم آن بازیگر چه کسی است. در ضمن، او گفت احتمال بازگشت هر یک از شخصیت‌های قدیمی، زنده یا مرده وجود دارد.

در پایان، لازم به ذکر است که دو فیلم Mission Impossible 7 و Mission Impossible 8 به ترتیب از تاریخ‌های ۲۸ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۹ نوامبر سال ۲۰۲۱) و ۱۳ آبان سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۴ نوامبر سال ۲۰۲۲) اکران خواهند شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments