ویلن فیلم Deadpool 3 کیست؟ | با کاساندرا نوا آشنا شوید
1%
  • 0/10

ویلن فیلم Deadpool 3 کیست؟ | با کاساندرا نوا آشنا شوید

بازیگر سریال The Crown نقش منفی را بر عهده دارد

ویلن فیلم Deadpool 3 کیست؟ | با کاساندرا نوا آشنا شوید ۵ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

اگرچه ویلن فیلم Deadpool 3 در نخستین تریلر آن بطور کامل نمایش داده نمی‌شود، با اطمینان بسیار می‌توان گفت شایعه‌ها حقیقت داشته‌اند.

 قسمت سوم مجموعه فیلم‌های ددپول با نام Deadpool and Wolverine نامگذاری شده و داستانش حول محور مولتی ورس می‌چرخد. از همین رو، اگر اخبار مربوط به این فیلم را در رسانه‌ها مرور کنید، می‌بینید که تعداد قابل توجهی از اخبار به بازگشت شخصیت‌های قدیمی در قالب کمئو اختصاص داده شده است. در ضمن، نخستین تریلر ددپول و ولورین اخیراً منتشر شده که نکات حائز اهمیت بسیاری را شامل می‌شود.

اولین تریلر فیلم Deadpool and Wolverine در نمایی بسیار کوتاه فردی را با سری تراشیده نشان می‌دهد. اگرچه ظاهرش مشخص نیست، شخص مزبور احتمالاً اما کورین (Emma Corrin) بوده که طبق گزارش‌های غیررسمی، بعنوان کاساندرا نوا (Cassandra Nova) جلوی دوربین ظاهر شده است. او شخصیت نسبتاً جدیدی بوده و چندان در میان علاقه مندان به کمیک بوک شناخته شده نیست. از همین رو، تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله به معرفی‌اش بپردازیم.

شخصیت منفی فیلم Deadpool 3
اما کورین ویلن فیلم Deadpool 3 را به تصویر کشیده است

خلقت

کاساندرا نوا حاصل تلاش‌های گرنت موریسون (Grant Morrison) و فرانک کوایتلی (Frank Quitely) بوده و نخستین بار در شماره ۱۱۴ کمیک بوک New X-Men معرفی شد. کاساندرا از نژاد مومودرای (Mummudrai) بوده و به جهان غیرمادی تعلق دارد. طبق افسانه‌ها، هر بار که یک موجود در جهان فیزیکی به دنیا می‌آید، یک مومودرای خلق می‌شود.

کاساندرا نوا در واقع مومودرایی است که همزمان با بدنیا آمدن چارلز اگزاویر (پروفسور ایکس) بوجود آمد.

شخصیت منفی فیلم Deadpool 3
تقابل ولورین و کاساندرا نوا

سرگذشت در کمیک بوک‌ها

کاساندرا نوا از دی ان ای چارلز اگزایور استفاده کرد و داخل رحم، یک بدن فیزیکی برای خود ساخت. از همین رو، می‌توان کاساندرا و چارلز را برادر و خواهری دوقلو دانست. با گذشت مدتی، بدن فیزیکی کاساندرا کامل شد و سعی کرد با دستانش برادر دوقلوی خود را خفه کند اما چارلز که از همان ابتدا قابلیت‌های فراطبیعی داشت، موفق شد خواهر دوقلوی خود را شکست دهد. در پی این اتفاقات، دکتر‌ها اعلام کردند کاساندرا مرده و به همین دلیل، او را از رحم بیرون آوردند.

تعدادی از سلول‌های کاساندرا نوا که زنده مانده بودند، به دیوار فاضلاب چسبیده و در طول چند دهه، رشد کرده و نهایتاً بدن فیزیکی او ترمیم شدند. با تکمیل بدن فیزیکی، کاساندرا تصمیم گرفت از برادر دوقلوی خود انتقام گرفته و تمام چیزهایی که برایش عزیز هستند را نابود کند. از آنجایی که کاساندرا سلول‌های فیزیکی خود را با الهام از چارلز اگزاویر ساخت، از قدرت‌هایی شبیه به او برخوردار است. در ضمن، کاساندرا قادر است از راه دور اشیا را کنترل کرده، روی ذهن‌های دیگران تاثیر گذاشته، در برابر جادو مصونیت داشته و قادر است بدن یا ذهن دیگران را بطور کامل تحت کنترل خود بگیرد.

پس از کشف تعدادی سنتینل (ربات‌هایی که برای ردیابی و کشتن جهش یافتگان طراحی و ساخته شده‌اند)، آن‌ها را فعال کرده و به جزیره گنوشا فرستاد که تمامی ساکنانش جهش یافتگان بودند. سنتینل‌ها به دستور کاساندرا نوا جزیره را نابود کرده و بدین ترتیب، نصف جمعیت جهش یافتگان زمین (حدوداً ۱۶ میلیون نفر) قتل عام شدند. او سپس به مردان ایکس حمله و از دستگاه سیریبرو استفاده کرد تا بدنش را با چارلز اگزایور عوض کند. قبل از اینکه چارلز بتواند ثابت کند در بدن کاساندرا گرفتار شده، توسط اما فراست کشته شد.

کاساندرا نوا که کنترل بدن چارلز اگزایور را در اختیار داشت، باعث بوجود آمدن بی اعتمادی میان جهش یافتگان و انسان‌های عادی شد. او سپس به امپراتوری شی آر (Shi’ar) رفت و معشوقه قدیمی چارلز اگزایور یعنی لیلاندرا را فریب داد. شی آر، یک امپراتوری بسیار بزرگ بوده و بر میلیون‌ها جهان تسلط داشت. لیلاندرا هم فرمانروای این امپراتوری بود. کاساندرا در ادامه کنترل ارتش شی آر را در دست گرفت و به زمین برگشت تا بتواند بدن اصلی خودش را پس گرفته و جهش یافتگان باقی مانده را به کام مرگ بفرستد.

شرایط مطابق انتظار پیش نرفته و کاساندرا نوا نتوانست کنترل بدن اصلی خود را بدست بگیرد؛ زیرا جین گری از قدرت‌های خود استفاده کرد تا خاطرات چارلز اگزایور بدنش را تحت کنترل بگیرند. بدین ترتیب، کاساندرا برای مدتی بدون بدن فیزیکی ماند. او که تحت تاثیر اقدام جین قرار گرفته بود، تصمیم گرفت به جبران گذشته بپردازد و حتی به همکاری با ابرقهرمانان پرداخت. هر چند، اما فراست که نمی‌توانست کاساندرا را بخاطر اقدامات بی‌رحمانه‌اش ببخشد، او را فریب داد و در گذشته (۲ میلیارد سال قبل) رهایش کرد.

شخصیت منفی فیلم Deadpool 3
تنها نمایی که ویلن فیلم را نشان می‌دهد

کاساندرا نوا چطور در فیلم Deadpool 3 معرفی می‌شود؟

مارول برای معرفی نسخه لایو اکشن کاساندرا نوا دو روش دارد: می‌تواند به کمیک بوک‌ها وفادار مانده و او را به عنوان یکی مومودرای معرفی کند که بدنبال انتقام از چارلز اگزایور بوده و به همین دلیل، دست به اقدامات شرورانه‌ای می‌زند؛ این استودیو همچنین می‌تواند کاساندرا نوا را بعنوان یکی از واریانت‌های شرور چارلز اگزایور معرفی کرده تا نیازی نباشد به مومودرای‌ها پرداخته و توضیحاتی درباره ماهیتشان ارائه دهد. به هر حال، اگر بخواهد اینکار را انجام دهد،باید بخش قابل توجهی از مدت زمان فیلم را به آن اختصاص دهد.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Deadpool and Wolverine درتاریخ ۵ مرداد سال ۱۴۰۳ (مصادف با ۲۶ جولای) به سینماها خواهد آمد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments