1%
  • 0/10

کاخ سفید برای توسعه شبکه 5G با نوکیا، اریکسون و سامسونگ گفتگو می‌کند

آمریکا هواوی را به اتهام جاسوسی، از توسعه شبکه 5G در آمریکا منع کرد

کاخ سفید برای توسعه شبکه 5G با نوکیا، اریکسون و سامسونگ گفتگو می‌کند ۰ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
هواوی 5G

کاخ سفید از شرکت‌های نوکیا، اریکسون و سامسونگ دعوت کرده تا در نشستی به منظور ارائه زیرساخت‌های شبکه 5G شرکت کنند.

CNBC روز جمعه گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در نظر دارد نشست جهانی 5G را اواسط فروردین ماه (اوایل آوریل) برگزار کند.

براساس این گزارش، اجلاس کاخ سفید از شرکت‌هایی مانند نوکیا، اریکسون و سامسونگ دعوت کرده تا در راستای ساخت تجهیزات شبکه‌های موبایل به منظور جلوگیری از دستیابی هواوی به شبکه‌های 5G در سایر کشورهای جهان، مشارکت کنند.

بر این اساس قرار است شرکت‌های مذکور در کاخ سفید طی نشستی با یکدیگر گفتگو کنند.

در این گزارش آمده است كه مدیران عامل شرکت‌های بزرگ فناوری با رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو درمورد این موضوع دیدار كرده‌اند که از آن جمله می‌توان به برد اسمیت، یکی از مدیران مایكروسافت اشاره کرد.

این خبر به دنبال اتهامات هفته گذشته دولت آمریكا مبنی بر اینكه هواوی می‌تواند با استفاده از تجهیزاتش به شبکه‌های جهانی تلفن همراه دسترسی پیدا كند، منتشر شده که البته هواوی این گزارش را تکذیب کرده است.

هواوی بهار سال گذشته در “لیست سیاه” ایالات متحده قرار گرفت و دونالد ترامپ در همان زمان فرمان اجرایی را مبنی بر ممنوعیت واردات محصولات هواوی به آمریکا امضا کرد که با توجه به نگرانی‌های آمریکا از روابط حسنه‌ی هوای با دولت چین، چنین چیزی چندان دور از انتظار هم نبود. این در حالی است که هواوی بارها و بارها این مسئله را تکذیب کرده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده هفته گذشته شرکت هواوی و دو شرکت تابعه‌ی آن را به جاسوسی و توطئه در زمینه سرقت اسرار تجاری آمریکا متهم کرده است. در این کیفرخواست آمده که هواوی برای سرقت اطلاعات اقدام به فریب شرکت‌های فناوری آمریکایی کرده است.

نخست وزیر انگلیس، بوریس جانسون نیز ماه گذشته هواوی را از ساخت قسمت‌های اصلی شبکه‌های 5G انگلستان محروم کرد که این موضوع نیز در پی درخواست ایالات متحده از انگستان صورت گرفته است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments