ددپول

پیش‌بینی‌های ما از فاز پنجم Marvel

از فاز چهارم کامل باخبر شدیم ولی ما می‌خواهیم بیشتر بدانیم

کوین فایگی در آخرین مراسم کامیک‌کان مارول (Marvel)، به طور کامل از برنامه‌هایش در فاز چهارم گفت که شامل فیلم‌ها و سریال‌های متفاوتی از ابرقهرمانان محبوب ما می‌شود ولی ما می‌خواهیم بدانیم که بعد از آن و در فاز پنجم مارول چه اتفاقاتی قرار است بیفتد.

با بشکن  Iron Man و تور اروپای Spider Man، فازم سوم مارول به پایان رسید و این شرکت توانست با برنامه‌ریزی درست، به طور پیوسته دست به ساخت‌ فیلم‌های با کیفیت بزند و بیشتر‌ از همیشه در دل مخاطبان خود را جا کند. عصر جدید دنیای مارول، طبق برنامه‌ای که کوین فایگی، مدیر‌عامل استودیو‌های مارول، در کامیک‌کان اعلام کرد، با اسکارلت جوهانسن و Black Widow در اردیبهشت ۱۳۹۹ شروع می‌شود و بعد از پخش تعدادی سریال در Disney+ و چند فیلم از قهرمانان جدید و قدیم، با اکران Thor: Love and Thunder در سال ۱۴۰۰، وارد مرحله بعدی  می‌شود. تا آن سال مطمئنا زمان زیادی مانده ولی می‌توان تا حدودی پیش‌بینی کرد که چه فیلم‌هایی قرار است در فاز پنجم پخش شوند.

این مطلب شامل اسپویل‌های مختلف از فیلم‌های گذشته مارول است. 

Blade

Blade

یکی از بزرگترین سورپرایز‌های کامیک‌کان امسال مطمئنا اعلام ساخت ریبوت Blade، با بازی ماهرشلا‌ علی بود. با اینکه فعلا اطلاعاتی از این فیلم به بیرون نیامده و کاملا در مرحله پیش‌تولید است، ولی می‌شود حدس زد که Blade با اکرانش در سال ۱۴۰۱ می‌تواند آغاز کننده فاز پنجم یا حداقل جزو اولین فیلم‌های این مرحله باشد. در بین آدم‌فضایی‌ها، جادوگرها و ربات‌ها، شدیدا جای خالی خون‌‌آشام‌ها حس می‌شد که به لطف Blade این خواسته هم برطرف شد. مارول می‌تواند با کمک این فیلم قسمت تاریک‌تر دنیایش را نشان ما دهد و حتی آن را به دومین فیلم ترسناکش تبدیل کند.(کوین فایگی مدتی پیش اعلام کرده بود که قسمت بعدی Doctor Strange با عنوان Multiverse of Madness، اولین فیلم ترسناک دنیای مارول خواهد بود.)

فروش Infinity War
Guardians of The Galaxy

Guardians of The Galaxy Vol.3

بعد از قهرو‌آشتی‌های فراوان بالاخره تائید شد که جیمزگان همچنان روی صندلی کارگردانی Guardians of The Galaxy خواهد نشست اما به این زود‌ی‌های کار نسخه سوم را شروع نخواهد کرد؛ چون فعلا با فیلم Suicide Squad مشغول است. تا چند ماه پیش شایعاتی وجود داشت پیرامون اینکه فیلم‌نامه قسمت سوم کامل نوشته شده و فیلم قبل از قسمت بعدی Thor اکران خواهد شد، ولی با وقفه‌ای که با اخراج و استخدام دوباره جیمز گان پیش آمد و با وجود پروژه Suicide Squad، به نظر می‌آید که این فیلم به فاز پنجم منتقل شده است و جیمزگان باید یک فیلم‌نامه جدید بنویسد. می‌توان پیش‌بینی کرد که در قسمت سوم Peter Quill احتمالا به دنبال Gamora خواهد رفت و Rocket هم تلاش می‌کند تا به نبود Thor عادت کند؛ اما از همه این‌ها مهم‌تر حضور Adam Warlock خواهد بود. در Guardians of the Galaxy Vol. 2 و Infinity War اشاراتی به او شد، ولی ما دوست داریم ببینیم که بالاخره چه زمانی از او رونمایی می‌شود. باید به این نکته هم اشاره کنم که خیلی وقت پیش جیمز گان گفته بود که قسمت سوم پایانی برای داستانش خواهد بود. آیا دوباره قرار است شاهد قسمت‌های غم‌انگیز باشیم؟ برای رسیدن به حواب این سوال به احتمال زیاد باید تا سال ۱۴۰۱  صبر کنیم.

Captain Mavrvel

Captain Marvel 2

همه چیز به این بستگی دارد که اتفاقات فیلم در چه زمانی جریان دارد. می‌توان ادامه ماجراجویی‌های Carol را در فضا ببینیم، جایی که Ronin را تا مرزهای Kree دنبال می‌کند. در مسیرش هم ممکن است برخوردی با Guardians of The Galaxy یا Thor مونث با بازی ناتالی پورتمن داشته باشد. البته این فیلم می‌تواند داستانی نگفته از دهه ۹۰ میلادی زمانی که به زمین برمی‌گردد را برای ما تعریف کند. حدس‌و‌گمان‌ها درمورد این فیلم مطمئنا پایان نخواهد داشت و فعلا هم هیچ خبری از این فیلم به بیرون درز نکرده است تا بتوانیم دقیق‌تر نسبت به آن تیوری‌هایمان را بسازیم.

Black Panther

Black Panther 2

با فروش میلیاردی و جوایزی که Black Panther به دست آورد، مطمئنا دیزنی و مارول به این زودی‌ها دست‌بردار این فیلم نخواهند بود. الان که قسمت دوم پلنگ سیاه به فاز پنجم منتقل شده، رایان کوگلر به عنوان کارگردان و نویسنده وقت بیشتری برای کار روی این پروژه و تکرار موفقیت‌هایش دارد. مشخص نیست که بعد از پودر شدن T’Challa با بشکن Thanos، چه کسی فرامنروای واکاندا بوده و در طول آن پنج‌سال تا چه حد این سرزمین تغییر کرده است. شاید برگشتن T’Challa به واکاندا موضوع جالبی باشد اما با توجه به سازمان‌هایی که پلنگ سیاه در سراسر دنیا برای گسترش تمدن و فرهنگ سرزمینش تاسیس کرده، شاید بشود حدس زد که Black Panther 2 محدود به واکاندا نخواهد بود و در آن به دیگر قسمت‌های جهان سفر خواهیم کرد.

Fantastic Four

The Fantastic Four

سخت بود ولی زمان هم به کمک ما آمد تا بالاخره بتوانیم افتضاحی که سر آخرین فیلم The Fantastic Four به بار آمد را فراموش کنیم و با دلی روشن  منتظر ریبوت مارول از این IP محبوب باشیم. فایگی، به گفته خودش، به خاطر کمبود وقت نتوانست درمورد The Fantastic Four حرف بزند ولی چیزی که ما می‌دانیم این است که اگر این قهرمانان بخواهند در فاز پنجم حضور داشته باشند، باید به خوبی زمینه آن چیده شود. یکی از معروف‌ترین تئوری‌هایی که در اینترنت وجود دارد، حضور این چهار قهرمان در دهه ۶۰ میلادی است که بعد از بازی با زمان و کوانتوم به زمان کنونی دنیای مارول می‌آیند. در کنار این تئوری‌ها، شایعه‌ای است که جان کرازینسکی احتمالا به عنوان بازیگر و کارگردان در فیلم حضور خواهد داشت. چیزی که ما را نسبت به The Fantastic Four هیجان‌زده‌تر می‌کند، شخصیت‌های منفی و مهمی مثل Doctor Doom، Silver Surfer و Galactus است که با خود به دنیای مارول می‌آورد.

X-Men

X-Men

هنوز کمپانی فاکس آخرین فیلم از سری‌ فیلم‌های X-Men یعنی New Mutants را عرضه نکرده است ولی تا الان هم بارها علاقه مارول و دیزنی به شروع دوباره مردان ایکس اعلام شده‌ است. اینکه مارول چگونه می‌خواهد این جهش‌یافته‌ها و مدرسه معروف‌شان را احتمالا در فاز پنجم وارد دنیای مارول کند جای بحث زیادی دارد. یکی از تئوری‌های معروف این است که بعد از اتفاقات Infinity War و Endgame و برگرداندن از دست رفته‌ها، جهش‌های ژنتیکی متفاوتی در بین مردم و در کل جهان به وجود آمده است و از دل این جهش‌یافته‌ها قهرمانان و ضدقهرمانان مختلفی بیرون خواهد آمد. البته ریش و قیچی کاملا دست مارول است و باید ببینیم او چگونه داستان X-Men را به دنیای Avengers ارتباط می‌دهد.

Deadpool

Deadpool 3

فکر نکنم کسی پیدا شود که دوست نداشته باشد این ضدفهرمان شوخ و بامزه به دنیای مارول راه پیدا کند. مثل اینکه بیشتر از همه خود رایان رینولدز مشتاق این اتفاق است. رایان در پستی که به مناسبت پنجمین سالگرد لو رفتن فیلم Deadpool منتشر کرده، به دنبال این است که چه کسی این کار را برای اولین بار انجام داد؟ (البته خود رینولدز این‌کار را کرد!). اینطور که از عکس‌های روی تخته پیداست به نتایج خوبی هم رسیده و مثل اینکه هیوج جک‌من هم یک از متهم‌های این پرونده است. اما مهم‌تر از عکسی که رینولودز پست کرده، کپشنی است که زیرش نوشته: «تحقیق من به سال پنجم کشیده شد. یا بهتر بگم به ‘فاز پنجم’. من عاشق رسیدن به سرنخ‌ها هستم.»

اینکه رایان رینولدز واقعا از چیزی خبر دارد یا می‌خواهد صرفا به زور دیزنی و مارول را راضی کند که این قاتل قرمزپوش را  در فاز پنجم وارد کنند، را نمی‌دانیم ولی چیزی که می‌دانیم این است که اگر بخواهد در فاز پنجم وارد دنیای مارول شود باید بهانه خوبی پشتش باشد. همان تئوری X Men هم می‌تواند برای Deadpool اتفاق بیفتد یا حتی خود او می‌تواند در یکی از صحنه‌ها با ما تماشاچیان صحبت کند و از ما بخواهد که گذشته را فراموش کنیم و به حضور او در دنیای مارول گیر ندهیم. حداقل من یکی که قانع می‌شوم با حرف‌هایش. با تمام این اوصاف، برخی معتقدند که خشونت Deadpool به هیچ‌وجه در برنامه‌های دیزنی و مارول جایی ندارد و اگر هم بخواهد حضور داشته باشد احتمال دارد که این خشونت‌ها را کم کنند که مطمئنا به حذابیت این شخصیت آسیب می‌رسد. فعلا که باید صبر کنیم تا ببینیم چه پیش می‌آید.

Avengers

New Avengers

پایان فاز اول مارول با Avengers بود، فاز دوم با Avengers: Age of Ultron و فاز سوم با Avengers: Endgame اما در فاز چهارم میبینیم که این سنت کنار گذاشته شده است. کوین فایگی در یکی از مصاحبه هایش گفت که «اونجرز جدید ترکیبی از افراد قدیمی و جدید خواهد بود»؛ ولی فعلا که برای دیدن این ترکیب حداقل باید تا سال ۱۴۰۲ صبر کنیم. می‌توان پیش‌بینی کرد که در ترکیب جدید Spider Man، Black Panther و Falcon حضور داشته باشند. خیلی جذاب‌تر می‌شود اگر به این ترکیب Deadpool را هم اضافه کنیم: تصور اینکه این شخصیت Black Panther را اذیت کند و سربه‌سرش بگذارد جالب خواهد بود.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا