تامی در The Last of Us

چه انتظاراتی باید از تامی در The Last of Us داشت؟

تامی مستحق نقشی پر رنگ‌تر در فصل دوم است!

تامی در The Last of Us نقشی بسیار مهم در پیشرفت داستان به خصوص در نسخه دوم سری بازی دارد. اما تامی در سریال تلویزیونی این فرنچایز چه نقشی دارد؟ آیا او مستحق حضور پر رنگ‌تر در این سریال است؟ باید چه انتظاراتی از او در فصل دوم سریال The Last of Us داشت؟

داستان انتقام گیری تامی (Tommy)، برادر جوئل (Joel) در داستان بازی The Last of Us Part 2 عموما خارج از صحنه پیش رفته و ما چندان اطلاعی از جزئیات آن نداریم. با این حال سریال The Last of Us این قدرت را داشته که به نمایش داستانی الی (Ellie)، ابی (Abby) و تامی به طور همزمان در فصل دوم خود بپردازد. داستان نسخه دوم سری بازی د لست آف آس با مرگ شخصیت اصلی نسخه ابتدایی یعنی جوئل آغاز می‌شود.

الی که وابستگی شدیدی به جوئل داشت برای انتقام گیری از ابی، قاتل جوئل دست به کار می‌شود، اما تامی پیش از او مسیر خود برای انتقام را آغاز کرده است. اما ما تمام مدت بازی را از دید الی و ابی پیش برده و تنها نتایج اعمال تامی را می‌بینیم و از جزئیات آن آگاه نمی‌شویم. به همین دلیل گمان داریم که سریال The Last of Us رسانه‌ای مناسب برای نمایش جزئیات انتقام تامی است!

فصل اول سریال The Last of Us عملکردی خیره کننده داشت و به سرعت تبدیل به یکی از بهترین سریال‌های اقتباسی از بازی‌های ویدیویی شد. این سریال اما به زیباترین شکل ممکن به تغییر بخش‌هایی از داستان اصلی پرداخت و در کنار آن به افزودن بخش‌هایی تازه برای فهم بهتر داستان پرداخت. برای مثال ما با شخصیتی جدید با نام کیتلین (Kathleen) آشنا شدیم که هرگز در سری بازی حضور نداشت. حال باور ما این بوده که این سریال تلویزیونی با شرح داستان تامی و افزودن بخش‌هایی تازه به داستان اصلی، نمایشی حتی بهتر از فصل اول را در اختیار ما قرار می‌دهد.

همانطور که اشاره شد فصل دوم سریال د لست آف آس فرصت نمایش داستان‌های پشت پرده تامی را دارد. این داستان در حقیقت پیش از ورود الی به سیاتل رخ می‌دهد؛ زمانی که تامی به سیاتل رسیده و تعداد قابل توجهی از سربازان گروه W.L.F را از بین برده است. سریال The Last of Us به راحتی می‌تواند بخشی قابل توجه از داستان را به این اتفاقات اختصاص دهد. این تنها تلاش تامی برای انتقام نبوده و ما می‌دانیم تک تیراندازی که به طور مداوم ابی را آزار می‌داد نیز تامی بود.

تامی در سریال The Last of Us

ما می‌دانیم که داستان نسخه دوم اصلی بازی د لست آف آس بر انتقام الی برای جوئل و در نهایت به بطالت کشیده شدن زندگی متمرکز است، اما نباید فراموش کرد که تامی برادر جوئل بوده و حتی به باور عموم حق بیشتری برای انتقام دارد. علاوه بر آن، تامی در زمان مرگ جوئل در کنار او بود و با این حال نتوانست او را نجات دهد و بدون شک این موضوع بار روانی به شدت سنگینی برای او دارد.

گابریل لونا (Gabriel Luna) بازیگری فوق العاده برای نقش تامی بوده و به خوبی توانست احساس شخصی خانواده دوست که برای نجات نزدیکان دست به بدترین کارهای ممکن زده را به تصویر بکشد. این موضوع باعث شده که ما متقاعد شویم او مستحق نقشی مهم‌تر در دنیای The Last of Us و به خصوص در سریال تلویزیونی این فرنچایز است.

بدون شک بخش‌های زیادی به نحوه آغاز سفر الی برای انتقام و نحوه آشنایی ابی با لو (Lev) و یارا (Yara) اختصاص می‌یابد، با این حال واقعیت این است که نقش تامی در پیشرفت و یا عقب گرد ابی به حدی زیاد بوده که او را مستحق حداقل یک قسمت اختصاصی می‌کند. اینگونه ما نه تنها عمق بیشتری از شخصیت تامی خواهیم داشت، بلکه داستان ابی و الی را نیز با عمق بیشتری درک می‌کنیم.

همانطور که اشاره شد بخش‌های مهم زیادی از داستان بازی در خارج صحنه رخ می‌دهند، اما سریال به خوبی ما را به ملاقات این بخش‌ها برد که به باور عموم یکی از دلایل موفقیت این سریال بود. داستان اصلی در شب اوت بریک (Outbreak) آغاز می‌شود و این در حالی بوده که سریال با روز اوت بریک داستان را آغاز کرده و به شرح داستان سارا (Sarah)،‌ خرید کیک برای تولد پدر خود جوئل و تعمیر ساعت شکسته او می‌پردازد. همین موضوع باعث شد مرگ ناگهانی سارا برای طرفداران قدیمی تراژیک‌تر از گذشته شود.

دیگر بخش مهمی که در بازی دیده نشد، رابطه میان بیل (Bill) و فرانک (Frank) و نحوه خودکشی آن‌ها بود که به باور برخی طرفداران بهترین قسمت تمام فصل اول سریال The Last of Us بود. البته نباید فراموش کرد که در داستان اصلی تنها فرانک خودکشی کرد. علاوه بر آن، ما بیش از داستان اصلی با شخصیت دیوید (David)، روش رهبری و البته تبدیل او و گروهش به آدمخواران آشنا شدیم.

از سوی دیگر نباید فراموش کرد که طبیعت سریال‌های تلویزیونی باعث شده که ما اکشن کمتری در این سریال ببینیم. به عبارتی هزینه گزاف طراحی صحنه و گریم تعداد زیادی مردگان متحرک به این سریال اجازه ارائه اکشن مداوم را نداد. البته نباید فراموش کرد که کارگردانان نیز علاقه به تشریح داستان در عوض سریال با اکشن مداوم داشتند.

در نهایت باید افزود همانطور که در فصل اول دیده شد و کارگردانان نیز اشاره داشتند، تامی نقش مهم‌تری در سریال نسبت به بازی ویدیویی داشت و این موضوع بدون شک در فصل دوم نیز ادامه می‌یابد، با این حال ما نمی‌دانیم تا چه حد به عمق شخصیت تامی پرداخته می‌شود. تعریف داستان بازی The Last of Us Part 2 در سریال تلویزیونی از دید تامی در کنار تعریف آن از دید الی و ابی می‌تواند یکی از بهترین اتفاقات برای این فرنچایز دوست داشتنی باشد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید تامی در The Last of Us مستحق این میزان توجه است؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا