1%
  • 0/10

اگر چرخش زمین با سرعت نور انجام شود چه بلایی سر انسان‌ها می‌آید؟

حرکت با سرعت نور

اگر چرخش زمین با سرعت نور انجام شود چه بلایی سر انسان‌ها می‌آید؟ ۰ ۱۰ مهر ۱۴۰۲ مقالات فناوری کپی لینک
اگر زمین با سرعت نور بچرخد چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر زمین با سرعت نور می‌چرخید چه تغییرات جغرافیایی و اقلیمی رخ می‌داد؟ و اگر چنین اتفاقی بیفتد آیا حیات روی زمین ممکن خواهد بود؟

زمین در هر ۲۳ ساعت و ۵۶ دقیقه و ۴.۱ ثانیه یک چرخش کامل در محور خود انجام می‌دهد و همه جا با سرعت یکسانی حرکت نمی‌کند. سرعت چرخش بسته به فاصله شما تا قطب‌ شمال و جنوب متفاوت است. اگر در خط استوا هستید، با سرعت ۴۶۰ متر بر ثانیه سریع‌ترین حرکت را دارد. در قطب شمال و جنوب، کندترین حرکت را دارد، به‌طوری‌که به‌نظر می‌رسد اصلاً حرکت نمی‌کند.

این سرعت چرخش، زمین را برای زندگی مناسب می‌کند. چرخه روزانه یا جابه‌جایی بین روز و شب به حفظ دمای سیاره در دمای قابل سکونت کمک می‌کند. چرخش زمین نیروی محرکه الگوهای آب و هوایی است، حتی جزر و مد نیز تحت تأثیر چرخش زمین قرار می‌گیرد. بنابراین اگر بخواهیم این چرخش را تسریع کنیم، آیا شرایط آب و هوایی بی‌ثبات می‌شود؟

اگر سرعت چرخش 0.45 متر بر ثانیه (یک مایل در ساعت) افزایش یابد، روزهای ما کوتاه‌تر می‌شوند؛ اما فقط یک دقیقه و نیم. شما حتی ممکن است متوجه تغییر نباشید، اما حتی با این افزایش جزئی، سطح آب دریا چندین سانتی‌متر یا چند اینچ افزایش می‌یابد و آب اطراف قطب‌ها به سمت استوا حرکت می‌کند.

اگر این شتاب به ۴۵ متر بر ثانیه (۱۰۰ مایل در ساعت) افزایش یابد، یک روز تنها حدود ۲۲ ساعت خواهد بود. انسان‌ها احساس سردرگمی می‌کنند، حسی شبیه جت لگ. اما برای سطح دریا، این میزان تغییر بسیار چشمگیر خواهد بود؛ اقیانوس‌های جهان در خط استوا به اندازه ۹ تا ۲۰ متر (۳۰ تا ۶۵ فوت) بالا می‌روند. مکان‌هایی مثل شهر نیویورک، ونیز و بمبئی زیر آب خواهند رفت و میلیون‌ها نفر آواره می‌شوند.

اگر سرعت چرخش فعلی را به ۹۲۰ متر بر ثانیه (۲۰۰۰ مایل در ساعت) دو برابر کنیم، فاجعه رخ می‌دهد؛ آب همه‌جا را می‌پوشاند به‌جز بلندترین کوه‌ها، مانند کلیمانجارو یا بلندترین قله‌ها می‌رسد. ماهواره‌هایی که به دور سیاره می‌چرخند، چون با سرعتی مطابق با چرخش به دور سیاره می‌چرخند، هماهنگ نیستند. این امر ارتباطات، پخش تلویزیونی و عملیات نظامی را مختل می‌کند. تغییرات آب و هوایی قابل توجهی رخ می‌دهد؛ هوا با رطوبت سنگین و مه و ابرها غلیظ می‌شود و باران مداوم در مناطق نزدیک به خط استوا زندگی را مختل می‌کند.

با چنین سرعتی قطعا امکان خروج از سیاره وجود دارد؛ چرا که نیروی گریز از مرکز چرخش برای غلبه بر گرانش که همه چیز را روی سطح نگه می‌دارد کافی است که این اتفاق با سرعتی معادل ۷۸۸۶ متر بر ثانیه (۱۷۶۴۱ مایل در ساعت) رخ می‌هد. بر این أساس باران معکوس را تجربه خواهیم کرد؛ قطرات آب به جای سقوط در جو به سمت بالا حرکت می‌کنند. اگر سرعت را به ۱۱۰۰۰ متر بر ثانیه (۲۴۰۰۰ مایل در ساعت) برسانید، پوسته زمین شروع به صاف شدن در قطب‌ها و برآمدگی در اطراف استوا می‌کند و زمین‌لرزه‌های عظیم سیاره را تکان می‌دهد.

احتمال کمی وجود دارد که موجودات روی زمین زنده بماند و اما اگر سرعت چرخش زمین به سرعت نور برسد فاجعه رخ می‌دهد. اگر زمین با سرعت ۲۹۹۷۹۲ کیلومتر بر ثانیه می‌چرخید، ۶۵۲۰۰۰ برابر سریع‌تر از امروز می‌شد، ابعاد سیاره تغییر می‌کرد، زمین از شکل یک کره، منقبض می‌شد و به شکل یک دیسک نازک شکل می‌گرفت و به یک زمین مسطح تبدیل می‌شد.

چرخش با این سرعت فوق العاده باعث تحریف زمان در زمین می‌شود؛ زمان آنقدر کند می‌شود که در نهایت متوقف می‌شود و همه چیز یخ می‌زند. همچنین احتمال اینکه زمین به یک سیاهچاله کوچک تبدیل شود، وجود دارد. به این دلیل جسمی که با سرعت نور حرکت می‌کند جرم بی‌نهایت دارد و هیچ چیز نمی‌تواند آن را زنده از این وضعیت خارج کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments