#مهسا_امینی

با محبوب‌ترین سریال حال حاضر در جهان آشنا شوید

یک موفقیت بزرگ دیگر برای جهان سینمایی Marvel

سریال WandaVision

طبق مطالعات و بررسی‌هایی که صورت گرفته، اولین سریال جهان سینمایی Marvel یعنی WandaVision، هم‌اکنون محبوب‌ترین سریال حال حاضر در جهان است. تا الان شش قسمت از این مجموعه‌ی سرویس استریم Disney Plus پخش شده است.

پس از مدت‌ها انتظار، فاز چهارم جهان سینمایی Marvel با آغاز پخش سریال WandaVision شروع شد. این مجموعه تا به حال بازخوردهای خیلی خوبی از مخاطبان و طرفداران خود دریافت کرده است. این سریال بر روی دو شخصیت واندا ماکسیموف (اسکارلت ویچ) و ویژن تمرکز دارد و به نظر می‌رسد حال و هوای متفاوت آن حسابی نظر طرفداران را جلب کرده است.

اکنون طبق بررسی‌ها و تحقیقاتی که توسط Parrot Analytics انجام شده، سریال WandaVision به معنی واقعی کلمه، محبوب‌ترین سریال حال حاضر در جهان است. این تحقیقات بر اساس تعداد مخاطبان، رتبه‌بندی طرفداران، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و داده‌های کاربران صورت گرفته است. این سریال در زمان پخش سه قسمت اول خود، میان رتبه‌های ۷ تا ۳۵ محبوب‌ترین سریال‌های جهان قرار داشت، اما پس از پخش قسمت‌های چهارم و پنجم و سر و صداهایی که به پا کرد، اکنون به رتبه اول محبوب‌ترین سریال‌های حال حاضر جهان رسیده است.

وید پیسون دنی، از تحلیلگران Parrot Analytics در این رابطه به وب‌سایت Forbes می‌گوید که معمولا در اوایل پخش این چنین سریال‌ها که قبلا نمونه‌ی آن را در Netflix دیده بودیم، میزان تعداد مخاطبان و محبوبیتشان سر به فلک می‌کشد. او همچنین در ادامه به سریال‌های دیگری از جمله The Crown ،The Queen’s Gambit و Cobra Kai اشاره می‌کند که محبوبیتشان در ابتدای نمایش بسیار زیاد است، اما پس از مدتی هیاهو و سر و صدایشان به سرعت از بین می‌رود، با اینحال اما مجموعه‌هایی مانند The Mandalorian و WandaVision به دلیل پخش هفتگی، به تدریج به محبوبیتشان اضافه می‌شود و تا مدتی می‌توانند آن را حفظ کنند.

از آنجایی که هنوز چند قسمت از سریال WandaVision برای پخش باقی مانده، به نظر می‌رسد که فعلا تا چند هفته‌ی دیگر این مجموعه بتواند محبوبیت خود را حفظ کند و همچنان در صدر جدول محبوب‌ترین ها باقی بماند.

سریال WandaVision توسط جک شفر ساخته شده و مت شکمن وظیفه‌ی کارگردانی آن را بر عهده داشته است. الیزابت اولسن در نقش واندا ماکسیموف (اسکارلت ویچ)، پل بتانی در نقش ویژن، تیونا پریس در نقش مونیکا رمبئو، کیت دنینگس در نقش دارسی لوئیس، رندل پارک در نقش جیمی وو و کلارک گرگ در نقش فیل کولسن از جمله بازیگران این مجموعه هستند. شش قسمت اول این سریال هم‌اکنون از طریق سرویس Disney Plus در دسترس هستند.

این مجموعه، تنها سریال جهان سینمایی Marvel نخواهد بود و قرار است تا پایان سال میلادی جاری، سریال‌های The Falcon and the Winter Soldier ،Loki ،What if? ،Ms. Marvel و Hawkeye باشیم. همچنین مجموعه‌های Moon Knight و She-Hulk نیز برای پخش در سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده‌اند.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا