سریال تلویزیونی Wakanda توسط کارگردان Black Panther ساخته می‌شود

پراکسیمیتی مدیا و دیزنی همکاری‌ای پنج ساله را آغاز کرده‌اند

سریال تلویزیونی Wakanda

رایان کوگلر که کارگردانی Black Panther را در پرونده‌‌ی کاری خود دارد، وظیفه‌ی ساخت سریال تلویزیونی Wakanda را بر عهده گرفته است.

مارول طی سال‌های گذشته فیلم‌های مختلفی را روی پرده‌ی نقره‌ای برد تا طرفدارانش را بیش از پیش با دنیای سینمایی‌ای که ساخته آشنا کند. این سیاست با یک تغییر بسیار مهم در فاز چهارم ادامه می‌یابد: روایت داستان در فاز چهارم تنها به فیلم‌ها خلاصه نشده و شاهد انتشار سریال‌هایی خواهیم بود. WandaVision، اولین سریال مشترک مارول و دیزنی پلاس به شمار می‌رود. پخش آن از چند هفته‌ی قبل آغاز شد و با گذشت مدتی از اتمام فصل اول، علاقه‌مندان می‌توانند خود را برای تماشای The Falcon and The Winter Soldier آماده کنند. آثار سریالی مارول به همین دو مورد خلاصه نشده و استودیوی آمریکایی روی چند اثر دیگر هم کار می‌کند.

رایان کوگلر (Ryan Coogler) یک نویسنده و کارگردان آمریکایی است که ساخت Black Panther را در پرونده‌ی کاری خود دارد. به دلیل موفقیت‌هایی که با این فیلم رقم زد، مارول تصمیم گرفت او را برای نویسندگی و کارگردانی قسمت دوم بازگرداند. کوگلر در حال حاضر مشغول نوشتن فیلمنامه‌ی قسمت دوم است؛ اثری که در آن خبری از بلک پنتر نخواهد بود. همان‌طور که می‌دانید چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) بازیگر نقش تی‌چالا جان خود را در اثر ابتلا به سرطان از دست داد. مارول قصد ندارد بازیگر دیگری را برای نقش بلک پنتر انتخاب کرده یا بوزمن را با استفاده از صحنه‌های استفاده‌نشده و جلوه‌های ویژه بازگرداند.

والت دیزنی با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از امضای قرارداد پنج ساله با پراکسیمیتی مدیا خبر داد. این استودیو به رایان کوگلر تعلق داشته و قرار است روی فرنچایزهای مختلف این غول صنعت سینما و تلویزیون کار کند. یکی از اولین نتایج این قرارداد، سریال تلویزیونی Wakanda است که برای سرویس استریم دیزنی پلاس ساخته خواهد شد. متاسفانه جزئیات بیشتری موجود نبوده و نمی‌دانیم داستان درباره‌ی چه موضوع یا موضوعاتی خواهد بود. در ضمن، باب ایگر (Bob Iger) رئیس هیئت مدیره‌ی دیزنی درباره‌ی همکاری جدید با کوگلر گفت:

رایان کوگلر، داستان‌سرایی فوق‌العاده است که چشم‌اندازها و دامنه‌ی کارهایش او را در لیست شاخص‌ترین فیلمسازان نسل قرار داد. رایان به واسطه‌ی Black Panther داستانی پیشگامانه و شخصیت‌هایی نمادین را به گونه‌ای به یاد ماندنی و سرشار از معنا به دنیای لایو اکشن آورد.

بسیار خوشحال هستیم که رابطه‌ی کاریمان را بهبود می‌بخشیم و بی‌صبرانه منتظر روایت داستان‌هایی بیشتری با همکاری رایان و تیمش هستیم.

رایان کوگلر بیانیه‌ی جداگانه‌ای را به اشتراک گذاشت که در ادامه بخشی از آن قابل‌مشاهده است:

باعث افتخار من است که با والت دیزنی وارد مشارکت شده‌ام. همکاری با آن‌ها در Black Panther رویایی بود که به حقیقت تبدیل شد. شدیدا خوشحال هستیم که بخش تلویزیون استودیوی ما در اولین قدم با باب ایگر، دینا والدن (Dana Walden) و دیگر استودیوهایی شگفت‌انگیزی مشارکت می‌کند که زیرمجموعه‌ی دیزنی هستند.

عدم انتشار جزئیات بیشتر از سوی والت دیزنی و پراکسیمیتی مدیا، یک سوال بسیار مهم را به وجود آورده است: چه تفاوتی میان قسمت دوم Black Panther و سریال تلویزیونی Wakanda وجود خواهد داشت؟ کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر مارول در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود گفت از آن‌جایی که چادویک بوزمن فوت کرده، دومین اقتباس سینمایی تی‌چالا روی افسانه‌ها، فرهنگ‌ها و شخصیت‌های مهم واکاندا تمرکز خواهد داشت. البته می‌توان حدس‌هایی زد. احتمالا در فیلم اشاره‌هایی به جنبه‌های مختلف امپراتوری واکاندا می‌شود تا آن‌ها در جریان سریال به شکل دقیق‌تر و جزئی‌تر مورد کندوکاش قرار بگیرند.

زمان پخش سریال تلویزیونی Wakanda در حال حاضر مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا