۱۰ نظر عجیب و غریب اینترنت درباره سریال ونزدی
1%
  • 0/10

۱۰ نظر عجیب و غریب اینترنت درباره سریال ونزدی

نظراتی که طرفداران سریال را تحریک می‌کنند!

۱۰ نظر عجیب و غریب اینترنت درباره سریال ونزدی ۱۲ ۱۳ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

علیرغم محبوبیتش بین نوجوانان و دوست داران سینما، نظرات عجیب و غریب زیادی درباره سریال ونزدی مطرح شده که در ادامه مطلب قراره نگاهی بهشان داشته باشیم.

ونزدی یکی از فرزندان خانواده آدامز است که در دهه ۳۰ میلادی توسط چارلز آدامز (Charles Addams)، یکی از بزرگترین کاریکاتوریست‌های آمریکایی به‌عنوان بخشی از یک مجموعه کمیک خلق شد و در طول دهه‌ها به محبوبیت زیادی رسید. بعد از چندین اقتباس لایو اکشن، نتفلیکس با فصل اول مجموعه تلویزیونی Wednesday که طبق آمار رسمی پربازدیدترین سریال این شبکه بوده، شخصیت ونزدی آدامز با بازی جنا اورتگا (Jenna Ortega) را درگیر معمایی جدید کرد. با این حال داشتن مخاطبان و طرفداران زیاد می‌تواند الهام‌ بخش نظرات عجیب و غریب نیز باشد. از موضوعات مربوط به ونزدی گرفته تا روابط احتمالی شخصیت‌ها و نحوه روایت داستان، موضوع‌های زیادی در وب‌سایت‌های معروف مثل ردیت مطرح می‌شوند و گاهی اوقات طرفداران دو آتیشه سریال را تحریک می‌کنند.

نگاهی به عجیب‌ترین نظرات اینترنت درباره سریال ونزدی

ونزدی باید/نباید در رابطه باشد

یکی از داغترین بحث‌هایی که از زمان پخش فصل اول در جریان بوده است، وضعیت رابطه عاشقانه ونزدی است. در طول فصل اول تایلر و خاویر هر دو عاشق ونزدی شده بودند اما خوشبختانه این عشق یک طرفه بوده، چراکه هیچکدام از آنها بی‌نقص نبودند و ونزدی نیز آشکارا از گیر افتادن در مثلث عشقی آنها خوشنود نبود. با وجود اینکه ونزدی تا پایان فصل اول هیچکدام را انتخاب نکرد، اما بازهم این موضوع باعث نشد که وضعیت رابطه آینده او دائما مورد بحث قرار نگیرد.

خواه ونزدی با تایلر، خاویر، انید یا هیچکس وارد رابطه شود، نظرات عجیب و غریب زیادی درمورد اینکه او به‌عنوان یک فرد درونگرا چگونه باید در فصل دوم به روابط عاطفی روی بیاورد، وجود دارد. همانطور که می‌دانید، تایلر یک هیولای بی‌رحم است و خاویر نیز علیرغم قرار نگرفتن در لیست آنتاگونیست‌ها، مطمئنا عیب و نقص‌های خود را داشت. انید و ونزدی هم دوستان صمیمی هستند و بنابراین تغییر دادن رابطه‌ای که دارند می‌تواند همه چیز را پیچیده کند. در کل داستان فصل دوم باید به‌نحوی به این موضوع بپردازد، اما هر اتفاقی که بیفتد، مطمئنا کسانی هستند که می‌خواهند وضعیت رابطه ونزدی نتیجه متفاوتی داشته باشد.

خاویر بدترین شخصیت سریال است

علیرغم اینکه برخی شخصیت‌ها هیولا، شکارچی، جادوگر و قاتل هستند، برخی معتقدند که بدترین شخصیت این مجموعه خاویر تورپ است. او پسر فردی ثروتمند با قدرت‌های خاص است که قبل از ونزدی، عاشق محبوب‌ترین دختر آکادمی نومور یعنی بیانکا بارکلی بوده است. اما عجیب‌ترین چیز درمورد شخصیت او این بود که مدام از اتفاقاتی که در مدرسه رخ می‌داد شکایت می‌کرد. اگر یک نفر به اندازه کافی جذاب باشد، می‌توان هیولا بودنش را بخشید، اما برای بسیاری از طرفداران، غرغرو بودن خاویر نه‌تنها غیرقابل توجیه است، بلکه به‌شدت آزار دهنده است.

انید شخصیتی افسرده است

شخصیت انید سینکلر با بازی اما مایرز (Emma Myers) رسما بمب انرژی است اما با این حال برخی از طرفداران معتقدند که او دختری افسرده است که سعی دارد ناراحتی خود را با رفتارش پنهان کند. شاید در نگاه اول منطقی به‌نظر نرسد ولی وقتی انید عاشق ایجکس شد، به‌جز بی‌محلی چیزی ازش ندید، بنابراین ممکن است او واقعا ناراحتی و افسردگی خود را پشت حرکات و رفتارش پنهان کند.

رقص محبوب ونزدی با شخصیتش مطابقت نداشت

بر اساس یک نظرسنجی در وب‌سایت ردیت، اکثرا با این نظر که رقص محبوب ونزدی با شخصیتش مطابقت ندارد مخالف هستند. ونزدی شاید یک دختر نوجوان تاریک، افسرده و بی‌روح باشد، اما رقصیدن برای خانواده آدامز بسیار عادی است و اینکه ونزدی بخواهد در یک مراسم برقصد هیچ آسیب خاصی به شخصیتش وارد نمی‌کند.

ژانر سریال باید به‌جای معمایی جنایی، یک سیتکام اپیزودی باشد

با اینکه ژانر معمایی جنایی برای داستان سریال ونزدی مناسب است اما برخی معتقدند که ژانز سیتکام اپیزودیک می‌توانست تاثیر بهتری در روایت داستان ونزدی داشته باشد. شاید اقتباس‌های خانواده آدامز در دهه نود به‌جای خانواده تیره و پرپیچ و خم تکراری قبلی، بیشتر به طنز و کمدی گرایش داشته باشند، اما این بدان معنا نیست که ونزدی باید ردپای آنها را دنبال کند.

شخصیت ویمز فقط به‌خاطر بازی گوندولین کریستی دوست داشتنی بود

گوندولین کریستی (Gwendoline Christie) بااستعداد در سریال ونزدی ایفاگر نقش مدیر آکادمی نومور را بازی کرده است. به‌گفته اینترنت، محبوبیتی که او پس از ایفای نقش در سریال Game of Thrones از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ بدست آورده بود، با بازی در ونزدی نابود شده است. کریستی یک شخصیت کاریزماتیک و سرگرم کننده خلق کرده، اما وقتی به تنهایی به شخصیت ویمز نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اعمال او غیرقابل بخشش است.

ونزدی پر از تهدیدهای پوچ و تو خالی است

به‌جز سکانس آغازین سریال، ونزدی هیچگاه به خشونت و شکنجه روی نمی‌آورد، حتی اگر واقعا از کسی ناراحت یا عصبانی باشد. در واقع تمامی تهدیدهای ونزدی در طول فصل اول پوچ و تو خالی بودند چون هیچ اتفاق خاصی برای کسانی که تهدیدشان می‌کرد رخ نمی‌داد. همین موضوع باعث شده تا حرف‌های او برای مخاطبان وزن و معنایی نداشته باشد.

هیچ رابطه‌ دیگری به‌جز دوستی نباید بین ونزدی و انید شکل بگیرد

بنا به‌دلایلی عجیب، طرفداران فکر می‌کنند ونزدی و انید باید رابطه دوستی خود را یک پله فراتر ببرند. همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، تغییر دادن رابطه‌ دوستی ونزدی و انید می‌تواند به شخصیت پردازی هر دو آسیبی جدی وارد کند. شاید آنها علیرغم اختلافاتی که دارند، به رشد یکدیگر کمک کنند (همانطور که در قسمت پایانی دیدیم)، اما این بدان معنی نیست که باید وارد نوع دیگری از رابطه بشوند. دوستی آنها به‌تنهایی زیباست.

انتخاب بازیگر گومز آدامز به درستی صورت گرفته است

لوئیس گوزمن (Luis Guzman) نقش گومز آدامز را بازی می‌کند. با توجه به اینکه هر یک از اعضای خانواده آدامز فقط در یک یا دو قسمت حضور داشتند، زمان زیادی برای دیدن اینکه بازیگران چگونه به ایفای نقش‌های خود می‌پردازند، وجود نداشت. متاسفانه طرفداران قدیمی ونزدی که با اقتباس‌های دهه نود خاطره دارند، به‌هیچ وجه انتخاب لوئیس گوزمن  برای نقش گومز را تایید نمی‌کنند، زیرا او مثل برداشت‌های پیشین شخصیتی جذاب و احساسی و بامزه نیست. شاید تنها وجه اشتراکی که گومز لوئیس گوزمن با برداشت‌های پیشین دارد، چهره‌اش باشد.

فصل دوم سریال ونزدی باید نسبت به فصل اول خیلی متفاوت‌ باشد

فصل اول درباره دختری بی‌روح بود که سعی داشت معمای قتلی باورنکردنی و پر از پیچ و تاب‌ را حل کند، اما فصل دوم باید دستخوش تغییرات بزرگی بشود. متاسفانه به‌جز ونزدی، سایر اعضای خانواده آدامز هیچ نقش خاصی در داستان نداشتند و مخاطبان نتوانستند پویایی بین او و خانوده‌اش را ببینند. همچنین زمان آن فرا رسیده است که سریال از عناصر عاشقانه دور و در عوض روی روابط افلاطونی که ونزدی در فصل اول ایجاد کرده متمرکز شود. با ایجاد چنین تغییراتی، فصل دوم می‌تواند یه موفقیت بزرگ‌تری دست بزند و انتظارات طرفداران را برآورده کند.

فصل اول سریال ونزدی هم اکنون از سرویس استریم نتفلیکس پخش می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments