بازی شبیه Cyberpunk 2077
1%
  • 0/10

بازی Universe Has No Favorites | بازی شبیه Cyberpunk 2077

بازی سایبرپانکی متن محور جذاب!

بازی Universe Has No Favorites | بازی شبیه Cyberpunk 2077 ۰ ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی‌های سایبرپانک ۲۰۷۷ و استارفیلد طی سال‌های اخیر در سبک علمی تخیلی غوغا به پا کرده‌اند. اما شاید زرق و برق زیاد آن‌ها شما را چندان جذب نکند. در این مطلب به معرفی بازی شبیه Cyberpunk 2077 و Starfield، بازی متن محور جذاب Universe Has No Favorites می‌پردازیم.

بازی Universe Has No Favorites عنوانی مورد انتظار در سبک ماجراجویی با ماهیت علمی تخیلی تاریک بوده که می‌تواند طرفداران دو بازی جذاب و مهم Starfield و Cyberpunk 2077 را آسانی به سوی خود جلب کند. این بازی عنوانی متن محور بوده که شما را در جهانی مملو از رازهای کوچک و بزرگ قرار می‌دهد. تکنولوژی در این بازی مانند Cyberpunk 2077 رکنی مهم داشته و عضمت جهان آن مانند بازی Starfield شما را شگفته زده می‌کند.

طی سال‌های اخیر، بازی‌های زیادی از نایت سیتی در عنوان سایبرپانک ۲۰۷۷ الگو برداری کرده‌اند، اما موضوعی که بازی Universe Has No Favorites را جذاب کرده، استفاده مستقیم از آثار ادبی فاخر در جهانی آکنده از تکنولوژی مانند جهان بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ است. آثاری فاخر مانند کتاب Neuromancer به زیبایی در این بازی نمود داشته و همین موضوع می‌تواند این عنوان را تبدیل به یکی از بهترین آثار سایبرپانکی نه تنها در میان بازی‌های ویدیویی، بلکه در سینما و تلویزیون نیز کند.

علاوه بر آن، به وضوح می‌توان بخش‌هایی از کتاب Brave New World را در این عنوان تماشا کرد. بازی‌های سایبرپانکی طی سال‌های اخیر فاصله زیادی از ادبیات فاخر گرفته و بیشتر بر شرح دادن عنوانی سرگرم کننده و بدون پشتوانه آموزشی روی آورده‌اند، اما بازی Universe Has No Favorites به وضوح می‌تواند پل تخریب شده میان ادبیات و بازی‌های سبک سایبرپانک را باز سازی کرده و درسی برای دیگر عناوین در این سبک بازی جذاب باشد.

گیم پلی بازی Universe Has No Favorites

بازی‌هایی چون Cyberpunk 2077 و Starfield مملو از جزئیات ریز و درشت بوده و از لحاظ ظاهری شما را حیرت زده می‌کنند. بازی Universe Has No Favorites اما عنوانی متن محور بوده که می‌تواند برای بسیاری نه یک پیشرفت، بلکه قدمی رو به عقب تلقی شود. با این حال شکی نیست که هر عنوانی با هر سبکی چیزی برای آموزش دادن به ما داشته و وجود یک عنوان به ندرت سبب بی ارزش شدن عنوانی دیگر می‌شود.

در ادامه باید افزود که تیم توسعه دهنده این بازی یعنی تیم دی اس آی سافت وورکز (DSI Softworks) به وضوح از استفاده از هوش مصنوعی در بازی خود در بخش‌های مختلف رونمایی کرده است. به دلیل اعتراض برخی فعالان به استفاده پنهان از هوش مصنوعی در توسعه برخی بازی‌ها، این استودیو به وضوح از بهره وری از هوش مصنوعی سخن گفت تا در آینده مورد اعتراض واقع نشود.

داستان بازی Universe Has No Favorites

بازی‌هایی بزرگ چون سایبرپانک ۲۰۷۷ معمولا به لطف داستان جذاب خود در جهانی بی نهایت، زنده هستند. این بازی‌ها معمولا گیم پلی فوق العاده قدرتمندی داشته، با این حال این لحظات زیبای داستان آن‌ها است که در ذهن مخاطب جا خوش می‌کنند. این اثر حتی به لطف عناصر سبک نقش آفرینی در بازی‌هایی چون سایبرپانک ۲۰۷۷ و استارفیلد افزایش یافته و بیش از گذشته در ذهن مخاطب باقی می‌ماند.

از سوی دیگر، طراحی هنری این دست بازی‌ها ملاک مهمی است. طراحی جذاب آن‌ها در کنار داستان بازی طرفداران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. از سوی دیگر، بازی چون Universe Has No Favorites بخش طراحی هنری را به طور کلی از مسیر برداشته و با داستانی پر تنش و جذاب شما را از طریق متن به سوی خود جذب می‌کند. چنین عناوینی شاید عامه پسند نباشند، اما تجربه آن‌ها می‌تواند رویی تازه از دنیای بازی‌های ویدیویی را به شما نشان دهد.

فراموش نکنید که هر دو بازی Cyberpunk 2077 و Starfield با استفاده از داستان‌های علمی تخیلی شما را به خود جذب می‌کنند و در حالی که این داستان‌ها بسیار قوی هستند، گیم پلی جذاب و طراحی هنری آن‌ها می‌تواند بخشی از توجه شما را از آن خود کند. این موضوعی است که بازی Universe Has No Favorites با آن دست و پنجه نرم نمی‌کند.

این عنوان متن محور با حذف کامل طراحی هنری و گیم پلی خلاقانه، تمرکز شما را به صورت کامل به داستان بازی‌ها، رازها و معماهای جذب کرده و شما را به صورت کامل به لطف داستان در خود غرق می‌کند. داستان این بازی حول محور شخصی با نام یاکس (Yax) گشته که حافظه خود را از دست داده است. او پس از به هوش آمدن خود را در فضا یافته و چندین دستگاه ناشناخته در سر او قرار گرفته است.

شما بازی را با اطلاعاتی بسیار ناچیز و نامفهوم آغاز کرده و به لطف پرسش و پاسخ پیاپی از دلیل اتفاقات مختلف و بعضا آزار دهنده با خبر می‌شوید. داستان زندگی یاکس و دستگاه‌های درون مغز او به توسعه دهندگان اجازه ارائه داستانی تازه و پیش‌تر تجربه نشده را می‌دهد.

در پایان باید افزود اگر به دنبال ستاره‌های سینمایی سایبرپانک ۲۰۷۷ و جهان وسیع استارفیلد نیستید، با این حال علاقه زیادی به رمان‌های علمی تخیلی و سایبرپانکی دارید، بازی Universe Has No Favorites می‌تواند تبدیل به عنوانی خاطره انگیز برای شما شود.

طبق اطلاعات رسمی انتشار یافته، این بازی در تاریخی نامشخص در سال ۲۰۲۴ به انتشار خواهد رسید. نظر شما درباره بازی شبیه Cyberpunk 2077 و Starfield چیست؟ آیا شما پیشتر بازی مشابهی را تجربه کرده‌اید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments