بهترین انیمه های سرویس استریم HiDive که لیاقت دیده شدن را دارند!
1%
  • 0/10

بهترین انیمه های سرویس استریم HiDive که لیاقت دیده شدن را دارند!

پنهان در رادار ولی قدرتمند

بهترین انیمه های سرویس استریم HiDive که لیاقت دیده شدن را دارند! ۰ ۱۰ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

سرویس استریم HiDive یکی از بهترین سرویس‌های استریم انیمه بوده و ما در این مقاله به معرفی انیمه‌های کمتر دیده شده ولی باکیفیت آن می‌پردازیم.

سرویس استریم HiDive تعداد زیادی انیمه آندرریتد برای انتخاب و دیدن را دارد که با وجود کیفیتشان، اغلب در کنار انیمه‌ّای بسیار معروف محو شده و مورد توجه قرار نمی‌گیرند. در حالی که Vinland Saga یا My Teen Comedy Romantic Snafu تعدادی از مهم‌ترین‌ها هستند و به سادگی شناخته می شوند، تعداد زیادی نمایش دیگر وجود دارند که ارزش وقت گذاشتن را دارند. خوشبختانه، از آنجایی که همه آنها در یک سرویس میزبانی می‌شوند، یک تجربه جدید تنها با یک کلیک فاصله دارد. 

با وجود صدها انیمه و فیلم در انتخاب آن، به راحتی می‌توان با انتخاب در هنگام مرور HiDive سردرگم شد. اغلب این باعث می‌شود بینندگان آنچه را که به راحتی آشنا هستند انتخاب کنند، اما نمایش‌های باکیفیت زیادی وجود دارد که زیادی محبوب نیستند، چه نمایش‌های جدیدی که در کنار فیلم‌های پربازدید فصل پخش آن‌ها مورد توجه قرارنگرفتند، یا کلاسیک‌هایی چند دهه قبل که هنوز هم می‌توانند به بهترین نحو خودی نشان دهند. ما در این مقاله به معرفی انیمه‌های کمتر دیده شده ولی باکیفیت سرویس استریم HiDive می‌پردازیم، با ما همراه باشید:

انیمه Revue Starlight ساخت سال ۲۰۱۸

انیمه Revue Starlight ساخته استودیو Kinema Citrus با گرافیک رزق و برق دارش و موزیکال بودنش می‌تواند به راحتی با یک انیمه محوریت ایدل‌ها اشتباه گرفته شود. کارن آیجو (Karen Aijou) که رویای بازیگر شدن را در سر می‌پروراند، متوجه می‌شود که مدرسه آموزش نخبگان او مخفیانه هوست آزمون هاییست که به معنای واقعی کلمه در دوئل های جادویی با همکلاسی هایش برای دستیابی به قدرت نهایی خلاصه می‌شود. با این حال این انیمه با نبردهای جادویی، انتقادی از تجارت نمایشی، به ویژه Takarazuka Revue ژاپن و فشار برای موفقیت به هر قیمتی است. خوشبختانه، ارائه به دور از ترس است – ترکیبی از کمدی، صحنه های مبارزه استادانه، آثار هنری خارق العاده، و موسیقی شگفت انگیز تضمین می‌کند که Revue Starlight هرگز خسته کننده نیست.

انیمه Armored Trooper VOTOMS ساخت سال ۱۹۸۳

انیمه Armored Trooper VOTOMS ساخته استودیو Sunrise یکی از دست کم گرفته شده‌ترین انیمه‌های ژانر mecha بوده که به سختی در کنار بقیه انیمه‌ها دیده می‌شود. این داستان جنگ بین ستاره‌ای Chirico Cuvie، یک خلبان نیروی ویژه را دنبال می‌کند که به او خیانت شده و به عنوان یک خائن شناخته می‌شود و راهی جز فرار برای او باقی نمی‌گذارد. هم قهرمان اصلی VOTOMS و هم رباتش در ژانر mecha نادر هستند: یک سرباز بی‌هدف که یک کالسکه خسته و شکوهمند را هدایت می‌کند تا توسط صدها نفر نابود نشود. نتیجه نهایی یک فیلم هیجان انگیز عصر فضایی است که در تعقیب داستان خود، قراردادهای ژانر mecha رایج را به چالش می‌کشد. علاوه بر مجموعه تلویزیونی اصلی، سرویس استریم HiDive دارای چندین اسپین آف فیلم VOTOMS هم هست.

انیمه Call of the Night ساخت سال ۲۰۲۲

این انیمه یک برداشت خاص از داستان بلوغ یک پسر است. کو یاموری که از انتظارات دنیای بیداری به ستوه آمده است، دیگر به مدرسه نمی رود و در عوض شبانه به گشت و گذار در شهر می پردازد، جایی که با نازونا، خون آشامی که موافقت می‌کند به کاوش با او برود، ملاقات می‌کند و با او دوست می‌شود. Call of the Night چشم اندازی جذاب و خوش بینانه از زندگی شبانه، مملو از رنگ و موسیقی متن بازیگوش ارائه شده توسط واحد هیپ هاپ Creepy Nuts را به تصویر می‌کشد. در عین حال، حضور خون‌آشام‌ها تنش‌های فراطبیعی ایجاد می‌کند که بازیگران را وادار می‌کند تا ماهیت تعهدات و فرار را بررسی کنند.

انیمه Moribito: Guardian of the Spirit ساخته سال ۲۰۰۷

نه فانتزی و نه مشابه انیمه‌های هم دوره‌اش، اقتباس Moribito از Studio I.G فانتزی انیمه معمولی را به تصویر نمی‌کشد. بالسا قهرمان داستان، با قالب های رایج همخوانی ندارد: یک جنگجوی قدیمی و کارکشته و هدف اصلی او محافظت از شاهزاده چاگم است. این وظیفه سنگین، ماجراجویی طولانی این دو را به هم پیوند می‌دهد که این دو در حالی که بالسا با قاتلان امپراتوری و تهدیدات ماوراء طبیعی چپ و راست مبارزه می‌کند، به راه خود ادامه می‌دهند. این واقعیت که این انیمه مورد توجه قرار نگرفته مایه شرمساری است زیرا مبارزات به خوبی ساخته شده و انیمیشن زیبایی دارند و سلاح اصلی بالسا، نیزه‌اش لذتی بصری ارائه می‌دهد که به ندرت در انیمیشن های دیگر دیده می‌شود.

انیمه Legend of the Galactic Heroes ساخته سال ۱۹۸۸

با داستانی که کمی بیش از صد قسمت دارد، Legend of the Galaxy Heroes ممکن است در نگاه اول دلهره آور باشد، اما بینندگانی که مایل به دیدن انیمه‌های بلند هستند، با جنگی غنی و کاملاً درک شده بین امپراتوری کهکشانی و سیارات آزاد روبرو خواهند شد. با در نظر گرفتن دیدگاه یک مورخ، داستان بین یک بازیگر عظیم – سربازان، سیاستمداران و غیرنظامیان – که اقدامات کوچک و بزرگ آنها بر روند تاریخ تأثیر می‌گذارد، می‌چرخد. نمایش بزرگ کلمه کلیدی در اینجا است، زیرا بینندگان می‌توانند انتظار تماشای ناوگانی را داشته باشند که درگیر استراتژی های پیچیده هستند، در حالی که فرماندهان، قانونگذاران و اشراف زاده ها در پشت درهای بسته درباره سیاست و طرح بحث می کنند.

انیمه Canaan ساخته سال ۲۰۰۹

ژانر فرعی اکشن «girls with guns» در اوایل دهه ۲۰۰۰ محبوبیت بیشتری داشت و Canaan آخرین حضور قابل توجه خود را تا Lycoris Recoil نشان داد. این اکشن مهیج که در شانگهای امروزی می‌گذرد، قاتلی با نام Canaan با قلبی طلایی را دنبال می کند که با آلفارد، تروریستی که او نیز توسط استاد Canaan آموزش دیده بود، مبارزه می‌کند. این انیمه یک پاورقی عجیب در ترکیب استودیو ufotable سازنده انیمه شیطان کش بوده که تقریباً فراموش شده است. طرح نابسامان آن در نیمه دوم نیز به اعتبار آن نیست. اما حتی در بدترین روزهای خود، استودیو هرگز در تولید انیمیشن و بازی با کیفیت بالا کوتاهی نمی‌کند که تماشای Canaan را لذت بخش می‌کند.

انیمه Princess Tutu ساخت سال ۲۰۰۲

در حالی که نوشتن آن به عنوان یک انیمه دخترانه جادویی ممکن است آسان باشد، ولی پرنسس توتو طرح تاریک تری درباره سرنوشت و اراده آزاد را در زیر ظاهر زیبای خود پنهان می کند. تحت هدایت داستان‌نویس دروسل مایر، به یک اردک بدن انسان و یک آلتر ایگوی جادویی داده می‌شود تا تکه‌های قلب شاهزاده‌ای را که در بین قربانیان ناگوار مختلف گیر کرده است جمع کند. در حالی که در ابتدا به دنبال تنظیم «مشکل هفته» بودیم، پیشرفت‌های بعدی شخصیت‌ها و پیچش‌های داستانی نشان می‌دهند که شاهزاده توتو بیشتر از آنچه در ابتدا به نظر می‌رسد، به دنبال آن است.

انیمه Dororo ساخته سال ۲۰۱۹

استودیو MAPPA با همکاری Tezuka Productions به ایجاد یکی از بهترین بازسازی های امروزی کمک کرد. در سال ۱۹۶۷، اسامو تزوکا اولین نسخه از جستجوی هیاککیمارو را در سنگوکو ژاپن جنگ زده نوشت، در حالی که او بدنبال بسیاری از اعضای بدن خود را که توسط شیاطین دزدیده شده بود، می‌گشت و او را به یک عروسک زنده تبدیل می‌کرد که با نیروی اراده محض به حرکت در می‌آمد. به جدیدترین اقتباس نیاز داشت تا پتانسیل این پیش فرض را کاملاً درک کرد، جوک های بیجا را حذف کرد و شخصیت ها و ایده های کم استفاده را گسترش داد، بنابراین ماجراجویی کارتونی تزوکا را به یک فانتزی تاریخی تاریک واقع گرایانه تبدیل کرد. حضور Dororo علیرغم کیفیتش در منظره انیمه یک لحظه آمد و به یکی از بهترین‌ّا تبدیل شد.

انیمه Girls und Panzer ساخته سال ۲۰۱۲

به‌نظر می‌رسد ایده‌ی انیمه Girls und Panzer برای مخاطبان با مشکل مواجه شده است: آدم‌های عصبی نظامی فقط تانک‌ها را می‌خواهند، در حالی که افراد عادی به آن‌ها اهمیت نمی‌دهند. با این حال استودیو اکتاس با گنجاندن آنها در یکی از فوق‌العاده‌ترین داستان‌های ورزشی ضعیف که کار میهو نیشیزومی را در تبدیل همکلاسی‌هایش به خدمه تانک و برنده شدن در یک بازی جنگی خانوادگی دوستانه به تصویر می‌کشد، کارهای غیرقابل تصوری را انجام داده بود. داستان سرایی و رقص رزمی در اینجا بر روی همه استوانه ها اجرا می شود، ماهرانه معقول بودن مسابقات تانک را به عنوان یک رویداد ورزشی می فروشد، در حالی که هم ماشین ها و هم اپراتورهای آنها را برای همه بینندگان به یاد ماندنی و سرگرم کننده می کند.

انیمه You’re Under Arrest ساخت سال ۱۹۹۶

این انیمه یکی از ستاره های دهه خود بود، اما تغییر زمان و سلیقه باعث شد به مرور زمان آن را ناپدید کند. اقتباس استودیو DEEN در حالی که پلیس ژاپن را به تصویر می‌کشد، بیشتر ترکیبی از درام اداری و فیلم ماشینی است که بر روی افسران ایستگاه داستانی بوکوتو، به‌ویژه دو زن اصلی آن، ناتسومی و میوکی تمرکز دارد. به‌جای دعوای اسلحه، بازیگران، زمانی که زندگی را دنبال نمی‌کنند، احتمالاً در تعقیب و گریز با ماشین، مملو از کوبیدن دقیق پدال‌ها و جابه‌جایی چوب هستند.

هیچ کمبودی برای اکران انیمه وجود ندارد و نمایش های باکیفیت، خواه در طول فصل خود محبوب بودند یا نه، همیشه بعد از چند سال، اگر نه ماه ها، از دید خارج می شوند. خوشبختانه، پخش اینترنت تضمین می کند که هرگز برای تماشای آن ها دیر نیست. بسیاری از این نمایش‌ها همچنین دارای چندین فصل یا پیوندهای سینمایی در یک سرویس هستند، و این اطمینان را می‌دهد که کسانی که می‌خواهند ادامه هر داستان خاصی را ببینند، معلق نخواهند بود. وقتی بین فصل‌ها یا بین برنامه‌ها قرار می‌گیرید، این انتخاب‌های دست کم گرفته‌شده را به خاطر بسپارید، زیرا پیشنهادات HiDive مطمئناً چیزی برای تمسخر نیست.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments