لیستی از الهامات بازی پوکمون از انیمه این سری!
1%
  • 0/10

لیستی از الهامات بازی پوکمون از انیمه این سری!

الهام بازی از انیمه!

لیستی از الهامات بازی پوکمون از انیمه این سری! ۰ ۲۹ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

در حالی که بازی پوکمون از انیمه جدا نگه داشته شده، بعضی اوقات استودیو گیم‌فریک به این سری انیمه افسانه‌ایی در بازی‌هایش ادای احترام می‌کند.

فرنچایز Pokemon یکی از بزرگترین و معروف‌ترین سرگرمی‌های جهان است. این سری با انتشار بازی Pokemon Red and Blue برای کنسول دستی Game Boy در سال ۱۹۹۶ شروع شد و امروزه این فرنچایز شامل اسباب‌بازی‌ها، مجموعه‌های مانگا، لباس، فیلم‌ها و انیمه می‌شود. انیمه بازی پوکمون در سال ۱۹۹۷ شروع شد و هنوز هم ادامه دارد و تقریباً تمام چیزهای جدیدی را که بازی‌ها شامل می‌شوند، به نمایش می‌‌گذارد. با این حال، گاهی اوقات این رابطه برعکس عمل می‌کند. فقط به این دلیل که بازی‌ پوکمون اول منتشر شد، به این معنا نیست که در طول سال‌ها از انیمه‌های پوکمون الهام نگرفته‌اند. در این مقاله رسانه سرگرمی به بررسی چند مورد از الهامات بازی پوکمون از انیمه می‌پردازد، با ما همراه باشید:

۷. Pokemon Stadium

براک و Giovanni یک پوکمون Vulpix و Persian دارند

یکی از نکاتی که بازی‌های پوکمون در اوایل راه‌اندازی کردند این است که هر مربی باشگاه فقط از یک نوع پوکمون استفاده می‌کند. این مسئله یک راه عالی برای نشان دادن باس فایت‌ها در بازی است، اما زمانی که این شخصیت‌ها و تیم‌هایشان را به انیمه اضافه می‌کنید، می‌تواند بسیار محدود کننده باشد. زمانی که انیمه شروع شد، براک منحصراً یک مربی سبک سنگی و شخصیت شرور در انیمه همچنین رهبر باشگاه ورزشی زمینی بود. با این حال، هر دو شخصیت در سفر خود پوکمون‌هایی از انواع دیگر را انتخاب می‌کنند. براک یک Vulpix نوع آتش، و Giovanni یک Persian دارد. برای گرامیداشت این موضوع، اولین بازی Pokemon Stadium به این رهبران ورزشگاه، آن دسته از پوکمون‌ها را در تیم‌هایشان برای نبردهای مربوط به باشگاه ارائه داد. برای کسانی که انیمه را نمی‌بینند منطقی نیست، اما برای کسانی که انیمه را تماشا کرده‌اند یک ادای احترام خوب بازی پوکمون به انیمه بود.

۶. Pokemon: Sword And Shield

قبول کردن یک کودک انسان توسط Kangaskan

در هر بازی جدید پوکمون، هر پوکمون یک ورودی کاملاً جدید در Pokédexدریافت می‌کند حتی اگر پوکمون در بازی قبلی هم بوده باشد، باز هم این اتفاق می‌افتد. هر ورودی Pokédex شرح مختصری از این موجود است که عادات آن و نحوه رفتار آن در طبیعت را شرح می‌دهد. با این حال، ورودی Kangaskan در بازی Pokemon: Sword and Shield کمی عجیب است و با آنچه بازیکنان در مورد Pokemon می‌دانند همخوانی ندارد. در ورودی اعلام شده که Kangaskan یک بار یک کودک انسان را به فرزندخواندگی پذیرفته است و با او مانند بچه خودش رفتار کرده است. این جریان، اشاره‌ایی به انیمه پوکمون، با نام «بچه کانگاسکانی» است، جایی که Ash و گروه با پسر کوچکی روبرو می‌شوند که توسط یک Kangaskan بزرگ شده است.

۵. Pokemon Yellow

براک یک پرورش‌دهنده است

در اولین بازی‌های قرمز و آبی، براک به عنوان یک حریف سرسخت و بدون شوخی معرفی می‌شود. او مردی سخت‌گیر است که از پوکمون‌های سنگی استفاده می‌کند تا با ظاهر سختش مطابقت داشته باشند. به همین دلیل است که ممکن است برخی از طرفداران با بیان اینکه براک می‌خواهد در بازی Pokemon Yellow به پرورش دهنده بازی تبدیل شود، شگفت زده شوند. سومین بازی ویدیویی از نسل ۱ بر اساس رویدادهای انیمه پوکمون ساخته شده است. این انیمه با تبدیل شدن براک به یکی از اصلی‌ها، براک را نرم کرد و رویای زندگی او با تلاش براک برای تبدیل شدن به یک پرورش دهنده پوکمون تغییر کرد تا با سریال مطابقت داشته باشد. به همین دلیل است که رفتار براک در بازی Pokemon Yellow تغییر کرد.

۴. Pokemon Snap

پوکمون Jigglypuff و خودکارش

جیگلی‌پاف یکی از شخصیت‌های برجسته فصل اول انیمه پوکمون بود. این پوکمون گروه را دنبال می‌کند و در نامناسب‌ترین زمان برای آنها آواز می‌خواند. هنگامی که گروه با آهنگ به خواب رفتند، جیگلی پاف با عصبانیت با یک خودکار روی صورت آنها نقاشی می‌کشید. در حالی که حمل وسایل روزمره برای برخی از پوکمون ها طبیعی است، جیگلی پاف از این پوکمون‌ها نیست. با این حال، در بازی پوکمون اسنپ با یک خودکار به عنوان اشاره‌ای به همتای انیمه خود نشان داده می‌شود. حتی هنگام آواز خواندن از خودکار به عنوان میکروفون استفاده می‌کند.

۳. Pokemon Crystal

توپ GS در بازی ظاهر شد

وقتی فصل اول انیمه Pokemon به پایان رسید، هنوز نسل دومی از بازی‌ها برای هدایت بخش بعدی سفر وجود نداشت. بنابراین، نویسندگان ایده توپ GS را به عنوان یک مک گافین داستانی مطرح کردند که شخصیت‌ها باید در نقطه دیگری از جهان به بررسی آن می‌پرداختند. در حالی که به نظر می‌رسید انیمه GS Ball را فراموش کرده بود، سازندگان بازی این کار را نکردند. Pokéball عجیب در Pokemon Crystalas یک آیتم کلیدی است که می توان از آن برای به دست آوردن Pokemon افسانه‌ای Celebi استفاده کرد.

۲. Pokemon: Ultra Sun And Ultra Moon

پیکاچو، کلاه اش را در ایونت دارد

یکی از قابل تشخیص‌‌ترین عناصر انیمه پوکمون کلاهی است که قهرمان اصلی سریال، Ash بر سر دارد. در طول سریال تغییر می‌کند، اما او همیشه یک کلاه بیسبالی لبه پهن دارد. اکثر طرفداران همچنین طلسم فرنچایز پیکاچو، را با شخصیت Ash نیز مرتبط می‌دانند. شرکت بازی پوکمون توانسته است از این رابطه برای اهداف بازاریابی استفاده کند، اما هرگز به خوبی زمانی کهPokemon: Ultra Sun And Ultra Moon منتشر شدند، انجام نشد. هرکسی که نسخه‌ای از این بازی‌ها را داشته باشد، می‌تواند یک ایونت Pikachu را با یکی از کلاه‌های امضای شده Ash دریافت کند. تنها کاری که آنها باید انجام می‌دادند اسکن یک کد QR بود و بازیکنان می توانستند تصاویر نمادین انیمه پوکمون را به تیم خود اضافه کنند.

۱. Jessie And James

شرورهای انیمه همیشه در جایی از بازی پوکمون ظاهر می‌شوند

زمانی که اولین بازی‌ پوکمون منتشر شدند، تیم راکت به عنوان یک تیم شیطانی برای بازیکن در نظر گرفته شد تا با آن مبارزه کند. هدف آن‌ها سرقت پوکمون‌های قدرتمند از مربیان دیگر بود و ده‌ها نفر برای مبارزه در بازی وجود داشتند. با این حال، انیمه باید این سازمان شیطانی را برای قهرمان نمایش شخصی‌تر می کرد. به این ترتیب، تیم شیطانی به جسی، جیمز و میوث سخنگو تقلیل می‌یابد که در هر قسمت ظاهر می‌شوند تا پیکاچوی Ash را بدزدند. این شخصیت ها قدرتمند نیستند و قرار است به راحتی شکست بخورند. با این حال، دیدن آنها برای نبرد در بازی هایی مانند Pokemon Yellow و Let’s Go همیشه سرگرم کننده است. آن‌ها حتی تیم‌هایی از پوکمون‌های دقیق برای نمایش تلویزیونی خواهند داشت و میوث همیشه بخشی از فهرست آنهاست.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments