تماشا کنید: خدای یونانی دیگری در فیلم Thor Love and Thunder حضور داشت

سکانس حذف شده‌ای که خدای یونانی جدیدی را نشان می‌دهد

تماشا کنید: خدای یونانی دیگری در فیلم Thor Love and Thunder حضور داشت سید مصطفی نخلی ۱ ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ مارول

به تازگی صحنه حذف شده فیلم Thor 4 منتشر شده و در این صحنه ما با یکی از خدایان بزرگ یونان باستان روبه رو می‌شویم. 

بعد از اتفاقاتی که برای ثور (Thor) در فیلم Avengers: Endgame رخ داد، این شخصیت به گروه نگهبانان کهکشان ملحق شد و تا وقتی که برای خود هدف جدیدی پیدا نکند به سفر خود با این گروه ادامه می‌دهد. اما به‌نظر می‌رسد که در فیلم Thor: Love & Thunder هدف جدیدی برای این کاراکتر مشخص شده است. هدفی که دوباره طعم هیجان و خطر را برای ثور زنده می‌کند. ثور پس از دریافت پیامی از سیف (Sif) مجبور می‌شود گروه نگهبانان کهکشان (The Guardians of the Galaxy) را ترک کند تا به دیدن سیف برود. وقتی ثور به محلی که سیف به او سیگنال داده می‌رسد، مشاهده می‌کند که سیف به‌طرز بدی زخمی و آسیب دیده است. سیف به ثور درباره گور قصاب خدایان (Gorr the God Butcher) می‌گوید و به او هشدار می‌دهد که گور قصد دارد به نیو آسگارد حمله کند.

ثور دوستان خود، کورگ (Korg) و والکری (Valkyrie) با نقش آفرینی تسا تامپسون (Tessa Thompson) در کنار هم جمع می‌کند که با گور مقابله کند. وقتی ثور به‌همراه دوستان خود به نیو آسگارد می‌رسند، می‌بینند که گور حمله‌اش را به این شهر آغاز کرده است. ثور هنگامی که با ارتش گور مبارزه می‌کرد و آن‌ها را از بین می‌برد با اتفاق قابل توجهی مواجه می‌شود. او با جین فاستر (Jane Foster) ملاقات می‌کند که قادر است از چکش ثور، میولنیر استفاده کند. ثور با دیدن چنین صحنه‌ای علاوه بر این‌که شگفت‌زده شد، از این‌که دوباره می‌توانست جین را ببیند، خوشحال بود. با این حال، جین فاستر با درخشش ناتالی پورتمن (Natalie Portman) با ثور و همراهانش برای مقابله با گور متحد می‌شود و در این مسیر به آن‌ها کمک می‌کند. سپس ثور و ملازمانش موفق می‌شود که حمله گور را خنثی کنند، اما گور فرار کرده و چند کودک آسگاردی می‌دزد. 

در ادامه ثور به آمنی‌پوتنت سیتی (Omnipotent City) برای هشدار دادن به خدایان و درخواست کمک از آن‌ها، سفر می‌کند. در آن‌جا ثور سعی می‌کند که زئوس (Zeus) با بازی راسل کرو (Russell Crowe) را متقاعد کند که با ارتشش به او در مبارزه با گور کمک کند. اما زئوس از نکروسورد، اسلحه‌ای که گور در اختیار دارد و به وسیله آن می‌تواند به‌راحتی خدایان را بکشد، می‌ترسد. بنابراین تصمیم می‌گیرد که درخواست ثور را رد کند و  ترجیح می‌دهد که در شهر آمنی‌پوتنت سیتی به تفریح خود بپردازد.

با این حال وبسایت معتبر و موثق IGN به‌تازگی ویدیویی را منتشر کرده است که سکانس حذف شده‌ای را از فیلم Love & Thunder نشان می‌دهد. در این صحنه حذف شده دیونیسوس (Dionysus)، خدای لذت در یونان را مشاهد می‌کنیم که به ثور و همراهانش سلامی می‌کند و آن‌ها را از خبر این‌که زئوس به آن‌ها اجازه ملاقات داده است، مطلع می‌کند. در ادامه می‌توانید این ویدیو را مشاهده کنید:

صحنه حذف شده فیلم Thor 4

دیونیسوس در فرهنگ و افسانه‌های یونانی به خدای شراب و لذت معروف است. سایمون راسل بیل (Simon Russell Beale) وظیفه ایفای نقش این شخصیت را برعهده داشت و این کاراکتر به‌صورت کمدی و خودخواهانه‌ای بازی می‌کند. این صحنه فیلم Thor 4 به‌درستی خصلت‌های خدای لذت یونان را به‌تصویر می‌کشد، اما سازندگان فیلم به‌خاطر دلیل قانع‌کننده‌ای این سکانس را حذف کردند. ثور هنگامی که به شهر آمنی‌پوتنت می‌رسد، قصد دارد با زئوس ملاقات و درباره حوادثی که پشت سر گذاشته با او صحبت کند. بنابراین این سکانس به منزله ملاقات سریع ثور با زئوس حذف شد.

نظر شما در رابطه با صحنه حذف شده فیلم ثور ۴ چیست؟ آیا نیاز بود که سازندگان این صحنه را در فیلم قرار بدهند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا