فصل چهارم سریال ویچر
1%
  • 0/10

۹ چالش پیش روی فصل چهارم سریال ویچر

چالش‌هایی به جز بازیگر جدید نقش گرالت

۹ چالش پیش روی فصل چهارم سریال ویچر ۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

با وجود هیجان طرفداران برای فصل چهارم سریال ویچر، این فصل با چالش‌های متعددی روبرو است که صرفاً به انتخاب بازیگر جدید برای نقش گرالت (Geralt)، شخصیت اصلی سریال The Witcher، محدود نمی‌شود. در این مطلب قصد داریم تا درباره این چالش‌ها صحبت کنیم.

نتفلیکس (Netflix) برای ساخت فصل چهارم سریال ویچر آماده می‌شود، اما این سریال که یکی از محبوب‌ترین آثار سرویس اشتراکی پخش فیلم و سریال نتفلیکس در سال‌های اخیر بوده است، با چالش بزرگی در زمینه تغییر بازیگر نقش گرالت از ریویا مواجه است. هرچند فصل اول شروع قدرتمندی داشت و به سرعت طرفداران زیادی پیدا کرد، اما کیفیت سریال در طول فصول مختلف، ثابت و یکدست نبوده است. یکی از مشکلات اصلی این سریال، آزادی‌های بیش از حد در اقتباس بوده است. تغییراتی که در شخصیت‌ها و داستان‌ها اعمال شده‌اند، همواره به نفع سریال نبوده‌اند، همانطور که می‌توان به شخصیت ینیفر (Yennefer) با بازی آنیا چالوترا (Anya Chalotra) در فصل دوم اشاره کرد.

اگرچه بیشتر اشتباهات فصل دوم ویچر در فصل سوم برطرف شدند، سریال حالا با بزرگترین چالش خود پس از خروج هنری کویل (Henry Cavill) مواجه است. لیام همسورث (Liam Hemsworth) در فصل چهارم سریال ویچر نقش گرالت از ریویا را برعهده می‌گیرد، اما معرفی او به این دنیا و توضیح منطقی برای تغییر بازیگر در خود سریال، تنها چالش پیش روی فصل بعدی سریال ویچر نیست. اشتباهات انجام‌شده در فصل‌های پیشین و همچنین خطوط داستانی که سریال برای فصل چهارم و بعد از آن پایه‌ریزی کرده، موانعی هستند که فصل جدید باید از آن‌ها عبور کند.

۹. جدایی دوباره سیری، گرالت و ینیفر در فصل سوم سریال ویچر

فصل چهارم سریال ویچر

گرالت از ریویا اگرچه ویچر اصلی داستان است، اما او مرکز توجه را با ینیفر، جادوگر ونگربرگ، و سیری (Ciri)، شاهدخت سینترا با بازی فریا آلن (Freya Allan) تقسیم می‌کند. فصل اول سریال ویچر، این سه شخصیت را در مکان‌ها و زمان‌های مختلف دنبال می‌کرد، جایی که گرالت و سیری در انتهای فصل همدیگر را پیدا می‌کنند. انتظار می‌رفت فصل دوم، سیری، گرالت و ینیفر را که در کتاب‌ها به یک خانواده‌ی قوی تبدیل می‌شوند، دور هم جمع کند، اما سریال نتفلیکس مسیر متفاوتی را در پیش گرفت و آنها را تا پایان فصل کنار هم قرار نداد. فصل سوم سریال ویچر این موضوع را با گرد هم آوردن نهایی ویچر، جادوگر و شاهزاده خانم برای مراقبت از یکدیگر، آموزش و فرار از تهدیدهای مختلف، اصلاح کرد.

فصل سوم سریال ویچر بالاخره شاهد تشکیل خانواده‌ای متشکل از گرالت، ینیفر و سیری بود، اما متاسفانه دوام زیادی نداشت. با توجه به اینکه نصف قاره به دنبال دستگیری سیری هستند و کودتای Thanedd نیز در فصل سوم رخ داد، گرالت، ینیفر و سیری مجبور به جدایی شدند. حالا هیچکدام از آن‌ها در امنیت نیستند و در فصل جدید سریال ویچر ماجراهای متفاوتی را پشت سر خواهند گذاشت، به این معنی که مدتی طول می‌کشد تا دوباره شاهد کنار هم بودن این سه شخصیت باشیم.

۸. سریال ویچر مملو از شخصیت است و تعداد آن‌ها بیشتر هم خواهد شد

فصل چهارم سریال ویچر

دنیای ویچر دنیایی بسیار غنی و پرجزئیات است، اما سریال نتفلیکس در حال حاضر شخصیت‌های زیادی را معرفی کرده که به درستی به آن‌ها پرداخته نشده است. سریال ویچر هم‌اکنون مملو از شخصیت‌های مختلف (چه شرور، چه متحد و چه شخصیت‌های خاکستری) است که برخی از آن‌ها در داستان‌های گرالت، سیری و ینیفر اهمیت پیدا کرده‌اند، اما حالا سریال بیش از حد شلوغ به نظر می‌رسد. فصل چهارم سریال ویچر قرار است شخصیت‌های جدیدتری را نیز معرفی کند که در مسیرهای جداگانه سیری، ینیفر و گرالت نقش کلیدی خواهند داشت. بنابراین، سریال باید بتواند بین شخصیت‌های قدیمی و جدید تعادل برقرار کند.

۷. فصل چهارم سریال ویچر باید به منبع اقتباس وفادارتر باشد

فصل چهارم سریال ویچر

 بزرگترین مشکل سریال ویچر نتفلیکس، تغییرات فراوان آن نسبت به منبع اصلی است. در حالی که قابل درک است که برای به تصویر کشیدن رمان‌های آندژی ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski)، تغییراتی ضروری بوده است، سریال نتفلیکس آزادی خلاقانه خود را بیش از حد اعمال کرده و تغییرات غیرضروری و مضری را در شخصیت‌ها و داستان‌هایشان ایجاد نموده است. یکی از بزرگترین اشتباه‌های سریال ویچر نتفلیکس، خط داستانی ینیفر در فصل دوم بود، جایی که او با اولویت دادن به منافع شخصی‌اش بر هر چیز و هر کسی دیگری، تقریباً در مسیر شر قرار گرفت و تا مرز تسلیم کردن سیری به ولت مئیر (Voleth Meir) پیش رفت. فصل سوم سریال ویچر وفاداری بیشتری به منبع اصلی داشت و فصل چهارم نیز باید از همین الگو پیروی کند و در عین حال، اشتباهات ناشی از تغییرات اعمال‌شده در فصل‌های گذشته را نیز برطرف سازد.

۶. فصل چهارم سریال ویچر با برخی از جنجالی‌ترین خطوط داستانی این دنیای فانتزی روبرو است

فصل چهارم سریال ویچر

فصل سوم سریال ویچر، زمینه‌ساز معرفی برخی از جنجالی‌ترین خطوط داستانی از کتاب‌ها شده است. در پایان فصل سوم، سیری توسط گروه موش‌ها (The Rats) نجات پیدا می‌کند، در حالی که در نیلفگارد، فردی به عنوان سیری تقلبی به شعله سفید (White Flame) معرفی می‌شود. در کتاب‌ها، دوران حضور سیری نزد گروه موش‌ها یکی از تاریک‌ترین و جنجالی‌ترین بخش‌های داستان است. این گروه به قتل و کشتار شهرت دارند و سیری در طول این مدت دائماً در خطر بوده است. خط داستانی شعله سفید نیز به همان اندازه جنجالی است. پدر سیری به دنبال تصاحب اوست تا از او برای پسرش فرزندی به دنیا بیاورد. علاوه بر این، در کتاب‌ها، سیری توسط الف‌های سرزمین Aen Elle اسیر می‌شود و آن‌ها قصد دارند او را مجبور به بچه‌دار شدن برای پادشاه خود کنند

سریال ویچر قبلاً در برخی بخش‌های داستان شخصیت‌ها تغییراتی اعمال کرده است که می‌توانست جنجالی باشد، اما با رسیدن به خطوط داستانی تاریک‌تر سیری، دیگر نمی‌تواند از آن‌ها فرار کند. بزرگترین چالش سریال ویچر این خواهد بود که چگونه با مضامین حساس این داستان‌ها برخورد کند، زیرا سیری با سوءاستفاده، دستکاری و موارد دیگر روبرو خواهد شد.

۵. سریال ویچر تاکنون شرورهای به یاد ماندنی‌ای نداشته است

فصل چهارم سریال ویچر

سریال ویچر در سه فصل گذشته نتوانسته یک شخصیت شرور واقعاً قدرتمند و ماندگار را معرفی کند. در فصل اول، کاهیر (Cahir) به عنوان شخصیت شرور و رهبر ارتش نیلفگارد در حمله به سینترا معرفی شد. فصل دوم، ولت مئیر را به عنوان تهدید اصلی داستان نشان داد و رینس (Rience) در فصل سوم به عنوان شخصیت شرور وارد ماجرا شد. با این حال، کاهیر در فصل دوم لحظه‌ای از رستگاری را تجربه کرد، ولت مئیر در پایان فصل دوم شکست خورد و رینس نیز توسط گرالت کشته شد. شخصیتی که اکنون باید به عنوان شرور اصلی سریال شناخته شود، شعله سفید است که تا صحنه پایانی فصل دوم به درستی معرفی نشده بود، اما حالا با حضور سیری تقلبی در کنارش، بالاخره می‌تواند به عنوان شخصیت منفی اصلی سریال ویچر مطرح شود.

۴. سریال ویچر در حال حاضر زیرشاخه‌های داستانی بیش از حد دارد

فصل چهارم سریال ویچر

سریال ویچر در دام زیرشاخه‌های داستانی گرفتار شده است. علاوه بر تعداد زیاد شخصیت‌ها، سریال ویچر حالا با مشکل زیرشاخه‌های داستانی بیش از حد نیز دست و پنجه نرم می‌کند. سریال در حال حاضر نه تنها داستان‌های گرالت، سیری و ینیفر را دنبال می‌کند، بلکه به ماجراهای جسکیر (Jaskier)، شعله سفید، فرانچسکا فیندابیر (Francesca Findabair)، فرینجیلا (Fringilla)، کاهیر، جادوگران و شخصیت‌های دیگر نیز می‌پردازد. وجود تعداد زیاد زیرشاخه داستانی و زمان کم برای پوشش دادن همه آن‌ها، منجر به ایجاد رازهای حل نشده و حفره‌های داستانی می‌شود که بر خطوط اصلی داستان تاثیر می‌گذارند. همچنین، این تعدد باعث سردرگمی مخاطب می‌شود، در حالی که تمرکز اصلی باید بر سفر ویچر، جادوگر و شاهزاده خانم باشد. اگرچه دیگر برای حذف زیرشاخه‌های غیرضروری در فصل بعدی سریال ویچر دیر شده است (حذف آن‌ها بدون نتیجه‌گیری مخاطب را سردرگم می‌کند)، اما سازندگان می‌توانند از ایجاد زیرشاخه‌های جدید که در نهایت کمکی به سریال نمی‌کنند، اجتناب کنند.

۳. سریال ویچر مملو از سوالاتی است که باید به آن‌ها پاسخ داده شود

فصل چهارم سریال ویچر

سریال ویچر در طول سه فصل، معماها و سوالات زیادی را برای مخاطبان ایجاد کرده است که این موضوع چالش بزرگی برای فصل چهارم به شمار می‌رود. سریال ویچر هنوز برای فصل‌های بیشتر تمدید نشده است و در صورتی که بعد از فصل چهارم ادامه پیدا نکند، با لیست بلندبالایی از سوالات بی‌پاسخ روبرو خواهیم شد. بنابراین، فصل بعدی سریال ویچر باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا به اکثر سوالات باقی‌مانده از فصل‌های گذشته پاسخ دهد و از ایجاد معماهای جدید که ممکن است در صورت عدم تمدید سریال، هرگز حل نشوند، اجتناب کند.

۲. فصل جدید سریال ویچر باید تغییر بازیگر نقش گرالت را توضیح دهد

فصل چهارم سریال ویچر

فصل بعدی سریال ویچر با چالش‌های زیادی روبرو است، اما موردی که طرفداران مشتاقانه منتظر دیدن نحوه برطرف کردن آن هستند، تغییر بازیگر نقش گرالت است. هنری کویل پس از بازی در نقش گرالت در سه فصل ابتدایی سریال ویچر، این پروژه را ترک کرد و لیام همسورث به عنوان جایگزین او انتخاب شد. خبر بازیگر جدید نقش گرالت با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد، اما با توجه به اینکه فصل سوم هیچ زمینه‌چینی برای این تغییر انجام نداد، سوالات بیشتری در مورد نحوه توضیح چهره‌ی جدید گرالت در فصل چهارم به وجود آمده است. راه‌های مختلفی برای توضیح تغییر بازیگر نقش گرالت در فصل چهارم ویچر وجود دارد، اما این راه حل باید با دنیای ویچر و داستان فعلی گرالت همخوانی داشته باشد.

۱. محتوای منبع فصل ۴ سریال ویچر بر گرالت تمرکز دارد

فصل چهارم سریال ویچر

لیام همسورث در نقش گرالت مجبور است به سرعت با دنیای ویچر نتفلیکس وفق پیدا کند، زیرا انتظار می‌رود فصل چهارم سریال بر اساس رمان Baptism of Fire ساخته شود که عمدتاً بر گرالت تمرکز دارد. قرار دادن گرالتِ همسورث در مرکز توجه از همان ابتدای فصل چهارم، فشار مضاعفی را بر او و تیم خلاق سریال وارد می‌کند. آن‌ها به دنبال این هستند که این تغییر بازیگر تا حد ممکن روان و بدون دردسر انجام شود. با این حال، روی دیگر سکه این است که وقایع رمان Baptism of Fire می‌تواند به همسورث فرصت دهد تا توانایی خود در ایفای نقش گرالت از ریویا را ثابت کند، چرا که او خط داستانی مهمی از کتاب‌ها را برعهده خواهد داشت.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments