مدت زمان Star Wars: The Rise of Skywalker مشخص شد

برخلاف انتظارها با طولانی‌ترین فیلم جنگ ستارگان سر و کار نداریم

مدت زمان Star Wars: The Rise of Skywalker

جی. جی. آبرامز که مشغول سفر به شهرهای مختلف برای حضور در کمپین‌های تبلیغاتی است، مدت زمان Star Wars: The Rise of Skywalker را اعلام کرد. برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، این اثر طولانی‌ترین فیلم جنگ ستارگان نخواهد بود.

اواخر هفته‌ی گذشته بود که اعلام شد جان ویلیامز (John Williams) روند ساخت موسیقی متن Star Wars: The Rise of Skywalker را به اتمام رسانده و نسخه‌ی نهایی این فیلم آماده شده است. با گذشت چند روز از این اتفاق، حال مدت زمان نسخه‌ی نهایی مشخص شده است. طبق گزارش‌هایی که در گذشته منتشر شده بودند، قسمت پایانی خط داستانی Skywalker حدوداً دو ساعت و ۳۵ دقیقه زمان خواهد داشت که اکنون می‌دانیم این ادعا درست نبوده است.

طبق اعلام جی.جی. آبرامز (J.J. Abrams)، مدت زمان Star Wars: The Rise of Skywalker دو ساعت و ۲۱ دقیقه خواهد بود. آبرامز در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت رقم گفته شده در نسخه‌ نهایی احتمالاً مقداری بیشتر خواهد بود؛ زیرا تیتراز نهایی هنوز به آن اضافه نشده است. در حال حاضر نمی‌توان گفت گزارش‌های قبلی نادرست بوده‌اند. این احتمال وجود دارد که مدت زمان فیلم قرار بوده ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه باشد اما آبرامز نهایتاً تصمیم به حذف برخی صحنه‌ها گرفت.

کالین ترورو (Colin Trevorrow) در ابتدای کار به‌عنوان نویسنده و کارگردان قسمت پایانی سه‌گانه‌ی Skywalker انتخاب شده بود اما پس از به‌وجود آمدن اختلافاتی پیرامون فیلمنامه تصمیم به خروج از پروژه گرفت. پس از آن، دو شرکت دیزنی و لوکاس‎‌فیلم تمام تلاش خود را به‌کار گرفتند تا جی. جی. آبرامز را متقاعد به بازگشت کنند که نهایتاً موفق هم شدند. ترورو تاکنون جزئیات چندانی را از فیلمنامه‌اش منتشر نکرده است. تنها چیزی که می‌دانیم این است که بازگشت امپراتور پالپاتین، ایده‌ی آبرامز بوده و جایی در فیلمنامه‌ی ترورو نداشته است.

در حالی که انتظار می‌رفت Star Wars: The Rise of Skywalker لقب «طولانی‌ترین فیلم جنگ ستارگان» را از آن خود کند، این لقب همچنان در اختیار Star Wars: The Last Jedi باقی می‌ماند. این فیلم که در سال ۲۰۱۷ اکران شده، دو ساعت و ۳۲ دقیقه زمان داشته است. در ادامه می‌توانید مدت زمان تمامی فیلم‌های منتشر شده از مجموعه‌ی جنگ ستارگان را مشاهده کنید:

نام فیلممدت زمان
A New Hope۱۲۱ دقیقه
The Empire Strikes Back۱۲۴ دقیقه
Return of the Jedi۱۳۱ دقیقه
The Phantom Menace۱۳۶ دقیقه
Attack of the Clones۱۴۲ دقیقه
Revenge of the Sith۱۴۰ دقیقه
The Force Awakens۱۳۸ دقیقه
Rogue One۱۳۳ دقیقه
The Last Jedi۱۵۲ دقیقه
Solo۱۳۵ دقیقه
The Rise of Skywalker۱۴۱ دقیقه
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا