شخصیت های فصل دوم The Last of Us

شخصیت های فصل دوم The Last of Us که باید به آن‌ها توجه زیادی شود

چالش سخت مزین و دراکمن در شخصیت پردازی سریال The Last of Us

سریال The Last of Us در فصل ابتدایی غوغا کرد و حال انتظارات ما از فصل دوم به شدت بالاست که می‌تواند عملکردی بی نظیر با تمرکز بر برخی شخصیت‌های خاص داشته باشد. در این مطلب نگاهی به شخصیت های فصل دوم The Last of Us‌ که سبب موفقیت آن می‌شوند، خواهیم داشت.

استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) همیشه به طراحی و ارائه شخصیت‌های بی نظیر معروف بوده و ما این موضوع را به وضوح در شخصیت‌هایی مانند نیتن دریک (Nathan Drake) در سری بازی Uncharted یا نماد معروف پلی استین یعنی کراش (Crash) که البته امروز نمادی در ایکس باکس است دیده‌ایم.

اما سری بازی معروف دیگری تحت نام ناتی داگ بوده که شخصیت‌هایی حتی قدرتمندتر از شخصیت‌های گفته شده را ارائه داده و آن سری بازی The Last of Us است. سری بازی د لست آف آس از نظر شخصیت سازی یکی از بهترین فرنچایزهای تاریخ چه در میان بازی‌های ویدیویی و چه در میان دیگر رسانه‌هاست. علاوه بر خود شخصیت‌ها، روابط میان آن‌ها نیز عمق زیادی به داستان این سری بازی بخشیده است.

سری بازی The Last of Us که در سال ۲۰۲۳ به دنیای سریال‌های تلویزیونی نیز راه پیدا کرد، تمرکز زیادی بر نشان دادن عمق شخصیتی افراد مختلف و روابط میان آن‌ها داشت که باعث شد طرفداران قدیمی نیز به این سریال جلب شوند. اما این موضوع باعث شد انتظارات ما از فصل دوم این سریال چند برابر شود که البته باور داریم شبکه اچ بی او (HBO) و ناتی داگ به خوبی از پس این انتظارات بر می‌آیند. در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به شخصیت های فصل دوم The Last of Us که باید به خوبی آن‌ها را ارائه دهند.

ابی

ابی (Abby) یکی از کلیدی‌ترین شخصیت‌های تمام دنیای د لست آف آس بوده که فصل دوم سریال بدون او بی معنی می‌شود. دست اندرکاران سریال The Last of Us تمام مدت در تلاش هستند که خبری درباره فصل دوم فاش نشود، با این حال حضور ابی در فصل دوم به شکل رسمی تایید شده است. ابی، فارغ از اینکه مورد قبول مخاطبین بوده یا نه، شخصیتی بسیار عمیق است که رویی جدید از قهرمانان(!) و به طور کلی دنیای د لست آف آس را به ما نشان داد و باید پذیرفت که این شخصیت از لحاظ فنی بی نظیر است.

لو

دیگر شخصیتی که حضور او در فصل دوم الزامی بوده، لو (Lev) است. لو که در گذشته یک سرافایت (Seraphite) بوده، امروز یکی از نزدیک‌ترین یاران ابی است. لو به خودی خود شخصیتی بی نظیر و آموزنده داشته، با این حال همراهی او با ابی و شکل گرفتن رابطه دوستانه نزدیک میان این دو سبب گستردگی بیشتر هر دو شخصیت شد. ابی و لو برای ما یادآور رابطه الی و جوئل در نسخه ابتدایی سری بازی د لست آف بوده و در حقیقت لو هموار کننده مسیر رستگاری ابی است.

دینا

به سوی الی می‌رویم. دینا (Dina) دیگر شخصیت کلیدی فصل دوم است. دینا یکی از محرک‌های اصلی اتفاقات مهم دنیای د لست آف آس و اعمال الی بوده و در حقیقت دینا مانند لو برای ابی تلقی شده و مسیر رستگاری الی را هموار می‌کند. در حقیقت حضور دینا سبب احساسی شدن بیش از حد عملیات انتقام جویی الی شد. انتقام جویی الی تبعات سنگینی داشت که بخش بزرگی از آن به دلیل حضور دینا بود!

جسی

حضور جسی (Jesse) به دلیل حضور کم در نسخه دوم شاید از نظر بسیاری مخاطبین حیاتی به نظر نرسد، اما حقیقت این بوده که جسی مسبب یکی از شوکه کننده‌ترین اتفاقات بازی The Last of Us Part 2 است. همین موضوع باعث شده که جسی تبدیل به شخصیتی حیاتی شود. جسی از شخصیت‌هایی بوده که در نگاه ما سفری کوتاه دارد، اما نه تنها سفر کوتاه او به شدت تاثیر گذار بوده، بلکه با توجه به ارتباط او با دینا و الی متوجه می‌شویم که او در دنیای این دو شخصیت اصلی جایی بسیار حیاتی داشته و در حقیقت این دو شخصیت به جسی وابستگی دارند. همین موضوع باعث شده احساسات ما در برابر جسی برانگیخته شود و خواستار حضور پررنگ او در فصل دوم سریال The Last of Us باشیم.

آیزاک

بار دیگر به سوی ابی می‌رویم. آیزاک (Isaac) یکی از شخصیت‌هایی بوده که به باور عموم از پتانسیل او به قدر کافی بهره گرفته نشد. آیزاک در حقیقت رهبر گروه دبلیو ال اف (WLF) یا به عبارتی خانواده ابی است. آیزاک نقشی حتی کوتاه‌تر از جسی، اما بسیار تاثیر گذار در بازی The Last of Us Part 2 داشت و به باور ما سریال تلویزیونی د لست آف آس باید روی این شخصیت کار کرده و عمق این شخصیت را مانند کاری که با افرادی چون بیل (Bill) و فرانک (Frank) انجام داد، انجام دهد. طبق شناخت ما از آیزاک، او مستحق حداقل یک قسمت کامل مختص خود است. آیزاک همان شخصی بوده که در شهر سیاتل در برابر فدرا (FEDRA) قیام کرده و در نهایت به عنوان رهبر WLF جامعه‌ای یکپارچه و با اهمیت را تشکیل داده است.

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره داشتیم، انتظارات از فصل دوم سریال د لست آف آس بسیار بالاست. حال به باور ما با تمرکز قابل توجه به شخصیت‌های گفته شده، این سریال می‌تواند عملکردی فوق العاده، حتی بهتر از فصل اول خود داشته باشد. نظر شما درباره شخصیت های فصل دوم The Last of Us‌ چیست؟ شما فکر می‌کنید این سریال چه عملکردی خواهد داشت؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا