نسخه سوم The Last of Us
1%
  • 0/10

سریال The Last of Us چه آثاری بر نسخه سوم The Last of Us خواهد داشت؟

آیا بلای بازی تاج و تخت بر سری آخرین بازمانده از ما نیز خواهد آمد؟

سریال The Last of Us چه آثاری بر نسخه سوم The Last of Us خواهد داشت؟ ۰ ۱۹ تیر ۱۴۰۳ یادداشت (گیم) کپی لینک

نسخه سوم The Last of Us گرچه به تایید توسعه دهندگان نرسیده، اما بسیار محتمل است. از سوی دیگر سریال د لست آف آس با سرعت به محتوای بازی نزدیک شده و می‌تواند از آن پیشی بگیرد! حال قصد داریم بررسی کنیم سریال The Last of Us چه اثری بر آینده این سری بازی خواهد داشت!

زمانی که اولین اخبار مربوط به ورود بازی انحصاری محبوب پلی استیشن یعنی The Last of Us به دنیای تلویزیون شنیده شد، بسیاری از طرفداران درباره موفقیت آن شک و تردید داشتند. در طول تاریخ بازی‌های ویدیویی، ما شاهد ورود بسیاری فرنچایزها به دنیای فیلم و سریال بوده‌ایم که عمده آن‌ها نه تنها خوب ظاهر نشده‌اند، بلکه عملکردی افتضاح‌تر از افتضاح داشته که حتی موفقیت بازی‌ها را نیز زیر سوال برده‌اند.

به همین دلیل، بسیاری از طرفداران و مخاطبین به این باور رسیدند که سریال تلویزیونی The Last of Us نیز محکوم به شکست بوده و باید به زودی در انتظار تبدیل این سری بازی معروف به ویرانه‌ای غیر قابل شناسایی باشیم. اما در کمال تعجب همه چیز خلاف باورها پیش رفت و سریال تلویزیونی The Last of Us نه تنها موفق‌ترین سریال اقتباسی از بازی‌های ویدیویی، بلکه یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ به طور کلی نام گرفت.

این سریال حتی طرفدارانی که به تجربه بازی‌های این فرنچایز پرداخته بودند را نیز به خود جلب کرد و در کنار آن توانست میلیون‌ها مخاطب جدید را شیفته خود کند. حال زمان زیادی تا اکران فصل دوم سریال باقی نمانده و ساخت فصل سوم سریال نیز توسط دست اندر کاران به تایید رسیده است.

با انتشار این اخبار، بسیاری به این باور رسیده‌اند که داستان سریال د لست آف آس به زودی از داستان بازی‌ها پیشی گرفته و باید شاهد اثر گذاری مستقیم سریال بر نسخه سوم بازی The Last of Us‌ باشیم. اما آیا چنین اتفاقی امکان پذیر است؟ چنین اتفاقی در صورت رخ دادن به سود یا زیان این فرنچایز خواهد بود؟

در زمان انتشار این مطلب در حدود چهار سال از انتشار بازی The Last of Us Part 2‌ می‌گذرد. بخش پایانی این بازی تلاش کرد داستان شخصیت دوست داشتنی خود یعنی الی (Ellie) را به پایان برساند، با این حال هنوز بخش‌هایی از داستان الی وجود داشته که از آن‌ها بی خبر هستیم.

حال عموم منتقدین و مخاطبین باور دارند به دلیل همین بخش‌های پایان نیافته داستان و افزوده شده ابی (Abby) به داستان، استودیو ناتی داگ ناچار به عرضه نسخه سوم The Last of Us است.

این در حالی است که توسعه دهندگان هنوز به شکل مستقیم از این واقعیت رونمایی نکرده و تمرکز خود را بر سریال The Last of Us قرار داده‌اند. ما هنوز نمی‌دانیم داستان چه کسی در این بازی به نمایش درآمده و آیا اصلا الی در این بازی حضور خواهد داشت یا خیر، اما تقریبا به این موضوع یقین داریم که داستان‌های جانبی سریال The Last of Us، داستان نسخه سوم را به شکل مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهند!

داستان نسخه سوم بازی The Last of Us چگونه از سریال الهام می‌گیرد‍؟

در گذشته سریال‌های زیادی دیده شده که از داستان اصلی پیشی گرفته‌اند. نمونه بارز آن‌ها سریال محبوب بازی تاج و تخت یا همان Game of Thrones است.

این سریال یکی از موفق‌ترین سریال‌های تاریخ بوده که برگرفته از رمان‌های نویسنده معروف جورج آر. آر. مارتین است. اما ما با ورود به فصل پنجم سریال، داستانی نو که مارتین دخل و تصرفی در آن نداشته را دنبال می‌کنیم. در نتیجه این اتفاق کیفیت سریال افتی محسوس داشته و ساختار شکننده و بی مفهوم آن مخاطبین زیادی را سرافکنده و عصبانی کرد.

حال، بازی The Last of Us Part 2 داستانی بی نظیر با جزئیات بسیار زیاد و دقیق را ارائه داده و به باور ما وفاداری به داستان بازی می‌تواند بار دیگر سبب موفقیت چشمگیر این نام در دنیای سریال شود. نیل دراکمن (Neil Druckmann) نویسنده ارشد این سری بازی و از کارگردانان سریال، تایید کرده که فصل دوم دارای تنها هفت قسمت خواهد بود و باید شاهد بخشی از داستان در فصل سوم سریال باشیم.

اما نباید فراموش کرد که با پایان فصل سوم دراکمن احتمالا محتوایی جدید برای ارائه در اختیار نداشته باشد و مجبور به کاوش در سرزمین‌های ناشناخته جهان خود در فصل چهارم شود.

فصل اول سریال تلویزیونی د لست آف آس بسیار موفق ظاهر شد و با وفاداری به محتوای نسخه اول سری بازی توانست بسیاری از مخاطبین را راضی نگه دارد. ما در این فصل از سریال اما شاهد افزوده شدن بخش‌هایی تازه از جمله رابطه بیل (Bill) و فرانک (Frank) بودیم که گرچه برگرفته از محتوای اصلی بود، اما تغییراتی در آن دیده می‌شد.

از این رو که این روش با نظر مثبت مخاطبین روبرو شد، بدون شک شاهد اتفاقاتی مشابه در فصل دوم سریال نیز خواهیم بود. اما موضوعی که کار را برای دست اندرکاران سریال سخت کرده، خطوط زمانی مختلف در داستان نسخه دوم بوده که می‌تواند افزودن محتوای تازه را چالش برانگیز کند.

در این میان نباید فراموش کرد که سریال و بازی‌های The Last of Us شباهت بسیاری به یکدیگر داشته و هرگز نباید انتظار داشت در آینده این دو مسیری جداگانه نسبت به یکدیگر را طی کنند. از سوی دیگر، معمولا روند ساخت سریال سریع‌تر از ساخت بازی، به خصوص بازی به عظمت نسخه سوم The Last of Us بوده که هنوز هیچ خبر رسمی از آن در دست نیست.

در نتیجه تمام این موضوعات، نباید غافلگیر شد اگر داستان سریال به داستان بازی رسیده و حتی از آن پیشی بگیرد. در صورت رخ دادن چنین اتفاقی که بسیار محتمل بوده، باید انتظار تاثیر مستقیم داستان سریال The Last of Us بر نسخه سوم بازی‌های ویدیویی را داشته باشیم. البته نباید این موضوع را فراموش کرد که دراکمن مسئول پیشبرد سریال و بازی بوده و طبق شناخت همگان از دراکمن، او داستانی ساده و بدون غافلگیری و جذابیت را ارائه نخواهد داد!

به طور کلی احتمال الهام گیری نسخه سوم The Last of Us از سریال تلویزیونی خود امری محتمل بوده که بدون شک مخاطبین را نه به دو دسته، بلکه چند دسته تقسیم خواهد کرد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این روش می‌تواند به پیشرفت فرنچایز محبوب د لست آف آس کمک کند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments