#مهسا_امینی

بازیگر نقش آیریس وست در فیلم The Flash احتمالا تغییر می‌کند

استودیوی برادران وارنر به دنبال یک بازیگر ۲۱ الی ۲۵ ساله می‌گردد

آیریس وست در فیلم The Flash

اینطور که پیدا است، استودیوی برادران وارنر تصمیم گرفته کرسی کلمونز را از نقش آیریس وست در فیلم The Flash کنار بگذارد و بازیگر جدیدی را جایگزین او کند.

سال ۲۰۱۶ میلادی بود که استودیوی برادران وارنر از انتخاب کرسی کلمونز (Kiersey Clemons) به عنوان بازیگر نقش آیریس وست در دنیای سینمایی دی‌سی خبر داد. طبق برنامه‌ریزی‌های اولیه، قرار بود طرفداران در هنگام تماشای Justice League ملاقات کوتاهی با معشوقه‌ی فلش داشته باشند و سپس از طریق فیلم The Flash بیشتر با او آشنا شوند. صحنه‌ی مربوط به کلمونز در Justice League ضبط شده بود و قرار بود در نسخه‌ی مربوط به سینماها قرار بگیرد اما جدایی زک اسنایدر (Zack Snyder) از پروژه باعث تغییرات بسیاری شد. یکی از آن‌ها، حذف کامل آیریس از فیلم بود.

پس از جنجال‌هایی که پیرامون Justice League به وجود آمد و طرفداران خواستار انتشار نسخه‌ی اسنایدر (Snyder Cut) شدند، هر از چند گاهی تصاویر و ویدیوهایی از صحنه‌های حذف شده در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. در یکی از ویدیوها می‌بینیم که آیریس وست توسط فلش از یک سانحه‌ی تصادف نجات پیدا می‌کند یا در تصویری که زک اسنایدر به اشتراک گذاشت می‌توان این دو شخصیت را در کنار هم دید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تفاوت‌های نسخه‌ی اسنایدر و جاس ویدون به همین مورد ختم نمی‌شود. ظاهرا اسنایدر قصد داشت در نسخه‌ی خود تمرکز بیشتری روی سایبرگ داشته باشد اما چنین چیزی را در نسخه‌ی راه یافته به سینماها شاهد نیستیم.

با توجه به گزارشی که از سوی وب سایت The Illuminerdi منتشر شده، استودیوی برادران وارنر می‌خواهد کرسی کلمونز را از نقش آیریس وست در فیلم The Flash حذف کرده و فرد دیگری را برای ایفای آن انتخاب کند. در ادامه‌ی مطلب آمده است وارنر به دنبال یک بازیگر ۲۱ الی ۲۵ ساله برای ایفای نقش گزارشگر شجاع و باهوش روزنامه‌ی Central Citizen می‌گردد؛ گزارشگری که از لحاظ ظاهر و انتخاب لباس به کری برادشاو و از لحاظ هوش و توانایی‌های ذهنی به کریستین امانپور شباهت دارد. در ضمن، شخصیت آیریس به ادعای The Illuminerdi نقش مکمل را در جریان فیلم اختصاصی فلش خواهد داشت. اینکه مدت زمان حضور و تاثیرش روی داستان چقدر خواهد بود به‌طور دقیق مشخص نیست.

آیریس وست در فیلم The Flash
کرسی کلمونز

پس از اینکه سازندگان از یک بازیگر رنگین پوست برای به تصویر کشیدن شخصیت آیریس وست در سریال The Flash استفاده کردند، استودیوی برادران وارنر هم تصمیم گرفت یک بازیگر آمریکایی-آفریقایی را برای ایفای نقش آیریس در دنیای سینمایی دی‌سی انتخاب کند. در حال حاضر مشخص نیست وارنر این سیاست خود را حفظ کرده و بازیگر جدید هم از رنگین پوستان خواهد بود یا قرار است یک بازیگر سفید پوست در نقش معشوقه‌ی فلش ظاهر شود. اگر این استودیوی آمریکایی بخواهد طرفداران خود را تحت تاثیر قرار دهد، تمرکز خود را روی یافتن یک بازیگر رنگین پوست قرار می‌دهد؛ زیرا در کمیک بوک‌های فلش میزان حضور رنگین پوستان و سفید پوستان با یکدیگر قابل مقایسه نیست. از همین رو، چنین اقدامی از سوی وارنر می‌تواند به شدت مورد توجه قرار بگیرد.

این‌طور که به نظر می‌رسد، نه تنها بازیگر نقش آیریس وست، بلکه بازیگر نقش فلش در دنیای سینمایی دی‌سی هم تغییر خواهد کرد. چندی پیش ویدیوی کوتاهی در فضای مجازی منتشر شد که ازرا میلر (Ezra Miller) را در حال خفه کردن یکی از طرفداران نشان می‌داد. اگرچه آن ویدیو کوتاه بود و نمی‌شد درک منصفانه‌ای از اتفاقات پیدا کرد اما کاربران موجی از اعتراضات راه انداختند. تا به این لحظه نماینده‌ی میلر یا حتی بخش روابط عمومی استودیوی برادران وارنر نسبت به این اتفاق هیچ واکنشی نشان نداده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا