قویترین شخصیت‌های سریال Invincible
1%
  • 0/10

رتبه بندی قویترین شخصیت‌های سریال Invincible

رتبه بندی قویترین شخصیت‌های سریال Invincible ۸ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

به بهانه نزدیک شدن به زمان انتشار بخش دوم فصل دوم، تصمیم گرفتیم قویترین شخصیت‌های سریال Invincible‌ را رتبه بندی کنیم.

آمازون علاقه زیادی به ترکیب ژانر ابرقهرمانی و خشونت دارد. این استودیو چند سال پیش اقتباس سریالی The Boys را ساخت که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و پخش آن هنوز به انتها نرسیده است. آمازون همچنین کمیک بوک‌های شکست ناپذیر (Invincible) را به سریال انیمیشنی تبدیل کرد که فصل نخست آن سال ۲۰۲۱ میلادی پخش شد و بخش اول فصل دومش هم اواخر سال گذشته در دسترس قرار گرفت. در ضمن، بخش دوم فصل دوم آن قرار است طی هفته‌های آتی به سرویس آمازون پرایم بیاید.

اگرچه انیمیشن در نگاه اکثر مردم اثری کودکانه محسوب می‌شود، سریال Invincible به تنهایی قادر است خلاف آن را ثابت کند. محصول مشترک آمازون و استودیو اسکای باند انیمیشن (Skybound Animation) خشونت بسیاری داشته و کلمات نامناسب زیادی را در خود جای داده است. به بیان دقیقتر، شخصیت‌های داستان وارد درگیری‌های فیزیکی‌ای می‌شوند که تماشایشان به هیچ وجه برای مخاطبان کم سن و سال توصیه نمی‌شود.

از آنجایی که بخش دوم فصل دوم در آینده‌ای نزدیک از راه می‌رسد، تصمیم گرفتیم قویترین شخصیت‌های سریال Invincible را رتبه بندی کنیم. این رتبه بندی بر اساس مبارزاتی که تا به اینکار جای به نمایش گذاشته شده‌اند، صورت گرفته است.

تایتان (Titan)

صداپیشه: ماهرشالا علی

جلیقه‌های ضدگلوله توانایی مقابله با گلوله‌هایی که از فاصله دور شلیک می‌شوند را دارند اما در برابر شلیک‌هایی که از فاصله نزدیک انجام می‌شوند، آسیب پذیر هستند. تایتان می‌تواند پوست خود را به ماده‌ای سنگ مانند تبدیل کند که حتی در برابر گلوله‌هایی که از فاصله نزدیک شلیک شده‌اند هم مقاوم است. حتی بسته به زاویه شلیک ممکن است گلوله برگشته و به سمت شلیک کننده برود. سفت شدن پوستش همچنین باعث می‌شود قدرت او بطرز چشمگیر و غیرطبیعی‌ای افزایش یابد.

در نگاه اول، سفت شدن پوست باید سرعت حرکت تایتان را کاهش دهد اما این اتفاق نیافتاده و در شرایط مختلف دیدیم که به خوبی و با سرعت بالا می‌تواند واکنش مورد نیاز را نشان دهد. همین ویژگی‌ها هم باعث شد ماشین هد (Machine Head) او را بعنوان یک خلافکار استخدام کرد و برخی وظیفه‌ها را به او سپرد. البته تایتان علاقه‌ای به این کارهای کثیف ندارد اما از آنجایی که خانواده‌اش دچار مشکلات مالی بودند، دست به چنین کارهایی زد. در ضمن، او از هوش بالایی برخوردار است. همانطور که دیدیم، تایتان از شکست ناپذیر یا همان مارک گریسون استفاده کرد تا جایگاه ماشین هد را بعنوان رئیس تمامی خلافکارهای شهر بگیرد.

دوقلوهای مولر (Mauler Twins)

صداپیشه: کوین مایکل ریچاردسون

دوقلوهای مولر افرادی نسبتاً غول پیکر و قدرتمند هستند که هر کدام به تنهایی می‌تواند دیواری فلزی را به راحتی شکافته و از آن برای تغییر مسیر موشک استفاده کند. آن‌ها همچنین مانند تایتان در برابر انواع مختلف گلوله‌ها مقاوم بوده و مشکلی برایشان پیش نمی‌آید. همین ویژگی‌ها هم باعث شد ماموران امنیتی کاخ سفید در برابرشان حرفی برای گفتن نداشته باشند. در ضمن، انفجاری در فصل دوم رخ داد که نسخه‌های مختلف مولر که به جهان‌های دیگر تعلق داشتند را کشت اما مولرهای متعلق به جهان سریال به طرز عجیبی زنده ماندند.

مهمترین ویژگی دوقلوهای مولر، هوش و عقلشان است. آن‌ها توانستند به مهارت بسیار بالایی در ساخت کلون برسند. بطوری که با مرگ هر کدام از دوقلوها، مولر جدیدی به وجود می‌آید. وقتی هم یک مولر جدید خلق می‌شود، هیچ کدام نمی‌دانند کدام یک قدیمی و کدام یک جدید است. بدین ترتیب، هیچ گونه حس برتری‌ای نسبت به یکدیگر نخواهند داشت.

ربات (Robot)

صداپیشه: زاکاری کوینتو و راس مارکواد

یکی از بهترین ربات‌هایی که در سریال‌های تلویزیونی معرفی شده‌اند، بدون شک شخصیت ربات در سریال Invincible است. برخلاف نامی که برایش انتخاب شده، او یک ربات نبوده، بلکه انسانی به نام رادولف کانرز است که بدنی فلزی را از فاصله بسیار دور کنترل می‌کند. اینکه کاربر در مکانی دیگر باشد و بتواند عملکردی به این خوبی در نبردها داشته باشد، واقعاً تحسین برانگیز است. همچنین سرعت عمل بسیاری داشته و این ویژگی در تقابل با دوقلوهای مولر به تصویر کشیده شد. در ضمن، ربات قادر است رباتی بزرگتر و قدرتمندتر از خود بسازد که این اتفاق در قسمت We Need To Talk رخ داد.

مانند دوقلوهای مولر، رادولف کانرز یک نابغه بوده و هوش بالایی دارد. او دوقلوهای مولر را فریب داد تا برایش بدنی جدید ساخته و بتواند بدون هیچ گونه محدودیتی روی پاهای خودش ایستاده و قدم بردارد. در ضمن، اگر رادولف یا بدن کلونی جدیدش در یک سمت نبرد و در سمت دیگر یک ابرقهرمان باشد، عملاً کاری از دستش برنمی‌آید. هر چند، این موضوع باعث نمی‌شود در لیست قویترین شخصیت‌های سریال Invincible قرار نگیرد.

اتم ایو (Atom Eve)

صداپیشه: گیلین جیکوبز

همان‌طور که در قسمت ویژه به نمایش گذاشته شد، سامانتا ایو ویلکینز اولین و بهترین تلاش دولتمردان برای خلق یک ابرقهرمان بی نقص بود. او قادر است مولکول‌های مواد را تغییر داده و آن را به هر چیزی که در ذهنش دارد، تبدیل کند. ساماناتا می‌تواند هر نوع ساندویچی را ساخته، پرواز کند، سپرهای صورتی ساخته و دیگر کارهای جالب توجهی انجام دهد. در ضمن، درک بسیار خوبی از علم شیمی داشته و این ویژگی هم یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود.

اگرچه تغییر مولکول مواد قدرت زیادی محسوب می‌شود، ترسناکترین قدرتش اجتمالاً پاکسازی کامل حافظه شخص مورد نظر باشد. البته تا به اینجای کار تنها یک بار و آن هم در قسمت ویژه استفاده‌اش کرد تا استیون اریکسن فراموش کند او چه کسی است. همچنین بنظر می‌رسد برای بهره بردن از این قدرت باید به میزان مشخصی عصبانیت و خشم برسد.

مانستر گرل (Monster Girl)

صداپیشه: گری گریفین و کوین مایکل ریچاردسون

آماندا در نگاه اول یک دختر ۱۲ ساله بیچاره و درمانده بنظر می‌رسد اما در واقع ۲۴ سال سن داشته و یکی از قدرتمندترین انسان‌های روی زمین است. تمام کاری که باید انجام دهد، تبدیل شدن به یک موجود غول پیکر و سبز رنگ است که مقابله با آن از پس هر کسی برنمی‌آید. البته یک نکته منفی درباره قدرتش وجود دارد: هر بار که به موجود غول پیکر تبدیل می‌شود، دو هفته جوانتر می‌شود. در ضمن، او ماستر وومن (زن هیولایی) بود اما حالا که سنش کمتر شده، مانستر گرل (دختر هیولایی) نام دارد. کاهش ۱۲ ساله عمرش نشان می‌دهد او در مبارزات زیادی از قابلیت فراطبیعی خود استفاده کرده است.

شاید فکر کنید مانستر گرل، هالک (Hulk) کمیک بوک‌های شکست ناپذیر است اما چندان درست نیست. او برای تبدیل شدن به هیولای غول پیکر و سبز رنگ به عصبانی شدن نیازی نداشته و از همه مهمتر، هوشیاری‌اش را از دست نداده و می‌داند در حال انجام چه کاری است. در ضمن، در نبرد با بتل بیست شدیداً آسیب دید و تا یک قدمی مرگ رفت اما آناتومی خاص بدنش او را زنده نگه داشت تا دکترها و ربات بتوانند او را به وضعیت طبیعی و صد البته قدرتمندش بازگردانند.

آلن بیگانه (Allen the Alien)

صداپیشه: سث روگن

آلن بیگانه شاید شخصیت طنازی و بذله گویی باشد اما بسیار سرسخت است. او به نژاد اونوپان تعلق داشته که ویلترومیت‌ها آن را تقریباً از صفحه روزگار محو کرده بودند. آلن که بخشی از یک برنامه برای خلق اونوپان‌های بسیار قدرتمند بود، به گروه کوالیشن پیوست و افسر ارزیابی آن شد تا به سیاره‌های مختلف رفته و مبارزانی قدرتمند برای نبرد علیه ویلترومیت‌ها را بیابد. کسی که به چنین مقامی می‌رسد، بدون شک قدرت بسیار بالایی دارد. او همچنین مارک گریسون را در حالی که جوانتر و تازه به فعالیت‌های ابرقهرمانانه ورود پیدا کرده بود، در یک مبارزه شکست داد.

آلن بیگانه در یکی از نبردهای خود بطور همزمان به مبارزه با سه ویلترومیت پرداخت. اگرچه مانند هر فرد دیگری که مقابل ویلترومیت‌ها قرار می‌گیرد ضربات زیادی دریافت کرد، بدنش آنقدر دوام بالایی داشت که زنده میدان نبرد را ترک کرد. با توجه به قدرتی که ویلترومیت‌ها دارند، جان سالم به در بردن از نبردها با آن‌ها یک دستاورد است، نه یک شکست. در ضمن، رابرت کرکمن (Robert kirkman) در یکی از مصاحبه‌های خود گفت آلن بازمی‌گردد اما وارد جزئیات نشد و چگونگی‌اش را فاش نساخت.

شکست ناپذیر (Invincible)

صداپیشه: استیون ین

مارک گریسون در نیمی از سریال Invincible ثابت کرد همه چیز هست، جز شکست ناپذیر! او آنقدر در طول سریال در مقابل شخصیت‌های مختلف شکست خورد که گاهی اوقات حس می‌شود زنده ماندنش تنها بخاطر این است که در جایگاه پروتاگونیست قرار دارد. البته نسبت به اتفاقاتی که در فصل نخست رخ داده، پیشرفت بسیار زیادی داشته است. او در ابتدا حتی نتوانست پدرش را حین مبارزه لمس کند اما پس از مدتی و کسب تجربه بیشتر توانست به او مشت بزند. مارک حتی در فصل دوم مقابل یک ویلترومیت قرار گرفت.

اگرچه شکست خوردن‌های مارک گریسون ادامه دارد، روند پیشرفتش بسیار نویدبخش بوده و از همه مهمتر، نباید فراموش کرد او تنها یک نوجوان بوده و اتفاقاتی که در بخش ابتدایی فصل دوم رخ داد، به ادامه دار بودن روند افزایش قدرتش اشاره دارد. اینطور که بنظر می‌رسد، می‌توان انتظار داشت او در آینده مانند پدرش به قدرتمندترین موجود زنده روی کره زمین تبدیل شود.

بتل بیست (Battle Beast)

صداپیشه: مایکل دورن

نامش همه چیز را بطرز خلاصه واری می‌گوید. او یکی از اعضای ماشین هد بوده و با کمک چند نفر دیگر، گروه جدید Guardians of Globe و شکست ناپذیر را در هم کوبید. البته بنظر می‌رسید اصلاً نیازی به کمک نداشته و به تنهایی می‌توانست مبارزه را با پیروزی به انتها برساند؛ موضوعی که بسیار ترسناک است. طوری که او گرزش را بدست می‌گیرد و پرتاب کردن مانستر گرل به داخل سلول همگی تاکید دارند اصلاً و ابداً نباید او را دست کم گرفت و در مبارزه مقابل او، از تمام توان خود استفاده کرد.

او نه تنها بسیار قدرتمند بوده، بلکه غرور زیادی دارد. بتل بیست، شکست ناپذیر را «پسر» خطاب می‌کند و از اینکه اعضای گروه جدید Guardians of Globe نتوانستند مقابل او حرفی برای گفتن داشته باشند، بسیار ناامید بنظر می‌رسید. هر چند، هنوز مقابل آمنی من قرار نگرفته و مشخص نیست در مقابلش چند مرده حلاج است.

ایمورتال (The Immortal)

صداپیشه: راس مارکواند

ایمورتال بیش از هزار سال عمر داشته، سرعت فراانسانی دارد، می‌تواند پرواز کند، به قدری قدرتمند است که می‌تواند یک فرد را به فضا پرتاب کند و از  همه مهمتر، همانطور که نمامش اشاره دارد، یک موجود جاودان بوده و مرگ طبیعی هیچ معنایی برایش ندارد. ایمورتال از لحاظ قدرت‌ها و فیزیکی شباهت‌های زیادی به آمنی من دارد اما در ابتدای سریال به همراه دیگر اعضای سابق گروه Guardians of Globe کشته شد.

ایمورتال در تقابل اول با آمنی من نتوانست توانایی و پتانسیل خود را به نمایش بگذارد. او در ادامه توسط دوقلوهای مولر به زندگی بازگردانده شد تا شانسی دوباره داشته باشد. ایمورتال برای تقابل دوم از المان غافلگیری نهایت استفاده را برد و در حالی که سرشار از خشم بود، نشان داد واقعاً چقدر قدرتمند است. اگرچه در انتهای این نبرد هم جانش را از دست داد، ثابت کرد نباید دست کم گرفته شود. چه کسی می‌داند؟ شاید اینبار که به زندگی بازگردانده شد، به انتقامش برسد. به هر حال، از قدیم گفتند: «تا سه نشه، بازی نشه.»

آمنی من (Omni-Man)

صداپیشه: جی. کی. سیمونز

آمنی من که از جهاتی نسخه تاریک، شرور و خشن سوپرمن محسوب می‌شود، با اتمام قسمت اول سریال شکست ناپذیر ثابت کرد قدرتمندترین موجود زنده روی کره زمین بوده و هیچ کس توان مبارزه با او را ندارد. آمنی من در همان قسمت اول هفت عضو گروه Guardians of Globe که قویترین ابرقهرمانان زمین بودند را به تنهایی کشت. از همه مهمتر، اینطور نبود که تک به تک به سراغشان برود، بلکه بطور همزمان با همه شان درگیر شد و با این حال، توانست جانشان را بگیرد.

قدرت بسیار زیاد آمنی من را باید در ریشه‌اش جستوجو کرد. او یک ویلترومیت بوده، می‌تواند بدون اینکه ظاهرش تغییر چندانی داشته باشد هزاران سال عمر کند، تمدن فلاکسن را نابود کرد، با موجودات از نژادهای دیگر رابطه داشته و فرزندانی را بدنیا بیاورد و فردی به قدرتمندی ایمورتال را کشت، آن هم نه یک بار بلکه دو بار. همانطور که در فصل دوم دیدیم، تنها یک ویلترومیت قدرت شکست دادنش را دارد. در ضمن، کم لطفی است او را تنها در لیست قویترین شخصیت‌های سریال Invincible قرار داده و لیاقتش را دارد تا نامش در لیست قویترین شخصیت‌های تاریخ کمیک بوک‌ها حک شود.

آیا با رتبه بندی قویترین شخصیت‌های سریال Invincible موافق هستید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments