1%
  • 0/10

به‌روزرسانی تلگرام قابلیتی شبیه کلاب هاوس (Clubhouse) را برای اندروید به ارمغان می‌آورد

تلگرام را به‌روزرسانی کنید

به‌روزرسانی تلگرام قابلیتی شبیه کلاب هاوس (Clubhouse) را برای اندروید به ارمغان می‌آورد ۰ ۰۲ فروردین ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
به‌روزرسانی تلگرام قابلیتی کلاب هاوس (Clubhouse)

تلگرام به‌روزرسانی جدیدی ارایه کرده که قابلیت چت صوتی شبیه کلاب هاوس Clubhouse را برای کاربران گوشی‌های اندرویدی ارایه می‌کند.

کلاب هاوس اپلیکیشن جدیدی است که به تازگی عرضه شده و اگرچه فقط در اختیار کاربران گوشی‌های آیفون و سیستم عامل iOS قرار گرفته اما در حال حاضر جای خود را در میان کاربران اپل باز کرده و بازار داغی دارد.

اگرچه زمزمه‌هایی در مورد ارایه نسخه‌ی اندرویدی این اپلیکیشن منتشر شده، اما هنوز زمان عرضه‌ی آن اعلام نشده است.

بر این اساس کاربران اندروید اگر به دنبال اپی برای پر کردن جای خالی کلاب هاوس Clubhouse هستند، شاید به‌روزرسانی جدید تلگرام این خلاء را پر کند.

تلگرام اعلام کرده کاربران می‌توانند در این به‌روزرسانی جدید گروه‌هایی بسازند و بدون محدودیت به این گروه‌ها کاربر و شنونده اضافه کنند.

در به‌روزرسانی ماه دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) تلگرام امکانی را فراهم کرد که کاربران بتوانند به چت‌های صوتی گوش دهند، اما با به‌روزرسانی جدید، این برنامه اکنون از “میلیون‌ها شنونده زنده” در هر دو کانال و گروه‌های عمومی پشتیبانی می‌کند. همچنین در این گپ صوتی قابلیتی شبیه کلاب هاوس Clubhouse یعنی دکمه‌ی “بالا بردن دست” وجود دارد که برای شرکت در گفتگو، لازم است مجری یا همان گرداننده‌ی اتاق، اجازه گفتگو را برای سایرین صادر کند.

برخلاف کلاب هاوس که امکان ضبط و ذخیره مکالمات وجود ندارد، در به‌روزرسانی جدید تلگرام می‌توان چت‌های صوتی را به عنوان پادکست ذخیره کرد و سخنرانان می‌توانند از طریق کانال‌های خود به چت متصل شوند.

بر اساس گزارش مدیرعامل تلگرام، به‌روزرسانی جدید این پیام رسان ابتدا برای کاربران اندروید ارایه شده و به دلیل مشکلات فنی، ممکن است کاربران آیفون و آیپد مجبور باشند چندین ساعت بیشتر از کاربران اندروید برای به روزرسانی تلگرام منتظر بمانند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کلاب هاوس Clubhouse توسعه دهنده نرم افزار اندروید Mopewa Ogundipe را استخدام کرده و به نظر می‌رسد این شرکت راه اندازی نسخه‌ای از برنامه خود را برای سیستم عامل محبوب اندروید گوگل را در دستور کار خود دارد.

تا کنون این برنامه فقط در دسترس کاربران آیفون قرار گرفته که فقط از طریق دعوت به برنامه می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند. پاول دیویسون و روهان ست از بنیانگذاران کلاب هاوس Clubhouse روز یکشنبه در مورد این برنامه اعلام کردند که باوجود انحصاری بودن این اپلیکیشن فقط برای کاربران اپل ارایه شده، تعداد کاربران این برنامه به بیش از ۱۰ میلیون نفر در هفته رسیده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments