برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شیطانی ترین شخصیت های Tekken
1%
  • 0/10

معرفی شیطانی ترین شخصیت های Tekken

ژن شیطانی میشیماها، یک جهان را به نابودی کشانده است!

معرفی شیطانی ترین شخصیت های Tekken ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

بازی‌های مبارزاتی عموما شهرت زیادی در ارائه شخصیت‌های جذاب و خیره کننده دارند. این بازی‌ها فارغ از شخصیت‌های مثبت یا منفی شیطانی، بسیار قوی ظاهر می‌شوند. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به شیطانی ترین شخصیت های Tekken در طول تاریخ داشته باشیم.

بازی‌های مبارزاتی معمولا شخصیت‌هایی غیر واقعی با قدرت‌های افسانه‌ای و البته رفتارهای غیر طبیعی ارائه می‌دهند که البته همین موضوع از ارکان اصلی جذابیت این دست از بازی‌ها است. برای مثال در سری بازی Street Fighter، شخصیت ام. بایزون (M. Bison) هیچ بویی از خوبی و کار درست نبرده و هرچقدر کارهای منفی بیشتری انجام می‌دهد، قدرت بیشتری به دست می‌آورد!

در بازی King of Fighter نیز شخصیتی چون روگال (Rugal) نه تنها به هیچکس رحم نمی‌کند، بلکه دشمنان خود را پس از نابودی تبدیل به مجسمه می‌کند. در سری بازی Mortal Kombat نیز شائو کان (Shao Kahn) معروف بی رحم‌ترین پادشاه جهان بوده که برای سلطه بر دنیای این بازی دست به هر کار اشتباهی می‌زند.

سری بازی دوست داشتنی و محبوب Tekken نیز از این رویه عقب نمانده است. جهان این بازی مملو از مزدوران، قاتلان و زورگویان است! با این حال برخی از آن‌ها از دیگران بدتر بوده و خوی شیطانی قوی‌تر دارند.

نسخه هشتم این سری بازی در ابتدای سال ۲۰۲۴ به انتشار رسید و خوشبختانه توانست با پیشرفت خارق العاده در بخش داستانی نسبت به بازی Tekken 7 ما را حیرت زده کند. این بازی نیز مانند نسخه‌های پیشین شخصیت‌های شیطانی جذابی داشته که در راس آن‌ها کازویا میشیما (Kazuya Mishima) دیده می‌شود. به بهانه عملکرد فوق العاده شخصیت‌های منفی در بازی Tekken 8، در این مطلب قصد داریم به معرفی شیطانی ترین شخصیت های Tekken در طول تاریخ بپردازیم.

رینا میشیما

اولین حضور: Tekken 8

بازی Tekken 8 با یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های این سری بازی یعنی رینا میشیما (Reina Mishima) بخش داستانی عالی را ارائه داد. او کارهای شیطانی بسیار در بخش داستانی این بازی انجام داده که اجازه می‌دهیم خودتان به تجربه آن‌ها بپردازید. البته فراموش نکنیم که رینا بدون فکر پیشین با ماهواره‌های لیزری و اهریمن مردم عادی را به قتل نمی‌رساند!

رینا، پدر بزرگ پیر خود یعنی هیهاچی (Heihachi) را الگوی خود قرار داده و حرکات تایدو خود را با سبک کاراته خاص میشیماها ترکیب کرده است. او قصد داشته پا جای پای پدر بزرگ خود بگذارد، در نتیجه زایباتسو (Zaibatsu) را غصب کرده و به آزار و اذیت دیگران ادامه می‌دهد. رینا در برابر بسیاری از شخصیت‌های شیطانی این بازی پرونده‌ای سفید دارد، اما آینده او در این مسیر درخشان است!

سرگی دراگانف

اولین حضور: Tekken 5: Dark Resurrection

مامور ارتش اسپتسناز، سرگی دراگانف (Sergei Dragunov) از لحاظ ظاهری شیطانی‌تر از باطنش است. او ظاهری بسیار خشن و تهدید آمیز داشته و به زیبایی از کلمات استفاده می‌کند. سرگی به قدری در ارتش موفق بوده که القابی چون فرشته سفید مرگ و درنده سفید را به خود اختصاص داده است. سرگی به قدری قدرتمند بوده که از سوی ارتش روسیه به منظور دستگیری جین در حالت شیطانی خود (Devil Jin) برای آزمایش فرستاده شده است.

سرگی گرچه به شدت شیطانی بوده، به موفقیت چندانی دست پیدا نمی‌کند. او در صورتی که جین را به دام می‌انداخت، می‌توانست او را شکنجه کند یا اگر قدرت عزازیل (Azazel) را به دست می‌آورد، ریون (Raven) را به کام مرگ بکشاند. اما در نتیجه موفق به انجام هیچکدام نشده و حتی موفق به دفاع از روسیه در برابر زایباتسو نمی‌شود. بدترین کار سرگی را می‌توان همراهی با کازویا دانست!

کازومی میشیما

اولین حضور: Tekken 2 (غیر قابل بازی)

کازومی میشیما (Kazumi Mishima) از اعضای گروه هاچیجو (Hachijo Clan)، خانواده‌ای از آدمکش‌های نفرین شده بوده که هر کسی که برای آن‌ها تهدید به حساب بیاید را به قتل می‌رسانند! از جمله این افراد می‌توان به شوهر کازومی یعنی هیهاچی اشاره داشت. این در حالی است که کازومی عاشق هیهاچی بوده، با این حال می‌دانست که تفکرات هیهاچی به سود جهان نیستند! کازومی نفرین خانواده را نیز در خود داشته و از حالت شیطانی خود برای کشتن هیهاچی استفاده می‌کند.

در نتیجه اما نقشه‌های کازومی نقش بر آب شد و هیهاچی او را به قتل رساند. این اتفاق باعث شد که حقیقت کازومی از بین رفته و به دلیل نیمه شدن شخصیت‌های او، نمی‌توان کازومی عادی و مهربان را از کازومی شیطانی و دیو صفت تشخیص داد. علاوه بر آن، با آگاهی از آینده هیهاچی و کازویا، می‌توان گفت که هدف کازومی تمام منفی نبوده است!

جینپاچی میشیما

اولین حضور: Tekken

حال که صحبت از نیمه شدن شخصیت‌ها بوده، حتما باید نگاهی به پدر هیهاچی یعنی جینپاچی میشیما (Jinpachi Mishima) نیز داشته باشیم که در زندگی خود انسانی بد نبوده است! او موسس شرکت زایباتسو بوده و پدر بزرگی خوب برای کازویا بوده است. اما خواسته‌های هیهاچی فراتر از زایباتسو بوده و در نتیجه نه تنها آن را غصب می‌کند، بلکه پدر خود یعنی جینپاچی را زندانی کرده و آنقدر او را گرسنه نگه می‌دارد تا با زندگی وداع کند!

جینپاچی چندین دهه بعد توسط ارواح شیطانی احیا شده و از زندان آزاد می‌شود. جینپاچی در غیاب فرزند ناخلف خود بار دیگر به اداره زایباتسو می‌پردازد. هدف ارواح شیطانی تسلط کامل بر او و نابودی جهان بود. جینپاچی تمام مدت اما به دنبال شخصی بود تا او را به همراه ارواح شیطانی درون بدنش از بین ببرد، اما کسی موفق به این کار نشد و جینپاچی را تبدیل به شخصیتی شیطانی، حتی شیطانی‌تر از کازومی کرد!

فنگ وی

اولین حضور: Tekken 5

درک این موضوع که فنگ وی (Feng Wei) را شیطانی‌تر از کازومی و جینپاچی بدانیم شاید کمی سخت باشد. اما فراموش نکنیم که کازومی به دلیل نفرین شیطانی خانوداگی به این مسیر کشیده شده بود و جینپاچی نیز تمام مدت در حال مقاومت در برابر اهریمن بود و آرزو داشت کسی او را به قتل برساند و در حقیقت کنترلی بر رفتار خود نداشت. فنگ وی اما در سلامت کامل استاد خود وو زیهاو (Wu Zihao) را به قتل رساند و در جای جای دنیا به دنبال حریفان نه برای مبارزه، بلکه برای پیروزی زشت و تحقیر آن‌ها بود!

او تمام مدت به دنبال لقب بهترین مبارز دنیا بوده تا عطش خود برای قدرت بی نهایت را از بین ببرد. وو زیهاو، پدر آسوکا کازاما (Asuka Kazama) و البته بسیاری از استادان و شاگردان در سبک‌های مختلف به طور مداوم برای شکست دادن فنگ وی تلاش می‌کنند. تنها دشمن حقیقی او اما لروی (Leroy) بوده که نه تنها فنگ وی را شکست داده، بلکه پس از مبارزه به او می‌گوید که دلیل شکستش حرکات ظالمانه و سنگ دلی اوست! فنگ وی شاید باخت را قبول کند، اما انتقاد منفی را هرگز! مبارزه این دو سبب تلاش و قدرت هرچه بیشتر فنگ وی شد!

برایان فیوری

اولین حضور: Tekken 3

برایان فیوری (Bryan Fury) در زندگی عادی و در زندگی پس از مرگ شخصیتی شیطانی بود. برایان افسر فاسد پلیس بین الملل بود که با قاچاقچیان مواد مخدر همدست بود و در نهایت طی مبارزه مسلحانه به قتل رسید. دکتر آبل (Dr. Abel) اما او را برای آزمایش‌های خود احیا کرد و به دنبال دزدیدن اطلاعات یوشیمیتسو (Yoshimitsu) به منظور گسترش پروژه خود فرستاد. در صورتی که برایان در این مسیر موفق نشود، دکتر او را رها کرده و در نهایت از نو کشته می‌شود!

یوشیمیتسو و دکتر بوسکونویچ (Dr. Bosconovitch) اشتباهات او را از بین برده و به او پیشنهاد صلح دادند، اما برایان با صدمه زدن به دکتر و بسیاری از اعضای گروه یوشیمیتسو پاسخ آن‌ها را داد! برایان به تنها چیزی که اهمیت می‌دهد ضربه زدن به دیگران است. او خواسته و ناخواسته در میان شیطانی ترین شخصیت های Tekken جا دارد!

دکتر آبل

اولین حضور: Tekken 2 (غیر قابل بازی)

یکی از قربانیان برایان، پدرش دکتر آبل بود! دکتر آبل دانشمندی بوده که نسبت به دکتر بوسکونویچ اختراعات ضعیف‌تری داشته و در نتیجه کمتر دیده می‌شود. او به حدی از رقیب خود تنفر داشت که دست به از بین بردن جک-۲ (Jack-2) با لیزرهای فضایی زد و برایان را نیز احیا کرد تا بتواند از یوشیمیتسو و یارانش جاسوسی کرده تا در ساخت گان جک (Gun Jack) به او کمک کند!

در ادامه اما دکتر، فرزند خود برایان را رها کرده و به طور مستقیم در زایباتسو مشغول به کار شد و لیزر فضایی را در اختیار هیهاچی قرار داد. او مسئول بسیاری از پروژه‌های علمی شرکت بود و از خون اوگره (Ogre) و ژن شیطانی برای افزایش عمر هیهاچی نیز استفاده کرد. او بدون توجه به عواقب، برای پیش افتادن از رقبا تلاش می‌کرد. در نتیجه هیچکس از حمله برایان به آزمایشگاه او ناراحت و ناامید نشد!

اوگره

اولین حضور: Tekken 3

اوگره به عنوان اولین باس غیر میشیمای سری Tekken، شخصیتی بسیار کامل است. او در حقیقت موجودی فضایی بوده که طبق افسانه‌های بومی‌های آمریکا در سیاره زمین فرود آمده و به عنوان سلاح جنگی قدرتمند از او استفاده می‌شود. اوگره هوشی خارق العاده داشته و هر چیزی طبیعی یا ساختگی را درک کرده و با استفاده از آن‌ها خود را قوی‌تر می‌کند.

اوگره پس از آزادی به تنها چیزی که فکر می‌کرد مبارزه و از بین بردن دشمنان بود. او ارزش زیادی برای زندگی انسان‌ها و قوم بشریت قائل نبوده و تنها به فکر شکست آن‌ها و به دست آوردن قدرتشان است. اوگره اما پس از بازگشت بسیاری از شخصیت‌های کلاسیک قدرت خود را از دست داد. بائک (Baek) تقریبا موفق به شکست دادن او شد، پال (Paul) او را به طور کامل شکست داد و جین (Jin) او را برای همیشه از زمین محو کرد.

جین کازاما

اولین حضور: Tekken 3

جین کازامای بیچاره زمانی که در نسخه سوم وارد این سری بازی شد، به سرعت تبدیل به یکی از پرطرفدارترین شخصیت‌های بازی شد. او بهترین نبود، اما یکی از بهترین‌ها بود! او حتی زمانی که به شکل شیطانی درآمد نیز میان دو تصمیم سخت انجام دادن کار درست و از بین بردن میشیماها به فکر فرو رفت و در نهایت در نسخه چهارم آن‌ها را به عفو کرد.

در نسخه ششم اما قدرت زایباتسو را در دست گرفته و همه کاری بر علیه کازویا انجام داد. جین کاملا آگاه و هوشیار کار خود را انجام داد، اما نمی‌توان از اثر گذاری عزازیل بر او نیز غافل شد. او با خوشحالی شهرها را نابود کرد و مردم را به قتل رساند و عزازیل را احیا کرد تا ژن شیطانی را از بین ببرد که البته موفق نبود. در نسخه هشتم جین به دنبال رستگاری بوده، اما دیر است!

عزازیل

اولین حضور: Tekken 6

عزازیل بدون شک در میان باس‌های محبوب سری بازی Tekken جای چندانی ندارد. او از لحاظ سختی شباهت زیادی به جینپاچی داشت و حرکاتی از اوگره نیز به ارث برده بود و به طور کلی چندان باس جذابی نبود و نتوانست بازی Tekken 6 را آنقدر که فکر می‌کردیم جذاب جلوه دهد. با این حال، نمی‌توان از قدرت شیطانی بسیار زیاد این شخصیت نیز چشم پوشی کرد. هزاران سال پیش عزازیل به منظور ایجاد رعب و وحشت در جهان حضور داشته و سپس توسط نیاکان زافینا (Zafina) شکست داده شده و زندانی شده است.

با این حال همیشه پیشبینی شده بود که عزازیل زمانی که دو ستاره تاریک با یکدیگر به نبرد بپردازند از نو ظهور خواهد کرد. عزازیل ستاره تاریک خود را جین دید و جین را متقاعد ساخت که او، منبع ژن شیطانی است. عزازیل برای این موضوع تلاش کرد و گمان برد که مسیر آزادی او از وسوسه کردن جین می‌گذرد، غافل از اینکه از جین به بدترین شکل ممکن شکست خورد و تبدیل به نیرویی محو در بازوی زافینا شد. با این حال عزازیل هنوز به دنبال انتقام است!

کازویا میشیما

اولین حضور: Tekken

دلیل بد شدن جین، پدرش کازویا میشیما (Kazuya Mishima) بود. در نسخه ابتدایی، تکن جین را شخصیتی خوب در برابر پدر شیطانی خود قرار داد، غافل از اینکه سیب از درخت دور نمی‌افتد! جین بدون شک به دنبال انتقام برای مادر خود بود و حتی چاشنی مرگ را پس از مبارزه با هیهاچی بر لبه صخره چشید! اما نباید فراموش کرد که او طبیعت زیاده خواه پدر و ژن شیطانی مادر را به ارث برده است!

کازویا، هیهاچی را از صخره‌ای که پیش‌تر بر آن مبارزه کرده بودند پایین انداخت و بر زایباتسو سلطه پیدا کرد و به حالت شیطانی خود رسید. گرچه هیهاچی بازگشت و او را در آتش فشان پرتاب کرد، اما کازویا توسط رقبای هیهاچی احیا شد. او بار دیگر به مبارزه هیهاچی و شرکتش رفت و تلاش کرد کنترل جهان را در دست بگیرد. او هر کسی را از بین برده و هیچ احساس ترحمی نداشت!

هیهاچی میشیما

اولین حضور: Tekken

هیهاچی شاید اهریمنی خیلی قدرتمند نبود، اما هرگز از استفاده از قدرت‌های فراطبیعی برای خود دست نکشید. او به قدری جویای قدرت و علاقمند به کنترل جهان بود که پدر خود را زندانی کرد و زایباتسو را در اختیار خود قرار داد. او در ادامه همسر خود را نیز به قتل رساند و پسر خود را از صخره به پایین پرتاب کرد!

دهه‌ها بعد او از نوه خود جین برای کنترل اوگره استفاده کرد و زمانی که جین قدرت گرفت، او را نیز از صحنه روزگار محو کرد. این عمل او اما سبب نمایان شدن حالت شیطانی جین و پیشرفت روند بازگشت کازویا شد. پس از آن، او برای سرکوب حالت شیطانی جین، به دنبال آن باز پس گیری زایباتسو و در نهایت از بین بردن کازویا با لیزرهای دکتر آبل تلاش کرد! او نه تنها شیطانی، بلکه شخصیتی اهریمت صفت بوده که هیچ بویی از خوبی نبرده است!

شخصیت‌های شیطانی ارکان اصلی پیشرفت داستان بازی‌هایی چون Tekken هستند و توسعه دهندگان به خوبی موفق به طراحی این شخصیت‌ها شده‌اند. نظر شما چیست؟ به نظر شما شیطانی ترین شخصیت های Tekken کدام شخصیت‌ها هستند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments