#مهسا_امینی

تایکا وایتیتی از نقش‌آفرینی در فیلم ابرقهرمانی Green Lantern پشیمان نیست

رایان رینولدز علاقه‌ای به صحبت درباره‌ی تجربه‌ی تلخش ندارد

فیلم ابرقهرمانی Green Lantern

تایکا وایتیتی بازیگر و کارگردان آمریکایی در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود به صحبت درباره‌ی فیلم ابرقهرمانی Green Lantern پرداخت.

انسان‌ها در مواجهه با اتفاقات تلخ گذشته به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ عده‌ای ترجیح می‌دهند هرگز درباره‌ی آن‌ها صحبت نکنند اما عده‌ی دیگر نه تنها به گفتگو درباره‌یشان می‌پردازند، بلکه درباره‌اش شوخی هم می‌کنند. این موضوع برای بازیگران مطرح هالیوودی هم صدق می‌کند. اگر به پرونده‌ی کاری‌شان نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید تعدادی از آن‌ها در اثری به ایفای نقش پرداخته‌اند که به هر دلیلی به یک شکست تمام عیار تبدیل شده است. بازیگران مانند هر انسان عادی دیگری ممکن است از صحبت درباره‌اش سر باز بزنند یا برعکس، با آغوش باز تجربه‌شان را بازگو کنند.

تایکا وایتیتی (Taika Waititi) بازیگر و کارگردان آمریکایی در دسته‌ی دوم قرار می‌گیرد؛ او چندی پیش مصاحبه‌ای را با وبسایت Totall Film با محوریت Free Guy انجام داد که در بخش‌هایی، بحث به سمت موضوعات مختلف از جمله فیلم ابرقهرمانی Green Lantern کشیده شد. وایتیتی در این اثر نقش دوست صمیمی شخصیت اصلی داستان را بر عهده داشت. او در ابتدا و به شوخی حضور در چنین پروژه‌ای را انکار کرد اما در ادامه‌ی توضیحات جالبی را ارائه داد:

درباره‌ی کدام پروژه صحبت می‌کنید؟ هرگز چیزی درباره‌اش نشنیده‌ام. فانوس چی؟! نقش‌آفرینی در آن فیلم تجربه‌ی جالبی بود. موضوع این است وقتی مردم از چیزی خجالت‌زده باشند و تمایل نداشته باشند به انجامش اعتراف کنند یا حتی در صحبت‌هایشان اشاره‌ای به آن داشته باشند، شرایط سخت‌تر می‌شود.

به نظر من، خیلی بهتر است اگر یک بازیگر به اندازه‌ی کافی شجاع باشد یا احساس راحتی کند تا بتواند به آن اعتراف کرده، حس بدی نسبت به آن داشته باشد و نهایتا با این موضوع کنار بیاید که بخشی از پروژه‌ای بوده که بازخوردهای منفی دریافت کرده است. چون وقتی خودتان سر شوخی را باز می‌کنید، بقیه متوجه می‌شوند که همه چیز یک جوک است اما در صورت تظاهر به اینکه اتفاقی رخ نداده، حس عجیبی به بقیه دست می‌دهد.

تایکا وایتیتی تنها فردی نبود که در این مصاحبه حضور داشت و رایان رینولدز (Ryan Reynolds) هم در آن مشارکت کرده بود. او برخلاف وایتیتی علاقه‌ای به صحبت درباره‌ی Green Lantern نشان نداد. رینولدز که به عنوان نقش اصلی جلوی دوربین رفته بود، به شوخی پاسخ داد:

در گذشته با تایکا وایتیتی ملاقاتی نداشتم و هنوز سعی دارم بفهمم چطور او را برای ایفای نقش در Free Guy پیدا کردیم.

فیلم ابرقهرمانی Green Lantern
پوستر فیلم Green Lantern

Green Lantern به کارگردانی مارتین کمبل (Martin Campbell) در سال ۲۰۱۱ میلادی و با بودجه‌ای در حدود ۲۰۰ میلیون دلار ساخته شد. این فیلم برخلاف انتظارها نتوانست موفق ظاهر شود و تنها ۲۱۹ میلیون دلار در مدت زمان اکران خود فروخت. از عواملی که در شکست آن نقش داشتند می‌توان به فیلمنامه‌ی پرنقص، جلوه‌های ویژه‌ی نه‌چندان باکیفیت و لحن متناقض اشاره کرد.

همان‌طور که می‌دانید، جدیدترین همکاری تایکا وایتیتی و رایان رینولدز Free Guy نام دارد. داستان حول محور یک شخصیت غیرقابل کنترل تحت عنوان فیری گای می‌چرخد که بخشی از یک بازی جهان‌باز به نام Free City است؛ بازی‌ای که به Grand Theft Auto و Fortnite شباهت‌های بسیاری دارد. فیری گای از اینکه کنترلی بر زندگی و سرنوشت خود نداشته، خسته شده است و می‌خواهد قهرمان زندگی خودش باشد. همین موضوع هم اتفاقات اصلی را رقم می‌زند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا