عصبانیت کاربران از تبلیغ هوش مصنوعی در نسخه ریمیک بازی System Shock

استفاده از هوش مصنوعی در عوض هنرمندان واقعی را متوقف کنید!

عصبانیت کاربران از تبلیغ هوش مصنوعی در نسخه ریمیک بازی System Shock نیما خدارحمی ۰ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
ریمیک بازی System Shock

این روزها هوش مصنوعی یکی از حساس‌ترین موضوعات سطح اینترنت است و روز گذشته تیم توسعه دهنده نسخه ریمیک بازی System Shock عکسی از شخصیت شودان (SHODAN) که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده بود به انتشار گذاشتند که سبب عصبانیت بیش از حد بسیاری از کاربران شد.

نسخه ریمیک بازی System Shock‌ اولین مرتبه در سال ۲۰۱۵ معرفی و برای انتشار در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود. این بازی پس از چندین مرتبه مواجهه با تاخیر، در روز ۳۰ می سال ۲۰۲۳، برابر با ۹ خرداد ماه ۱۴۰۲ برای رایانه شخصی به انتشار رسیده و نسخه کنسول آن نیز پس از چند ماه در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اما متاسفانه اتفاقات اخیر، سبب ایجاد جوی متشنج پیرامون این بازی شده است.

توییتی که به تازگی از طرف توسعه دهندگان این بازی منتشر شده، شخصیت منفی اصلی بازی را نشان داده که توسط هوش مصنوعی Midjourney ساخته شده است. این موضوع سبب شده بسیاری از کاربران حمایت خود از این بازی را به طور کامل قطع کرده و اشاره کنند که امید خود به این بازی را به طور کامل از دست داده‌اند. در ادامه برخی کاربرانی که این بازی را پیش خرید کرده بودند، اشاره داشتند که قصد دارند پول خود را پس گرفته و قید تجربه System Shock را بزنند!

کمی پس از اعتراض طرفداران، توسعه دهندگان بازی System Shock در گزارشی جدید اعلام کردند که قصد آن‌ها استفاده از هوش مصنوعی در عوض هنرمندان واقعی در مسیر توسعه بازی نبوده و آن‌ها تنها قصد داشته‌اند از ترندهای اخیر دنیای اینترنت استفاده کرده و به تبلیغ هر چه بیشتر بازی خود بپردازند. به عبارت دیگر، آن‌ها باور دارند که از عکس انتشار یافته آن‌ها سوء برداشت شده است.

البته نا گفته نماند که برخی از شرکت‌های بزرگ از جمله بلیزارد (Blizzard) استفاده از هوش مصنوعی در برخی پروژه‌های خود را تایید کرده که این موضوع نیز به مذاق کاربران خود نیامد. نظر شما درباره تبلیغ نسخه ریمیک بازی System Shock و واکنش طرفداران چیست؟ شما چه نظری درباره استفاده از هوش مصنوعی در توسعه بازی‌های ویدیویی دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا