بازی جدید Suicide Squad

بدترین ویژگی‌های بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League

سقوط راک استدی؟

مشکلاتی از جمله نیاز به دسترسی دائم به اینترنت و بتل پس، همگی مواردی هستند که بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.

چندی پیش استودیوی راک استدی (Rocksteady) تریلر جدیدی را از بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League منتشر کرد و بلافاصله با واکنش منفی طرفداران روبرو شد. این اثر، یک دنباله‌ برای مجموعه بازی Batman Arkham است که برای بسیاری از افراد، در لیست بهترین بازی‌های تک نفره‌ی اکشن ماجراجویی قرار دارد. با این حال Suicide Squad به شدت نسبت به عناوین پیشین خود فاصله می‌گیرد و تجربه‌ی کاملا متفاوتی خواهد بود. موردی که چندان به مذاق طرفداران خوش نیامده است. در این بازی اعضای Justice League تحت کنترل برینیاک (Brainiac) در آمده و گروه Suicide Squad وظیفه دارند تا آن‌ها را متوقف کند. اما چه مشکلاتی در نمایش‌های این بازی وجود دارد که ما را نسبت به آن، ناامید می‌کند؟

10: امکان تجربه بازی Suicide Squad فقط به صورت آنلاین

یکی از بدترین ویژگی‌های بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League، امکان تجربه‌ی آن فقط به شکل آنلاین است. به گزارش رسانه‌ی GameSpot، برای تجربه‌ی این بازی در هر دو حالت کو آپ و تک نفره، نیازمند اتصال دائم به اینترنت هستید. از همان ابتدا با انتشار این خبر، شاهد واکنش بسیار منفی از سوی طرفداران بودیم. بجز در نظر گرفتن تفاوت‌های گسترده‌ی این بازی با سری Arkham، ویژگی نیاز دائم به اینترنت هم ما را ناامید کرده چرا که باعث می‌شود تا بسیاری از بازیکنان در مناطق محروم یا مناطقی که به اینترنت پایدار دسترسی ندارند، نتوانند از تجربه‌ی این بازی لذت ببرند. نیاز اتصال دائم به اینترنت، فقط بخشی از طراحی این بازی به صورت لایو سرویس است.

9: حالت کو آپ

بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League، اولین عنوان در فرنچایز Arkham است که می‌توان آن را به صورت کو آپ چهار نفره تجربه کرد. این مسئله باعث شده تا شاهد تفاوت‌های گسترده در گیم پلی این بازی باشیم و مکانیک‌های آن، بیشتر به بازی‌های جهان باز RPG تبدیل شود که از سوپرپاورهای متفاوت استفاده می‌کند. با این که امکان تجربه‌ی این عنوان به صورت تک نفره هم وجود دارد، اما تمرکز اصلی بازی روی کار تیمی است. این مسئله، جدیدترین اثر استودیوی راک استدی را کاملا از بازی‌های قبلی این استودیو، جدا می‌کند. از طرفی امکان تجربه‌ی کو آپ این بازی به شکل محلی وجود ندارد.

شاید به خودی خود نتوان از حالت کو آپ به عنوان یک ویژگی بد در بازی‌های ویدیویی یاد کرد. اما این روزها بسیاری از بازی‌های کو آپ، اصل هویت این آثار که بر مبنای همکاری است را فراموش کرده و صرفا چند بازیکن را در محیط بازی رها می‌کنند تا بازیکنان فقط به دشمنان تیراندازی کنند و چندان تفکری پشت طراحی آن‌ها، دیده نمی‌شود. کمتر آثار کو آپی را می‌توان پیدا کرد که همچون بازی‌های Portal 2 یا It Takes Two موفق ظاهر شوند.

8: المان‌های RPG تیراندازی سوم شخص

بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League به دلیل سبکش نمی‌تواند برخی از بهترین لحظه‌های سری Arkham را در خود جای دهد. بازی‌های قبلی این مجموعه همگی عناوین موفق اکشن ماجراجویی و تک نفره بودند که سبک‌ بازی‌های ابرقهرمانی را بازتعریف می‌کردند. حتی بسیاری از آثار ابرقهرمانی پس از سری Arkham از آن الهام می‌گرفتند. با این حال تبدیل کردن بازی Suicide Squad به یک عنوان چند نفره‌ی تیراندازی، بسیاری از طرفداران قبلی مجموعه را ناراحت می‌کند.

بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League در سبک تیراندازی سوم شخص و RPG، بیشتر از این که شبیه به یک دنباله برای Arkham باشد، شبیه به بازی‌ای مثل Gotham Knights است. بسیاری از بازیکنان نسبت به این تغییر ابراز ناراحتی کردند. مخصوصا که بازی‌های قبلی مجموعه، تمرکز ویژه‌ای روی مبارزات مخفی کارانه داشت.

7: بتل پس و فروشگاه آنلاین در بازی Suicide Squad

بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League دارای سیستم بتل پس و فروشگاه آنلاین خواهد بود. این بتل پس، مواردی مثل ابزارهای جدید، ایموت‌ها، و پوسته‌های مختلف را در خود جای می‌دهد. استودیوی راک استدی در صفحه‌ی پرسش و پاسخ‌ها، توضیح می‌دهد که بتل پس فقط شامل موارد تزئینی است و تاثیری در گیم پلی ندارد. با این حال بازیکنان باید برای رده‌ی پریمیوم بتل پس، پول پرداخت کنند.

اگر چه این بازی شامل بتل پس رایگان هم می‌شود، اما بسیاری از بازیکنان نگران هستند که مبادا Suicide Squad، سرنوشتی مشابه با بسیاری از بازی‌های لایو سرویس مثل Marvel Avengers را تجربه کند. بسیاری از بازی‌های لایو سرویس به دام تله‌ای می‌افتند که با تراکنش‌های فراوان، لذت واقعی پیشرفت در بازی را از بین می‌برند. اگر چه مثال‌های نقضی هم در این باره وجود دارد، اما موفقیت در این سبک کار راحتی نیست.

6: لایو سرویس

بازی‌های لایو سرویس را این روز‌ها با یک ویژگی می‌شناسیم: این آثار همگی در زمان عرضه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند و سپس با عرضه به روزرسانی‌ها، سعی دارند تا این مشکلات را برطرف کنند. البته اگر عمرشان کفاف بدهد و این به روزرسانی‌ها را به چشم ببینیم. استودیوی راک استدی وعده داده که بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League به طور مداوم، مراحل جدید دریافت می‌کند. باید ببینیم آیا این مسئله باعث می‌شود که با کمبود محتوا در زمان عرضه مواجه باشیم یا خیر.

5: اسلحه‌های بازی

یکی از چیزهای که بازی‌های دنیای DC را منحصر به فرد می‌کند، اسلحه‌های میلی برای مبارزات تن به تن است. اما بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League اینطور نیست و به هر یک از شخصیت‌ها، اسلحه‌هایی را برای مبارزات دوربرد ارائه می‌دهد. نکته‌ی ناامید کننده در این باره این است که شخصیتی مثل کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang) نمی‌تواند از بومرنگ مخصوص خودش استفاده کند و باید سلاح گرم در دست بگیرد. یک سیلی محکم به هویت این شخصیت در کامیک‌ها و چیزی که آن را منحصر به فرد می‌کرد.

4: ضعف بازی Suicide Squad در مبارزات تن به تن

با ورود بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League به سبک تیراندازی سوم شخص RPG، بسیاری از ویژگی‌های مثبتی که در مبارزات تن به تن بازی‌های Arkham شاهد آن بودیم، از بین رفتند. در سه گانه‌ی Arkham، هر یک از شخصیت‌های قابل بازی، ویژگی‌های خاصی در مبارزات داشتند. مبارزات تن به تن در بازی‌های Arkham، نرم و روان، خشونت بار، و لذت بخش هستند. اما در بازی Suicide Squad مبارزات تن به تن به شکلی است که احساس می‌کنیم شخصیت به هوا مشت می‌زند. به شکلی که اصلا کسی باور نمی‌کند این بازی، یک اثر جدید در مجموعه‌ی Arkham باشد. اگر چه راک استدی سعی داشت یک روش جدید را امتحان کند، اما ظاهرا این کار خیلی موفقیت آمیز نیست. همین موضوع باعث می‌شود که از خودمان بپرسیم اصلا چرا چیزی که از قبل مشکل نداشت را باید تغییر داد؟

3: ضعف شخصی سازی

با این که بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League شامل اسلحه‌های مختلف با امکانات شخصی سازی است، اما گزینه‌های زیادی وجود ندارد که کاراکترها را در زمین مبارزه از هم متمایز کند. فرقی ندارد که در نقش هارلی کویین (Harley Quinn)، ددشات (Deadshot)، کینگ شارک (King Shark) یا کاپیتان بومرنگ بازی می‌کنید، تنها راهی که می‌تواند این شخصیت‌ها را از هم متمایز کند، انجام حرکات فیزیکی هنگام گردش در شهر است. فرقی ندارد چه شخصیتی را برای بازی انتخاب کرده‌اید، چرا که همگی نتایج یکسانی دارند. هر چهار شخصیت بازی صرفا در هوا پرواز می‌کنند و اینور و آنور می‌روند و تیر می‌زنند. تقریبا هیچ یک از ویژگی‌هایی منحصر به فرد ابرشرورهای DC را در آن‌ها نمی‌بینیم. برای مثال هارلی کویین از چوب بیسبالش استفاده نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود که شخصیت‌ها کم عمق، تک بعدی، و غیر جذاب باشند.

2: بازیکن در حین ماموریت فعال نمی‌تواند شخصیت‌ها را تغییر دهد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های عناوین جهان باز اکشن RPG، امکان تغییر شخصیت‌ها در حین ماموریت است. با این حال بر اساس صفحه‌ی پرسش و پاسخ‌های راک استدی، بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League همچون بازی Gotham Knights به بازیکن اجازه نمی‌دهد که در حین بازی، شخصیت خود را تغییر دهد. در عوض بازیکنان باید صبر کنند تا ماموریت تمام شود و سپس نسبت به تعویض کاراکتر اقدام کنند.

این قضیه بازیکنان را مجبور می‌کند تا برای مدت طولانی‌تری از یک شخصیت استفاده کنند. حتی در تجربه‌ی بازی به صورت تک نفره هم بازیکن نمی‌تواند بین شخصیت‌ها جابجا شود و در نتیجه، نمی‌توان چندان در مبارزات از استراتژی خاصی بهره برد. مثلا از کینگ شارک استفاده کنیم تا با هیکل غول پیکرش، به دشمنان حمله کند و سپس با تعویض به ددشات، با اسنایپر آن‌ها را بکشیم.

1: حذف ماموریت‌های مخفیانه و کارآگاهی

بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League با تمرکز روی غارت، تیراندازی، و مبارزات دوربرد، یکی از مهم‌ترین المان‌های سه گانه‌ی Batman Arkham را از دست داد: مخفی کاری و کارآگاهی. بخش زیادی از بازی‌های قبلی مجموعه، بر پایه‌ی پیدا کردن سر نخ‌ها، حل معماهای جنایی و مخفی کاری در حین انجام آن بود. اما در مقایسه، بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League تمام این مراحل را حذف می‌کند. راک استدی در مقابل، ویژگی‌های معمولی در بازی‌های RPG مثل غارت و به دست آوردن تجهیزات، جایگزین کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، تاریخ عرضه‌ی بازی جدید Suicide Squad: Kill the Justice League به دنبال نارضایتی هواداران باری دیگر به تاخیر افتاد. باید ببینیم واکنش هواداران چقدر روی استودیوی راک استدی تاثیر می‌گذارد و چه نتایجی را در پی دارد. شما فکر می‌کنید چه مشکلات دیگری در نمایش‌های این بازی دیده می‌شود؟ در ادامه حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

2.8 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا