بازی Suicide Squad: Kill the Justice League
1%
  • 10/10

Kill the Justice League به جای بازی Gotham Knights

خرابکاری پشت خرابکاری!

Kill the Justice League  به جای بازی Gotham Knights ۰ ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

شاید تجربه بازی Suicide Squad: Kill the Justice League و یا بازی Gotham Knights برای بعضی بازیکنان لذت بخش بوده باشد، اما بنظر بهتر بود که جایشان با هم دیگر عوض می‌شد.

همانطور که در مورد مارول هم صدق می‌کند، این روزها شخصیت‌های دی‌سی را همه‌جا می‌توان مشاهده کرد. آن‌ها نه تنها با تعداد زیادی فیلم در سینماها نقش آفرینی کرده‌اند بلکه در پروژه‌های گیمینگ گسترده‌ای هم نقش بزرگی داشتند. از تازه‌ترین این ماجراجویی می‌توان به بازی Suicide Squad: Kill the Justice League و بازی Gotham Knights اشاره کرد که حواشی زیادی هم از قبل تا بعد از انتشارشان داشتند. دو بازیی که با وجود اختلاف نظر بین بازیکنانشان، اگر دستی به رویشان کشیده می‌شد، موجب بهتر شدن وضعیتشان هم می‌توانست باشد.

هر دو بازی Suicide Squad: Kill the Justice League و Gotham Knights به بازیکنان امکان ماجراجویی و اکتشاف در دنیاهای منحصر به فرد دی‌سی را با برخی از محبوب‌ترین شخصیت‌هایشان (ابرقهرمان‌ها/ ضد ابرقهرمان‌ها) در اختیار قرار می‌دهند. بازی گاتهام نایتس به عنوان یک داستان مستقل با مرگ بتمن شروع می‌شود و بازی سویساید اسکواد: کیل د جاستیس لیگ هم ادامه‌ی ماجراهای Arkhamverse (مجموعه آرخام) را ادامه می‌دهد. هر دوی این‌ها می‌توانند دارای داستان‌های جذابی در دنیای دی‌سی باشند، اما احساس می‌شود که اگر تنها جاهای خود را با یکدیگر عوض کرده بودند، ممکن بود سرنوشت بهتری داشته باشند.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League و Gotham Knights به عنوان بخشی از فرانچایز ادامه داده‌ شده توسط DC، نادرست اما قابل قبول هستند.

  • بازی Gotham Knights حسی را می‌دهد که انگار ادامه‌ی کاملی برای دنیای سری آرخام است

بازی Gotham Knights بازیکنان را به شهر گاتهام می‌آورد که به نظر می‌رسد بتمن به دست یکی از دشمنانش یعنی، راس الغول کشته شده است. حالا وظیفه نایتوینگ، بت گرل، رابین و ردهود این است که در غیاب او آرامش را به این شهر شهر آشوب‌زده برگردانند. در حین ماجراجویی و تحقیق برای چرایی مرگ بتمن، اتفاقایی می‌افتد که باعث رویارویی آن‌ها با محفل مخوف جغدها و سایه‌ها می‌شود.

هرچند داستان این بازی به نقطه اوج سایر عناوین دی‌سی نمی‌رسد، اما می‌توان به عنوان یک روایت معقول به آن نگاه و آن را تجربه کرد.

از آنجایی که این بازی‌ را WB Games Montreal توسعه داده بود، بعضی‌ها فکر می‌کردند که شاید داستان در Arkhamverse اتفاق بیوفتد. همانطور که این استودیو بازی Batman: Arkham Origins را در درون مجموعه بتمن جای داده بود که بعید به نظر نمی‌رسید. اما با این حال یک ساخته‌ی کاملا تازه بود و موجودیت مستقل خودش را داشت. همه این‌ها در عین این است که ممکن است این بازی شروع یک فرانچایز جدید باشد، در حالی که روندش نشان می‌دهد این بازی یک ماجراجویی یک‌باره است.

اگرچه بازی Gotham Knights به عنوان یک اثر جداگانه تبلیغ شده بود، ولی این حس را می‌داد که می‌تواند خودش را به آرامی درون مجموعه بازی‌های بتمن جای دهد. دقیقا همانطور که در پایان بازی Baman: Arkham Knights، بروس وین (بتمن) با فعال کردن پروتکل Knightfall، جان خود را فدا و خودکشی کرد تا از عزیزانش حفاظت کند، و Gotham Knights که در ابتدا با مرگ بتمن شروع شد که می‌شد با چند تغییر داستانی توسط Rocksteady (راکستدی) آن را ادامه‌ای بر سری آرخام به حساب آورد.

  • به نظر می‌رسد که بازی Suicide Squad: Kill the Justice League، شروع یک مجموعه سرگرم‌کننده جدید است

در نهایت بازی Suicide Squad: Kill the Justice League، بازی شد که داستان را جهان آرخام ادامه می‌داد، اما با روندی که پیش گرفت بیشتر از قبل به این فکر فرو می‌رویم که ای‌کاش اینطور نمی‌شد.

در این بازی، بازیکنان کنترل اعضای جوخه خودکشی را به دست می‌گیرند و به شهر متروپلیس فرستاده می‌شوند که با اعضای گروه ابرقهرمانی جاستیس لیگ که با نیروی دشمن اصلی بازی یعنی Brainiac (برینیاک) تحت کنترل در آمده‌اند، مقابله کنند. نکته اصلی اینجاست که بتمنی که درون بازی حضور دارد، همان بتمن سری آرخام است و به جای اینکه بمیرد زیر نظر برینیاک قرار دارد.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

این یک تغیر چشمگیر برای بتمن سری آرخام است، مخصوصا که قبل از این از هرگز با لیگ عدالت همکاری نکرده بود. بنابراین ممکن بود منطقی‌تر باشد اگر بازیSuicide Squad: Kill the Justice League به جای بازی Gotham Knights، تبدیل به یک داستانی متفاوت در جهانی مرتبط باشد. اما حالا ما با چیزی طرف هستیم که هیچ یک از جزئیات داستانی آن با سری آرخام مشابه نیست.

در نتیجه نظر ما این است که، بهتر بود هر دو بازی ابتدا با مفاهیم متفاوتی ساخته می‌شدند. یعنی؛ بازی Gotham Knights ادامه‌ای عالی برای سری بتمن آرخام و بازی Suicide Squad: Kill the Justice League شروعی برای یک مجموعه تازه نفس و منحصر به فرد.

حالا با وجود نکات مثبت و منفی دو بازی مورد بحث، نظر شما در این رابطه چه می‌باشد؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments