برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی Street Fighter 6
1%
  • 0/10

نقد و بررسی بازی Street Fighter 6

شرکت کپکام مفهوم بازی‌های نسل نهمی را به خوبی درک کرده است!

نقد و بررسی بازی Street Fighter 6 ۰ ۲۶ تیر ۱۴۰۲ بررسی بازی کپی لینک

بازی Street Fighter 6 همان چیزی است که هر طرفدار بازی‌های سبک مبارزه‌ای آرزویش را داشته است. شرکت کپکام همیشه برای تلاش حداکثری به منظور بهبود بازی‌های خود زبان زد بوده و نسخه جدید استریت فایتر دقیقا این موضوع را به نمایش می‌گذارد.

بازی Street Fighter 5 به باور بسیاری یکی از بهترین بازی‌های تاریخ در سبک مبارزه‌ای بوده و اجازه دهید به شما بگوییم که بازی Street Fighter 6 به راحتی نسخه پیشین را شکست می‌دهد. مکانیسم‌های جدید، ویژگی‌های تازه، جلوه‌های بصری بی نظیر و بسیاری بخش‌های تازه دیگر، همه و همه نسخه پیشین را نسخه‌ای ضعیف در برابر بازی استریت فایتر ۶ نشان می‌دهند. با این وجود باید اشاره داشت که روایت سرد و بی روح بخش داستانی این بازی به آسانی می‌تواند شما را از این بازی دور کند.

پیش از هر چیز، نگاهی به شخصیت‌های بازی و مکانیسم‌های جدید گیم پلی بازی Street Fighter 6 خواهیم داشت. این بازی ۱۸ شخصیت را در اختیار ما قرار داده که ۶ شخصیت از میان آن‌ها شخصیت‌های کاملا جدید هستند که هر کدام به نحوی خاص قلمداد می‌شوند. دیگر شخصیت‌های این بازی نیز گرچه سال‌های زیادی بوده که ما را همراهی می‌کنند، حس و حال تازگی را به ما القا می‌کنند. ما این حس و حال تازه را مدیون حرکات جدید و مکانیسم جدید بازی یعنی Drive هستیم که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

شخصیت‌های جدید و البته قدیمی این بازی، قدرت آن را داشته که هر کاربری با هر سبک بازی را راضی نگه دارند. اگر به قهرمانان دور زن علاقه دارید، استریت فایتر 6 هوای شما را داشته و اگر با قهرمانان سنگین وزن و کند، اما پر قدرت به مبارزه می‌روید، باز هم بازی Street Fighter 6 هوای شما را دارد.

بخشی که بازی Street Fighter 6 را بسیار جذاب و موفق می‌کند، حالت Drive در مبارزات است. شما در حالت Drive قدرت‌هایی ویژه‌ها را در امر ضربه زدن، دفاع کردن، بدل کردن، کمبو زدن و دیگر بخش‌های گیم پلی بازی می‌یابید که مبارزات شما را ادامه دار و به معنای واقعی چشم نواز می‌کنند. از سوی دیگر، استفاده از آن‌ها پس از یادگیری نکات کلیدی تقریبا آسان بوده و به هر کاربری اعم از کاربران کهنه کار و کاربران جدید اجازه می‌دهد مبارزاتی دوست داشتنی و مملو از تنش را داشته باشند. این قابلیت مهم در کنار حرکات جدید، به خصوص برای شخصیت‌های قدیمی، در حالی که برای کاربران قدیمی آشنا بوده، حس و حالی تازه به بازی ما بخشیده که آن را از تمام نسخه‌های پیشین این سری بازی جذاب متمایز می‌کند.

دیگر نکته مثبت از حالت Drive، کامل بودن نوار آن در آغاز هر دور از بازی است که به شما اجازه داده از همان ابتدا مبارزه خود را طوفانی آغاز کنید. البته نباید فراموش کرد که استفاده از نوار Drive آسان نبوده و مدیریت اشتباه آن می‌تواند در لحظات بسیاری از بازی شما را به سوی شکست بکشاند.

پس از آن به بخش World Tour یا همان بخش داستانی بازی Street Fighter 6 می‌پردازیم. بخش داستانی این بازی بهشت کاربران تازه کار است. این بازی ششمین نسخه از سری استریت فایتر بوده و با عملکرد خارق العاده خود بدون شک کاربران جدید زیادی را به خود خواهد دید. از همین رو کپکام تصمیم گرفته با انتشار بخش داستانی بسیار جذاب از نظر گیم پلی، تمام کاربران را راضی نگه دارد.

بخش World Tour در سبک نقش آفرینی مبارزه‌ای طراحی شده که ویژگی کاملا جدید برای این سری بازی قلمداد می‌شود. اما نباید از یک نکته منفی در این بخش چشم پوشی کرد که آن کیفیت فوق العاده پایین روایت آن است. داستان این بخش از بازی در برابر رقبا به شدت بی روح بوده و از آنجایی که پیشرفت در آن سخت بوده و از لحاظ گیم پلی بیشتر مناسب تازه کاران است، می‌تواند به راحتی سبب خسته شدن کاربران قدیمی و در نتیجه به پایان نرساندن آن توسط این اشخاص شود. با این حال یک نکته دیگر در این بخش وجود داشته که می‌تواند برای هر کسی جذاب ظاهر شود و آن قدرت شخصی سازی شخصیت این بخش از نظر حرکات درون بازی و ظاهر است. شما می‌توانید با یادگیری حرکات شخصیت‌های مختلف، شخصیتی ترکیبی را بسازید که مبارزه با آن بسیار لذت بخش است.

در ادامه نگاهی به بخش تازه Battle Hub در بازی استریت فایتر ۶ خواهیم داشت. ما در گذشته در بازی‌های بسیاری لابی‌های آنلاین را دیده‌ایم و باید گفت بازی Street Fighter 6 یکی از بهترین لابی‌های آنلاین را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بخش Battle Hub بازی استریت فایتر 6 به معنای واقعی همه چیز دارد.

شما در این بخش می‌توانید فعالیت‌های پایان ناپذیری را در کنار دوستان خود تجربه کنید. اولین بخش جذاب آن شخصیت شخصی سازی شده شما است. بخش شخصی سازی شخصیت این بازی بسیار خلاقانه و وسیع بوده و می‌توان گفت هیچ دو شخصیتی حتی شبیه به یکدیگر نخواهند بود. ناگفته نماند که شخصیت شما در این بخش با شخصیت شما در بخش داستانی World Tour یکسان است. در این بخش همچنین بسیاری مینی گیم‌های جذاب تعبیه شده که در کنار سرگرم کردن شما، کمک شایانی به پیشرفت در بازی خواهند کرد.

نکته جذاب دیگر این بوده که شما ملزم به استفاده از این بخش نبوده و می‌توانید با استفاده از منوی ساده تعبیه شده در این بخش به تمام بخش‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. به عبارت دیگر بازی Street Fighter 6 مانند سری بازی NBA2K شما را وادار به استفاده از لابی بخش Battle Hub نمی‌کند.

در پایان باید اشاره‌ای به جلوه‌های بصری بازی داشت که به معنای واقعی چشم نواز بوده و به آسانی می‌توان تشخیص داد که این بازی با ذهنیت یک بازی نسل نهمی طراحی شده است و نمی‌توان از این بخش نیز خرده گرفت. از نقشه‌های زیاد، شخصیت‌های با جزئیات، افکت مبارزات، جزئیات مینی گیم‌های بخش Battle Hub و در یک کلام تمام بخش‌های بازی، می‌توان متوجه شد که کپکام مسیر درستی را در بازی‌های نسل نهمی پیش گرفته و در آینده نه تنها سری بازی استریت فایتر، بلکه تمام بازی‌های آن‌ها می‌توانند امیدوار کننده باشند!‍

به طور کلی بازی Street Fighter 6 یک عنوان مبارزه‌ای تمام و کمال است که با افزودن انبوهی بخش‌های تازه و تلفیق آن‌ها با بازی‌های سبک نقش آفرینی عنوانی در خور نام شرکت کپکام و استریت فایتر را به انتشار رسانده که به راحتی قدرت مبارزه با سری بازی‌های Tekken و Mortal Kombat را دارد. با این وجود، بخش داستانی آن چندان چنگی به دل نزده و انتظار می‌رود در نسخه‌های پیش رو عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد.


9 شاهکار
بازی Street Fighter 6 یک عنوان مبارزه‌ای تمام و کمال است که با افزودن انبوهی بخش‌های تازه و تلفیق آن‌ها با بازی‌های سبک نقش آفرینی عنوانی در خور نام شرکت کپکام و استریت فایتر را به انتشار رسانده که به راحتی قدرت مبارزه با سری بازی‌های Tekken و Mortal Kombat را دارد. با این وجود، بخش داستانی آن چندان چنگی به دل نزده و انتظار می‌رود در نسخه‌های پیش رو عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد.
  • شخصیت‌های جدید و بازسازی شخصیت‌های قدیمی
  • گیم پلی جذاب بخش داستانی World Tour
  • لابی آنلاین جذاب Battle Hub
  • جلوه‌های بصری چشم نواز
  • قابلیت Drive
  • روایت داستانی بی روح و خسته کننده

مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments