#مهسا_امینی

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک هنگام پرواز در دسترس قرار می‌گیرد

مذاکرات برای ارائه‌ی اینترنت پرسرعت در خطوط هوایی در حال انجام است

اینترنت استارلینک هنگام پرواز

روز پنجشنبه، ایلان ماسک از طرح اسپیس ایکس برای استفاده از اینترنت استارلینک هنگام پرواز خبر داد و تأکید کرد که شرکت او، برای افزودن سرویس اینترنت ماهواره‌ای با سرعت بالا در پروازها، در حال مذاکره با ایرلاین‌هاست.

ایلان ماسک در توییتی نوشت:

 

لطفاً اگر اینترنت پرسرعت استارلینک در خطوط هوایی تان می‌خواهید، به شرکت اسپیس ایکس اطلاع دهید.

در واقع، استارلینک برنامه‌ی این شرکت برای ایجاد یک شبکه‌ی اینترنتی متصل به هم، با هزاران ماهواره است. این شبکه‌ی متصل در صنایع فضایی به‌عنوان یک صورت فلکی شناخته می‌شود و برای ارائه‌ی اینترنت پرسرعت به مصرف‌کنندگان در هر نقطه از کره‌ی زمین طراحی شده‌ است.

اسپیس ایکس، تا به امروز، ۱۷۴۰ ماهواره‌ی استارلینک را به فضا پرتاب کرده‌ است. این شبکه هم‌اکنون بیش از صدهزار کاربر در ۱۴ کشور در سرتاسر جهان دارد. هزینه‌ی استفاده از سرویس استارلینک ۹۹ دلار در ماه است.

جاناتان هافلر (Jonathan Hofeller)، معاون رئیس شرکت اسپیس ایکس، در اوایل سال جاری گفت که این شرکت در حال مذاکره با چندین شرکت هواپیمایی در زمینه‌ی افزودن اینترنت استارلینک هنگام پرواز است. او همچنین اشاره کرد، که این محصول هنوز در حال توسعه است.

هافلر در ماه ژوئن گفت، ما تا به حال مذاکراتی انجام داده‌ایم و به‌دنبال آن هستیم تا محصول نهایی شود. در آینده‌ی نزدیک این محصول در هواپیماها قابل به‌کارگیری خواهد بود.

شرکت‌های هواپیمایی، برای فراهم‌ کردن وای فای هنگام پرواز، با شرکت‌های ارائه‌ دهنده‌ی پهنای باند پرسرعت ماهواره‌ای همچون Viasat و Intelsat همکاری می‌کنند.

همچنین، هافلر تأکید کرد که استارلینک یک شبکه‌ی مش جهانی فراهم می‌کند. به‌طوری که خطوط هوایی تحت این مش جهانی پرواز می‌کنند و هر جا که بخواهند می‌توانند اتصال داشته باشند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا