چرا جرج لوکاس دوباره به نوشتن داستان Star Wars روی آورد؟

مدیر عامل Lucasfilm جواب می‌دهد

چرا جرج لوکاس دوباره به نوشتن داستان Star Wars روی آورد؟ نیکان صبوری ۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
جرج لوکاس Star Wars

مدیر عامل Lucasfilm یعنی کاتلین کندی علت بازگشت جرج لوکاس به سری Star Wars را توضیح می‌دهد.

نزدیک به بیست سال است که از سه‌گانه‌ی اول سری Star Wars می‌گذرد. جرج لوکاس که مغر متفکر این مجموعه است، اولین قسمت این فیلم را در سال ۱۹۷۷ نوشت و کارگردانی آن را خودش بر عهده گرفت.

جرج لوکاس بعد از مدتی دیگر هیچ یک از عناوینی که خودش خلق کرده بود را نه کارگردانی کرد، و نه نویسندگی؛ او بیشتر به عنوان تهیه‌کننده و یا تهیه‌کننده‌ی اجرایی مشغول به کار شد. علی‌رغم این که خود لوکاس بارها در مصاحبه‌های مختلف گفته بود که تمایلی به ساخت ادامه‌ی سری جنگ ستارگان ندارد و چندین بار هم بازگشت او به سری تکذیب شد، اما بعد از اتمام ۹ قسمت حماسه‌ی Skywalker، دیزنی و Lucasfilm تصمیم به توسعه‌ی یک دنیای جدید از جنگ ستارگان گرفتند. این قسمت جدید قرار است در مورد اتفاق‌های قبل از سه‌گانه‌ی اول Star Wars باشد و جرج لوکاس هم داستان این عنوان جدید را خواهد نوشت.

چندی پیش در برنامه‌ی Disney Gallery: The Mandalorian که بیشتر روی پشت صحنه‌ی سریال The Mandalorian تمرکز داشت، در مورد بازگشت جرج لوکاس صحبت‌هایی مطرح شد. مدیر عامل Lucasfilm یعنی کاتلین کندی که برای مدت زیادی با این نویسنده و کارگردان همکاری داشته، ادعا می‌کند که علت بازگشت او را می‌دانید. او در برنامه گفت:

من به مدت زمان زیادی بین سه‌گانه‌ی جنگ ستارگان و فیلم‌های ایندیانا جونز با جرج لوکاس همکاری داشتم. من معتقدم که او از فکر کردن در مورد ادامه‌ی جنگ ستارگان دست بر نمی‌دارد اما در مورد Indiana Jones موضوع کمی متفاوت است. برای این که لوکاس کارگردان فیلم نبود. در واقع حضورش در این سری بسیار جدی نیست. حضور استیون اسپیلبرگ در Indiana Jones ضروری است.

بنابراین، اشخاصی مانند جرج یا هر فیلم‌ساز دیگری که نمی‌توانند برای مدتی داستان بنویسند یا فیلم بسازند، برای بازگشت به این عرصه بسیار مشتاق خواهند شد. همچنین لوکاس شدیدا تکنولوژی‌های جدید را دوست دارد. ما برای ساخت هر Indiana Jones تعداد زیادی تکنولوژی جدید استفاده می‌کنیم اما در مورد Star Wars این موضوع کمی متفاوت است. در واقع هر فیلمی از این عنوان علمی تخیلی تکنولوژی ساخت این سری را یک مرحله به جلو می‌برد.

در نهایت بازگشت خالق Star Wars برای علاقه‌مندان و طرفداران آن، خبر بسیار خوب و خوشحال‌کننده‌ای بوده و به نظر می‌رسد که همکاری لوکاس در پنچمین فیلم Indiana Jones باعث این اتفاق شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا