با پربیننده‌ترین سریال تاریخ نتفلیکس آشنا شوید

رکورد سرانجام شکسته شد

پربیننده‌ترین سریال نتفلیکس

طبق گزارشی که هم اکنون روی خروجی وب سایت CNN قرار دارد، سریال Squid Game رکورد شکست و پربیننده‌ترین سریال تاریخ نتفلیکس لقب گرفت.

نتفلیکس یک سرویس استریم بوده و خدماتدهی‌اش تنها به ایالات متحده آمریکا نمی‌شود. به همین دلیل، مدیرانش از سال‌ها قبل تمرکز ویژه‌ای روی همکاری با فیلم و سریالسازان دیگر کشورها قرار داده‌اند. از نتایج اتخاذ چنین سیاستی می‌توان به Squid Game اشاره کرد. نکته جالب اینجا است که فیلمنامه این اثر سال‌ها قبل تکمیل شده بود اما استودیوهای کره جنوبی علاقه‌ای به ساختش نداشتند؛ زیرا آن را عجیب و غیرواقعی می‌دانستند. تلاش‌های نافرجام ادامه داشت تا اینکه توجه سرویس استریم آمریکایی در سال ۲۰۱۹ میلادی به آن جلب شد. سریال مزبور در ابتدا Round Six نام داشت اما در نهایت بازی مرکب به عنوان نام انتخاب شد.

داستان Squid Game درباره ۴۵۶ شهروند کره جنوبی است که وارد یک بازی می‌شوند تا جایزه‌اش را بدست آورند. آن‌ها در ادامه متوجه می‌شوند افرادی که در هر مرحله از بازی شکست بخورند، کشته می‌شوند. شهروندان کره‌ای در ابتدا تصمیم می‌گیرند رقابت را به خاطر خشونت بالایش ترک کنند اما از آنجایی که نیاز مالی شدیدی دارند، برگشته و رقابت را ادامه می‌دهند. محصول جدید نتفلیکس هیچ گونه کمپین تبلیغاتی‌ای نداشت اما به سرعت مورد توجه قرار گرفت؛ تا جایی که در آستانه شکستن رکوردها قرار گرفت.

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت CNN قرار دارد، بازی مرکب توانست رکورد را شکسته و به پربیننده‌ترین سریال تاریخ نتفلیکس تبدیل شود. به بیان دقیق‌تر، محصول کره جنوبی طی ۲۵ روز نخست عرضه خود توسط بیش از ۱۱۱ میلیون اکانت مشاهده شد. رکورد پیشین در اختیار Bridgerton بود که طی ۲۸ روز نخست انتشار رقم ۸۲ میلیون بیننده را به ثبت رساند. در ادامه می‌توانید بخشی از گزارش را مطالعه کنید:

نتفلیکس گفت این اتفاق می‌افتد و سرانجام رخ داد: Squid Game به بزرگترین سریال تاریخ سرویس استریم تبدیل شده است.

محصول کره جنوبی از ۱۷ سپتامبر توسط ۱۱۱ میلیون اکانت تماشا شده است. برای مقایسه، رکورددار پیشین سریال Bridgerton اثر شاندا رایمز (Shonda Rhimes) بوده که طی ۲۸ روز نخست عرضه به رکورد ۸۲ میلیون رکورد دست یافت. بازی مرکب همچنین اولین محصول نتفلیکس است که در پنجره انتشارش [۲۸ روز نخست عرضه] به مرز ۱۰۰ میلیون بازدید می‌رسد.

هوانگ دونگ-هیوک (Hwang Dong-hyuk) خالق سریال Squid Game است. او اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت The Hollywood Reporter انجام داد و در بخشی از آن درباره فصل دوم صحبت کرد؛ فصلی که هنوز رسما چراغ سبز تولید را دریافت نکرده است. دونگ-هیوک فاش کرد از سمت مخاطبان فشار زیادی رویش وجود دارد تا ادامه سریال را بسازد اما تردید دارد؛ زیرا روند ساخت فصل نخست برایش چالش‌برانگیز و استرس‌زا بود. فیلمساز کره‌ای همچنین گفت می‌توان جنبه مثبت ماجرا را دید: عشقی که طرفداران از سراسر جهان نشان می‌دهند. در ضمن، او گفت ممکن است برای قسمت‌های بعدی از ایده‌های طرفداران بهره ببرد.

فصل اول سریال مرکب دارای ۹ قسمت بوده و تمامی آن‌ها هم اکنون قابل‌مشاهده هستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا