نسخه‌های نسل هشتمی و نهمی Spider-Man: Miles Morales چه تفاوت‌هایی دارند؟

گیم‌پلی هیچ فرقی ندارد

نسخه‌های نسل هشتمی و نهمی Spider-Man: Miles Morales

یکی از کارمندان اینسامنیاک گیمز در مصاحبه‌ی اخیر خود به تفاوت‌های میان نسخه‌های نسل هشتمی و نهمی Spider-Man: Miles Morales پرداخت.

از آن‌جایی که فاصله‌ی زمانی چندانی تا عرضه‌ی Spider-Man: Miles Morales نداریم، تیم بازاریابی اینسامنیاک گیمز تمام توان خود را به کار گرفته تا محصول جدیدش بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. در همین راستا، چندی پیش جزئیاتی را درباره‌ی تعدادی از شخصیت‌های حاضر در داستان از جمله دانیکا هارت، هیلی کوپر و وست هارلم به اشتراک گذاشت. مدتی بعد از این هم تایید کرد پیتر پارکر نه تنها در بازی حضور دارد، بلکه نقش مهمی را ایفا می‌کند. طبق اطلاعات موجود، او حکم فرشته‌ی نگهبان را برای شخصیت اصلی خواهد داشت تا در جریان ماموریت‌هایش برای کاهش جرم جنایت، جانش در خطر قرار نگیرد.

برایان هورتون (Brian Horton) که به عنوان کارگردان نوآوری در اینسامنیاک گیمز مشغول به کار است چند پیش یک مصاحبه‌ی ویدیویی را با وب سایت Game Informer انجام داد. او در بخشی از گفتگوی خود به تفاوت‌های میان نسخه‌های نسل هشتمی و نهمی Spider-Man: Miles Morales پرداخت. با توجه به صحبت‌های انجام‌شده، می‌توان گفت گیم‌پلی و محتوای بازی روی پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 هیچ تفاوتی ندارد اما چنین چیزی برای جلوه‌های گرافیکی صادق نیست. نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 از تکنولوژی‌های جدیدی پشتیبانی می‌کند که کنسول نسل هشتمی سونی قادر به بهره بردن از آن‌ها نیست. برای مثال، می‌توان به رهگیری پرتو (Ray Tracing) اشاره کرد که باعث می‌شود بازتاب تصاویر روی شیشه یا حتی سطح آب بسیار واقع‌گرایانه باشد.

کارگردان نوآوری Spider-Man: Miles Morales در ادامه‌ی صحبت‌های خود به سراغ دوال‌سنس و دوال‌شاک 4 رفت. نسل جدید کنترلرهای سونی به لطف بازخورد لمسی (Haptic Feedback) و تریگرهای تطبیق‌پذیر (Adaptive Triggers) قادر است درک عمیق‌تر و واقع‌گرایانه‌تری از شرایط موجود در بازی را به کاربر انتقال دهد که همین موضوع می‌تواند روی تجربه‌ی کلی بازی تاثیر بگذارد. در مقابل، دوال‌شاک 4 قرار می‌گیرد که از چنین ویژگی‌های مهمی برخوردار نیست. از همین رو، نسخه‌ی نسل نهمی Miles Morales قادر است تجربه‌ی کامل‌تری را به ارمغان بیاورد. در ضمن، مصاحبه‌ی برایان هورتون با وب سایت Game Informer در حدود ۳۵ دقیقه زمان داشته و شامل گفتگو پیرامون موضوعات مختلفی می‌شود. اگر می‌خواهید به تماشای آن بنشینید، این لینک را باز کنید.

داستان Spider-Man: Miles Morales حدودا یک سال پس از اتفاقات Marvel’s Spider-Man جریان داشته و به ماجراجویی‌های مایلز مورالز می‌پردازد. او باید با همکاری پیتر پارکر درگیری میان یک گروه خلافکاری به نام The Underground و یک ارتش پیشرفته به نام Roxxon Energy Corporation را متوقف کند. در همین حین، باید به مادرش کمک کند تا رقابت‌های انتخابات شورای شهر را با پیروزی پشت سر بگذارد. در ضمن، مایلز مانند پدر خود علاقه‌ی بسیاری به موسیقی داشته و همیشه سعی می‌کند با تلفیق آثار کلاسیک و جدید، آهنگ‌های جذابی بسازد.

محصول مشترک اینسامنیاک گیمز و سونی اینتراکتیو اینترتینمنت همزمان با پلی‌استیشن 5 در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) عرضه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا