سونی با انتشار یک تیزر از نام کامل فیلم Venom 2 رونمایی کرد

تاریخ اکران دومین فیلم اختصاصی ونوم عقب افتاد

سونی با انتشار یک تیزر از نام کامل فیلم Venom 2 رونمایی کرد سورنا رضایی ۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ تریلر (سینمایی)

به لطف تیزری که سونی ساعاتی قبل در فضای مجازی منتشر کرد، اکنون تاریخ جدید اکران و نام کامل فیلم Venom 2 را می‌دانیم.

در پی موفقیت تجاری فیلم Venom، کاملا قابل‌پیش‌بینی بود که سونی دستور ساخت قسمت دوم را صادر کند و این اتفاق هم نهایتا رخ داد. در ژانویه‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی رسما تولید دنباله تایید شد تا تام هاردی (Tom Hardy)، وودی هارلسون (Woody Harrelson) و میشل ویلیامز (Michelle Williams) بار دیگر نقش‌های ادی براک، کلیتوس کسدی و ان ویینگ را ایفا کنند. سازندگان قصد داشتند روبن فلیشر (Ruben Fleischer) را بازگردانند اما این فیلمساز آمریکایی به دلیل تعهدش به پروژه‌ی Zombieland: Double Tap نتوانست پشت دوربین حاضر شود. نهایتا اندی سرکیس (Andy Serkis) این وظیفه را بر عهده گرفت.

در زمان ساخت قسمت اول، گزارش‌ها و شایعات مختلفی در فضای مجازی منتشر شدند که همگی از نقش‌آفرینی وودی هارلسون در Venom خبر می‌دادند اما اطلاعات رسمی در اختیار طرفداران قرار نگرفت. این شرایط ادامه داشت تا اینکه اولین فیلم اختصاصی ونوم روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. ادی براک در یکی از صحنه‌های پایانی به زندان می‌رود تا بتواند با یک قاتل سریالی ملاقات کند؛ قاتلی که کلیتوس کسدی نام داشته و هارلسون نقش آن را بر عهده دارد. شخصیت کسدی در کمیک بوک‌ها به یک سیمبیوت دست یافته و به موجودی شبیه به ونوم تبدیل می‌شود، با این تفاوت که کارنیج نام دارد. حضور او در بخش‌های پایانی این گمانه‌زنی را به وجود آورد که قسمت دوم روی تقابل ونوم و کارنیج تمرکز دارد؛ گمانه‌زنی که اکنون می‌دانیم درست بوده است.

سونی ساعاتی پیش یک تیزر کوتاه در فضای مجازی منتشر کرد که علی‌رغم نشان ندادن هیچ صحنه‌ای از دومین فیلم اختصاصی ونوم، دو نکته‌ی بسیار مهم را شامل می‌شود: نکته‌ی اول، نام کامل فیلم Venom 2 است. به لطف ثانیه‌های آغازین این ویدیوی تبلیغاتی می‌دانیم که سومین تجربه‌ی کارگردانی اندی سرکیس تحت عنوان Venom: Let There Be Carnage راهی سینماها خواهد شد؛ نکته‌ی دوم، به تاریخ جدید اکران مربوط می‌شود. طبق ادعای رسانه‌ها، این اثر ابرقهرمانی قرار بود از تاریخ ۱۱ مهر سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۲ اکتبر) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما علاقه‌مندان اکنون باید حدودا ۹ ماه بیشتر صبر کنند؛ زیرا سونی آن را برای اکران از تاریخ ۴ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۵ جولای) در نظر گرفته است.

تا به این لحظه هیچ گونه جزئیات رسمی از دنباله‌ی Venom منتشر نشده اما به لطف گزارش‌های غیر رسمی، دلیل احتمالی دشمنی میان ادی براک و کلیتوس کسدی را می‌دانیم. طبق گمانه‌زنی‌های طرفداران، براک در جریان تحقیقات خود پی به نقش کسدی در آتش سوزی «خانه‌ی خیابان استس برای پسران» پی برده و مدارک جدیدی را در اختیار مقامات قضایی قرار می‌دهد. همین موضوع هم دشمنی میان این دو شخصیت را پایه‌ریزی می‌کند. در کمیک بوک‌ها، خانه‌ی خیابان استس یک یتیم‌خانه بوده که کسدی بخشی از زندگی خود را در آنجا گذراند.

Venom: Let There Be Carnage، تنها فیلم از دنیای سینمایی مارول یونیورس (Sony’s Marvel Universe) نیست که تاخیر خورده است. سونی پیکچرز چندی پیش اکران Morbius را به دلیل بحران جهانی کرونا عقب انداخت. این فیلم سینمایی در حال حاضر برای اکران از تاریخ ۲۹ اسفند (مصادف با ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا