1%
  • 9/10

توقف تولید هدست PSVR2 به خاطر فروش ضعیف

شکست ایده سونی

توقف تولید هدست PSVR2 به خاطر فروش ضعیف ۱ ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ واقعیت مجازی کپی لینک
تولید هدست PSVR2

شواهد امر گویای این موضوع است که سونی تولید هدست واقعیت مجازی PSVR2 را به دلیل فروش ضعیف متوقف کرده است.

اولین نسل از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن با وجود ایده جالب خود، به خاطر یک سری ضعف‌های اساسی از جمله حمایت نه چندان مناسب سونی و دیگر توسعه‌دهندگان، آن‌طور که باید و شاید مورد استقبال بازیکن‌ها قرار نگرفت. با این حال، ظاهرا نسل دوم این هدست نیز علی‌رغم پیشرفت‌ها و بهبودها، از نظر تجاری عملکرد خوبی نداشته است.

در همین راستا، رسانه بلومبرگ به تازگی در گزارشی اعلام کرده که سونی به خاطر فروش پایین PSVR2 تولید هدست را به طور موقت متوقف کرده است. این رسانه معروف مدعی است که انبارهای شرکت سونی مملو از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن ۲ بوده و تا زمانی که موجودی آن‌ها به پایان نرسد، دستگاه جدیدی تولید نخواهد شد.

ییجا جای، تحلیل‌گر Macquarie در این زمینه توضیح می‌دهد:

قیمت زیاد سخت‌افزار واقعیت مجازی مهم‌ترین مانع برای  پیشرفت و گسترش این پلتفرم است. در حال حاضر بازی‌های محدودی از سخت‌افزار وی‌آر پشتیبانی می‌کنند و به همین خاطر، بسیاری از بازیکن‌ها از خرید هدست‌ها منصرف می‌شوند. در طرف دیگر، محدودیت‌های محتوا در واقعیت مجازی نیز از نقاط ضعف آن به حساب می‌آید؛ به طوری که هزینه تولید بازی برای این سخت‌افزارها نسبت به بازی‌های عادی بسیار زیاد است.

همان‌طور که اشاره شد، قیمت زیاد سخت‌افزارهای واقعیت مجازی یکی از مهم‌ترین دلایل عدم استقبال خوب بازیکن‌ها از این محصولات است. به عنوان مثال، شرکت اپل مدتی پیش هدست واقعیت مجازی خود را تحت عنوان Apple Vision Pro با قیمت ۳۵۰۰ دلار روانه بازار کرد که مورد انتقاد شدید کاربرها قرار گرفت.

در این میان، با وجود اینکه قیمت هدست پلی استیشن وی‌آر ۲ به مراتب از دیگر هدست‌های موجود در بازار ارزان‌تر است، اما قیمت این محصول در مقایسه با کنسول پلی استیشن 5 کماکان بالا است. ممکن است در آینده هزینه تولید سخت‌افزارهای وی‌آر کاهش یابند تا یکی از مهم‌ترین مشکلات این فناوری برطرف شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments