قویترین قهرمانان مارول

قویترین قهرمانان مارول که ظاهری ضعیف دارند

قدرت‌هایی بی‌نهایت در جسم‌های ضعیف

قویترین قهرمانان مارول که ظاهری ضعیف دارند آیدا امشاسفند ۱۹ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ مارول

بسیاری از شخصیت‌های دنیای ماورل، از بلک بولت غیر انسان گرفته تا ولورین و سایکلاپس جهش‌یافته، برخلاف ظاهرشان از قویترین قهرمانان مارول هستند. قهرمانان “انسانی” تر مارول، معمولا به دلیل قدرت کمتر شناخته نشده و با حضور قهرمانانی مانند Thor، Hulk و Jean Grey زیاد صحنه‌ایی برای نمایش این ابرقهرمانان نمی‌ماند. با این حال، مارول تعداد زیادی شخصیت دارد که بسیار قوی‌تر از آن چیزی هستند که به نظر می‌رسند. قهرمانانی از مردان ایکس مارول گرفته تا غیرانسان‌ها و هر کس در بین آن‌ها، شاهکارهایی را انجام داده‌اند که معمولا از آنها نشان داده نمی‌شد و ذخایر قدرت پنهانی را نشان داده‌اند. 

قهرمانان مارول ثابت کرده‌اند که می‌توانند هرگونه تهدیدی را برطرف کنند، اما این بدان معنا نیست که همه آنها فوق العاده قدرتمند هستند. با این حال، قهرمان‌های ضعیف‌تر اغلب یک آس در آستین دارند که اوضاع را برای آنها در نبرد بهبود می‌بخشد. این قهرمانان بسیار بیشتر از چیزی هستند که به نظر می‌رسد، که به آنها اجازه می‌دهد تا دشمنان خود را غافلگیر کنند و در بدترین حالت ممکن هم خود را از مخمصه نجات دهند. قدرت‌های اغلب آنها خارق‌العاده است، اما افرادی که در لیست ده‌تایی زیر معرفی می‌شوند با سخت کوشی زیاد توانسته‌اند به مرحله‌ایی بسیار بالا از تسلط بر قدرت‌های خود برسند:

 

۱۰. بلک بولت (Black Bolt)

 

هر قدرتی در مارول برای صاحب آن سودمند نیست مانند توانایی‌ها بلک بولت. صدای او کلید قدرت او در کنترل الکترون‌ها بود و به یکی از مرگبارترین سلاح های موجود تبدیل شد. این شناخته‌شده‌ترین ویژگی اوست، اما بلک بولت چیزی بیش از صدا دارد. به عنوان مثال، او قدرت فوق العاده‌ای دارد که با استفاده از آن به سادگی می‌تواند تانوس را از پای در بیاورد. بلک بولت همچنین می تواند از ضربه کشنده (master blow) خود استفاده کند، جایی که تمام قدرت خود را در یک حمله بسیار قدرتمند متمرکز می‌کند. این قدرت کمتر شناخته شده اوست و او را تبدیل به یکی از قویترین قهرمانان مارول می‌کند. البته این مسئله آخرین راه حلی است که بلک بولت همیشه به سمت آن می‌رود و ترجیح می‌دهد که این قدرت را برای موقعیت‌های بسیار سخت نگه دارد.

۹. هاکای (Hawkeye)

کلینت بارتون (Clint Barton) سرسخت‌ترین عضو اونجرز بوده که این مسئله نشان دهنده یکی از نقاط قوت این شخصیت است. اونجرز همیشه جایی را برای چندین قهرمان بدون ابرقدرت در خود دارد، اما هیچ‌کدام از آن‌ها نمی‌توانند با سرسختی مطلق هاکای برابری کنند. همه آنقدر مشغول تماشای تیر و کمان او هستند که فراموش می‌کنند هاکای واقعا چقدر قوی و ماهر است همچنین دوران بارتون به عنوان رونین این را به خوبی نشان داد. در حالی که او هنوز به سلاح ها وابسته بود، در این دوره بیشتر از سلاح‌هایی استفاده می‌کرد که برای نبردهای تن به تن استفاده می‌شد و هاکای می‌توانست به خوبی خود را به عنوان یکی از قویترین قهرمانان مارول معرفی کند.

 

۸. بلک ویدو (Black Widow)

بلک ویدو اولین جاسوس اونجرز بود و یکی از با تجربه ترین اعضای تیم بوده که حداقل از دهه ۵۰ برای روس‌ها کار کرده است. او با فرمول بینهایت (Infinity Formula) واکسینه شد، که پیری او را کند کرد و شرایط فیزیکی او را افزایش داد. بلک ویدو ابرانسان نیست، اما بسیار قوی‌تر و سریع‌تر از هر انسان عادی است که با نگاهی ساده به بلک ویدو، نمی‌توان این قدرت را تشخیص داد. قدرتی که درون بلک ویدو پنهان شده، او را بسیار موفق‌تر هم کرده است و هیچ کس انتظار ندارد او به این اندازه از نظر جسمی خطرناک باشد. بلک ویدو بسیاری از دشمنان را به احساس امنیت کاذب فرو برده و سپس آنها را از بین برده است.

 

۷. آدام وارلاک (Adam Warlock)

چهار شگفت‌انگیز در طول سال‌ها با موجودات زیادی روبرو شده‌اند و برخی از آنها قدرتمندتر از بقیه هستند. آدام وارلاک برای اینکه انسان کامل باشد آفریده شد و ابتدا «او» نامیده شد. در حالی که آدام مطمئناً یک فرد برجسته است، به نظر نمی‌رسد که قدرت زیادی داشته باشد. با این حال، ظاهر می تواند بسیار فریبنده باشد. در حالی که مالکیت وارلاک از سنگ روح به او قدرت زیادی داده، از بسیاری جهات به آن نیازی هم ندارد. توانایی های فیزیکی فوق بشری آدام، از قدرت تا دوام تقریباً بی‌نظیر است. او جاودانه است و دارای توانایی‌های ذهنی قدرتمندی مانند تله پاتی، دستکاری انرژی، و حتی جادوگری است. آدام وارلاک می‌تواند در مقابل تانوس قرار بگیرد و برنده شود، که خود گویای همه چیز است.

 

۶. نامور (Namor)

نامور بسیاری از دشمنان قدرتمند را شکست داده، که خود امتیازی بزرگ برای این شخصیت محسوب می‌شود. نامور از آن دسته قهرمان‌هایی است که هالک را در یک مبارزه به چالش می کشد و این به قدرت و ماهیت گستاخ او اشاره دارد. با این حال، با نگاه کردن به نامور، به راحتی می توان او را به عنوان یک جنگجوی کم قدرت در نظر گرفت. مخصوصاً وقتی او لباس فلس‌دار خود را پوشیده است، بسیار آسان است که او را فقط با یک پسر زیبا اشتباه بگیریم. نامور عضلانی است، اما بزرگ جثه نیست. همچنین بال‌های کوچک مچ پا و گوش‌های نوک تیز او کمی هم احمقانه به نظر می‌رسند. هرکسی که سابقه طولانی او را در طرح دشمنان قدرتمند نداند، ممکن است نامور را با یک احمق اشتباه بگیرد. با این حال، هنگامی که او اولین مشت را پیاده می‌کند، هرکسی در اطراف متوجه قدرت بی‌نهایت او می‌شوند.

 

۵. کیبل (Cable)

کیبل به‌خاطر اسرارش شناخته می‌شود، بنابراین به نوعی حس می‌شود که چیزی بیش از آنچه آشکار است در مورد او وجود دارد. برای سال‌ها، ناتان دیسپرینگ آسکانی سون سامرز (Nathan Dayspring Askani’Son Summers) راز پدر و مادر خود را – که سایکلاپس و Madelyne Pryor بودند- و همچنین منبع واقعی قدرت‌های خود را حفظ کرد. این رازداری خیلی به کیبل کمک کرد، زیرا هیچ کس هرگز مشکوک نشد که او کیست یا واقعاً چه کاری می تواند انجام دهد. با نگاهی به کیبل، غیرممکن است که بدانیم او یکی از قدرتمندترین استعدادهای روانشناسی روی زمین است. قدرت تله پاتیک و تله‌کینتیک او شگفت‌انگیز است، که البته تا حدی توسط ویروس تکنو ارگانیک خودش مهار شده است. او فقط شبیه یک ابر سرباز سایبورگ به نظر می‌رسد اما قدرت بسیار زیادی در زیر پوست کیبل وجود دارد.

 

۴. گامبیت (Gambit)

اعضای ضعیف‌تر مردان ایکس هنوز هم قدرتمند هستند و هر کدام چیز خاصی را برای ارائه به تیم به ارمغان می‌آورند. برای مثال، گامبیت یک تایتان فیزیکی نیست. او تنومند و سریع است و بیشتر به خاطر توانایی اش در ضربه زدن به فاصله و خارج شدن از خط آتش معروف است. با این حال، گامبیت یک راز دارد. او قرار بود یک جهش یافته از کلاس امگا باشد. قرار بود قدرت‌های گامبیت به قدرت کنترل مولکول‌ها تبدیل شود، اما او این توانایی را در مبارزه با نسخه دیگری از جهان که قفل این سطح قدرت را باز کرده بود، از بین برد. با نگاهی سرسری به گامبیت، هیچ کس پتانسیل خداگونه او را حدس نمی‌زد. گامبیت توانایی دسترسی به این قدرت قدرت را از دست داد، با این حال هنوز این احتمال وجود دارد که در رستاخیز کراکون (Krakoan resurrection) شاید بتواند دوباره این قفل را باز کند.

 

۳. سایکلاپس (Cyclops)

در کنار پروفسور X، سایکلاپس یکی از بزرگ‌ترین رهبران مردان ایکس است. بسیاری او را کاپیتان آمریکای جهش یافته‌ها می‌دانند، او یک تاکتیک‌دان درخشان و یک جنگجوی فوق العاده ماهر است که از نوجوانی آموزش دیده است. او سال‌ها با نام اسکات سامرز (Scott Summers) شناخته می‌شد، اما هیکل باریکش قدرت واقعی او را اصلا نشان نمی‌داد. انفجارهای نوری سایکلاپس به خوبی شناخته شده است، اما همیشه دست کم گرفته می‌شوند. ولورین یکبار تعریف کرد که سایکلاپس اساساً یک بمب هسته‌ای در سر دارد. گفته می شود که تمام قدرت انفجارهای نوری سایکلاپس می‌تواند یک کوه را پودر کند. خیلی وقت بود که همه از یاد برده بودند سایکلاپس یک سلاح کشتار جمعی و در کنار آن از قویترین قهرمانان مارول است.

 

۲. اسپایدرمن (Spider-Man)

مرد عنکبوتی اغلب بسیار خوش شانس است، اما شانس تنها بخشی از دنیای این شخصیت سرسخت است. مرد عنکبوتی فقط بر اساس سطح قدرت، در رده های بالای جامعه ابرقهرمانی نیست. او حتی قدرتمندترین قهرمان در سطح خیابان هم نیست، در مقایسه با شخصیت‌هایی مانند لوک کیج (Luke Cage) که بسیار قوی‌تر هستند. با اینکه اسپایدرمن بدنی متناسب دارد، حتی ساختار کوچک بدنی او ترسناک هم نیست. با این حال، مرد عنکبوتی بسیار بیشتر از مجموع قدرت‌هایش است. اسپایدرمن قدرت‌های خود را جایی نشان داده که برای او غیرممکن بوده و زمانی زندگی‌اش بر لبه اتمام بوده است. محدودیت‌های مرد عنکبوتی برای شکسته شدن ساخته شده‌اند.

۱. ولورین (Wolverine)

ولورین قدرت های زیادی دارد و مطمئناً ظاهری ترسناک دارد. با این حال، وقتی صحبت از آن به میان می‌آید، ظاهر ولورین نمی‌تواند کسی مانند هالک را بترساند. کمیک‌های متعدد نشان داده‎اند که لوگان حریفی بسیار بسیار قدر است. ولورین همچنین با هالک یک به یک پیش رفته و گهگاه برنده شده است. او در نبردها با دشمنان بی شمار پیروز شده و خطرناک ترین تبهکاران جهش یافته روی زمین را به جان خریده است. ولورین خیلی خطرناک به نظر نمی‌رسد، اما او توانسته کاملا اثبات کند که در کاری که انجام می‌دهد بهترین است.

شما در این مورد چه نظری دارید؟ نظر خود را با رسانه سرگرمی در اشتراک بگذارید!

4.2 18 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا