۱۲ نکته کاربردی در بازی Sifu

۱۲ نکته کاربردی در بازی Sifu

انتقام آسان نیست، دست خالی به مبارزه نروید!

با گذشت تنها چند روز از انتشار بازی Sifu، این عنوان توانسته طرفداران بسیاری را در کنار سختی نسبتا زیاد خود جذب کند. امروز سعی داریم به شما در آسان سازی این مسیر انتقام دشوار یاری برسانیم.

این روزها یکی از ورزش‌های رزمی که کم‌تر در سطح جهان به آن پرداخته می‌شود کنگ‌فوست که با پیدایش هنرهای رزمی نو تا حدی به کنار رفته و بیشتر به عنوان یک مکمل برای دیگر هنرهای رزمی استفاده می‌شود. با این حال این ورزش رزمی کهن هنوز طرفداران بسیاری در خاور دور یعنی کشورهایی چون چین که مهد آن است و ژاپن و دیگر کشورها دارد. این روزها عنوانی که توجه بسیاری را به این ورزش رزمی جلب کرده و بسیاری را در کنار داستانی زیبا و سبکی منحصر به فرد به این هنر رزمی علاقه مند کرده عنوان Sifu، بازی انحصاری کنسول‌های نسل هشتم و نهم پلی استیشن و البته رایانه‌های شخصی‌ست.

عنوان Sifu بدون شک یکی از مورد انتظارترین عناوین سال ۲۰۲۲ بود که خوشبختانه توانست با کیفیتی فوق‌العاده توسط استودیو Sloclap در اختیار کاربران قرار گیرد و در کنار نظرات مثبت منتقدین، توانست کاربران را نیز راضی نگه داشته و آن‌ها را ساعت‌ها با این بازی سرگرم کند.

همانطور که می‌دانید شما در این بازی دوست داشتنی به دنبال انتقام هستید و پس از هر بار مرگ، سن شما افزایش یافته و مهارت‌های شما بسته به سن شما تغییر می‌یابند، پس زنده مانده در این بازی فاکتوری مهم بوده و نباید در این بازی بی گدار به آب زد. از همین رو سعی داریم در این مطلب ۱۲ نکته که می‌توانند مسیر انتقام شما را هموارتر سازند آموزش دهیم. شما همچنین می‌توانید نقد بازی Sifu را در مجله سرگرمی مطالعه کنید.

استفاده از انیمیشن‌های بازی به نفع خود

پیش از هر چیز باید گفت که در بازی‌های تک نفره این نکته تقریبا جدید نیست. در بازی Sifu زمانی که دشمن خود را به زمین کوبیده یا در صدد انجام Takedown قرار می‌گیرید، دیگر دشمنان شما هیچگونه حمله‌ای به طرف شما نمی‌کنند. این موضوع یک منفعت دیگر برای شما دارد. اکثریت دشمنان شما تنها با یک ضربه Takedown از دور خارج شده و پس از آن نه تنها یکی از دشمنان انبوه خود را به طور کامل از بازی خارج کرده‌اید، بلکه مدت زمانی را برای خود ذخیره کرده و سلامتی خود را که اشاره شد فاکتوری بسیار مهم است حفظ می‌کنید.

استفاده درست از کمبوهای بازی

بازی Sifu مملو از عناصر سبک Beat’em up است و شما معمولا با فشردن چند دکمه تصادفی به طور همزمان می‌توانید ضربات مهلکی را به دشمنان خود وارد کنید و شاید تا مدت زمان بسیار زیادی تجربه این بازی نیاز به استراتژی نداشته باشید، اما همیشه بد نیست حس و حال حرفه‌ای بودن به شما دست بدهد. برای اینکه بازی Sifu را حرفه‌ای پیش ببرید، بد نیست نگاهی به لیست کمبوها داشته باشید که اکثریت آن‌ها در کنار آسان بودن، قابلیت ترکیب با یکدیگر را داشته و شما را چندین و چند قدم از رقبا، به خصوص باس‌های درون بازی پیش می‌اندازد و در ضمن، کنگ فو هنری کاملا حساب شده و منظم است، پس شما نیز باید مانند یک استاد کنگ‌فو منظم و با پرستیژ دشمنان خود را از میان بردارید.

استفاده به موقع از بلاک، ضد حمله و جای خالی

دشمنان شما در بازی Sifu دشمنانی آموزش ندیده و تازه کار نیستند و حمله و ایجاد کمبو در این بازی همه چیز نیست و دفاع کردن رکنی بسیار مهم، به خصوص در دوران پیری شما در این بازی‌ست. شما تا زمانی که جوان هستید می‌توانید ریسک چندین کمبوی متوالی، دفاعی کوتاه و یک ضد حمله جانانه را بکنید، ولی دوران پیری مقداری متفاوت است. دوران پیری احتمال ضربه خوردن شما را افزایش داده و در سوی دیگر ضربات دشمن بخش بیشتری از سلامت شما را از بین می‌برند، پس در دوران پیری بهتر است نسبت به دوران جوانی بیشتر دفاع کرده و سپس با ضد حمله‌های استاد کنگ‌فویی با تجربه آن‌ها را غافلگیر کنید. در سوی دیگر جای خالی دادن و ضد حمله در دوران جوانی می‌تواند برای شما بسیار کاربردی باشد، پس از جوانی خود بهره ببرید.

استفاده صحیح از Structure Meter

اگر توجه کرده باشید، در بخش پایین صفحه بازی و همینطور برای هر دشمن به صورت جداگانه نواری زرد رنگ وجود دارد که اگر پر و قرمز شود، شما یا دشمنتان برای مدتی کوتاه هشیاری خود را از دست داده و گاردی باز و ضربه‌هایی مهلک را انتظار می‌کشید. لازم به ذکر است که تنها ضربه زدن یا ضربه خوردن باعث پر شدن این نوار مهم نشده و دفاع کردن یک حرکت می‌تواند نوار حریفی که ضربه زده و دفاع شده را پر کند. فکر می‌کنم ادامه گفته‌هایم آشکار باشند! شاید یکی از بهترین روش‌ها برای آسان‌تر شکست دادن باس‌های بازی، دفاع یا جای خالی پیاپی در برابر ضربات، پر کردن نوار Structure Meter آن‌ها و سپس وارد کردن کمبوهای متوالی باشد که می‌تواند در مدت زمانی کوتاه باس را از پا درآورده و شما را با میزان سلامتی بالا به بخش بعدی برساند. البته این نکته ناگفته نماند دشمنانی که سلاح سرد در دست دارند، نه تنها به Structure Meter، بلکه به سلامت شما ضربات غیر قابل جبرانی وارد می‌کنند.

هشیار ماندن در زمان مبارزه به لطف Structure Meter

به احتمال بسیار زیاد بسیاری از شما متوجه این موضوع شده‌اید، با این حال پرداختن به آن خالی از لطف نیست. همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، در صورتی که نوار Structure Meter شما پر و قرمز شود، برای مدتی کوتاه هشیاری خود را از دست داده و آغوش شما برای ضربه‌های سنگین و حتی مرگ باز است. پس باید چه کرد؟ آرام آرام از دشمن دور شوید تا نوار Structure Meter به حالت اولیه خود باز گردد، اما به خاطر داشته باشید که حمله کردن یا دویدن در بازی شاید نوار شما را پر نکند، ولی از خالی شدن آن جلوگیری کرده و تا زمانی که به آرامی قدم برندارید به حالت اولیه خود باز نمی‌گردد.

استفاده از محیط اطراف

اگر کمی توجه داشته باشید، تقریبا در تمامی مکان‌های بازی Sifu وسایلی وجود دارد که می‌توانید به سمت دشمنان خود پرتاب کنید و استفاده از همین روش و سپس انجام حرکت Takedown می‌تواند تعداد دشمنان شما را در کسری از ثانیه کاهش داده و شانس شما برای خروج از آن مکان با سلامتی کامل را افزایش دهد. علاوه بر آن تقریبا در تمامی اوقات ما شاهد وجود سلاح سرد روی زمین هستیم که گرچه برداشتن آن‌ها زمان بیشتری نسبت به ضربه با وسایل اطراف از شما می‌گیرد، می‌تواند دومین روش انتخابی شما برای پیروزی سریع‌تر در نبردها باشد. برای مثال مکانی مانند موزه در بازی Sifu گزینه‌های بسیاری برای استفاده و ضربه زدن به دشمنان شما را در اختیارتان گذاشته که مبارزات شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

استفاده از سلاح سرد

در بخش پیشین اشاره کوتاهی به سلاح سرد داشتیم و در این بخش نگاهی عمیق‌تر به آن خواهیم داشت. همانطور که اشاره شد ما در اکثر بخش‌های بازی Sifu شاهد وجود سلاح سرد هستیم که شاید کمی با روح بازی که برگرفته از هنر رزمی کنگ‌فوست همراه نباشد، ولی هیچ زد و خورد بزرگی بدون سلاح سرد پیش نمی‌رود. در کنار استفاده از وسایل محیط بازی، استفاده از سلاح سرد یکی دیگر از بهترین راه‌ها برای شروع مبارزات بوده و کمک بسیاری به حفظ سلامتی شما می‌کند. لازم به ذکر است که شما می‌توانید سلاح خود را به باس فایت‌ها نیز آورده که واقعا شما را در وضعیت بسیار بهتری نسبت به باس روبه‌روی شما قرار می‌دهد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که سلاح‌های موجود در بازی نیز مانند شما سلامتی محدود داشته و استفاده بیش از حد از آن‌ها باعث فرسودگی و در نهایت از کار افتادن سلاح می‌شود که می‌تواند باعث لطمه خوردن به روش مبارزه شما در میانه مبارزه شود، پس باید حواس خود را به سلامتی سلاح‌ها بدهید. در پایان این بخش بد نیست بدانید که پس از گذر از یک منطقه، شما اجازه بازگشت به منطقه پیشین را دارید و ممکن است سلاحی کاملا سالم در آن بخش جا مانده باشد که همان سلاح بتواند جان شما را بخرد.

ارتقا دادن مهارت‌ها

هر منطقه در بازی Sifu دارای چندین معبد است که در حقیقت پایگاه‌هایی برای پیشرفت کردن هستند و شما می‌توانید بسته به سن خود در بازی از مهارت‌های مختلف استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید، مهارت‌های خاص برای سنی خاص است. برای مثال مهارتی در این بازی دیده می‌شود که پایداری سلاح سرد شما را افزایش داده و برای به دست آوردن آن شما باید پیش از رسیدن به ۲۵ سالگی سیفو شوید و به این منظور باید برخی مهارت‌ها را پیش از دیگر مهارت‌ها به دست آورده تا در ادامه بتوانید این مهارت کاربردی را کسب کنید. این تنها یک نمونه از مهارت‌های موجود بود و شما می‌توانید بسته به روش مبارزاتی خود، مهارت‌های مختلف را دریافت کنید.

بازگشت به مناطق قدیمی و دلیل آن

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از آنکه بازی Sifu و نحوه مبارزه صحیح در این بازی را درک کردید، به مناطقی که در ابتدای بازی پشت سر گذاشته‌اید برگشته و از نو آن‌ها را کامل کنید. بدون شک می‌پرسید چرا؟ بسیاری از کمبوهای بازی Sifu با خرج کردن مقداری بسیاری زیاد از XP به دست می‌آیند و بازگشت به مناطق قدیمی و پشت سر گذاشتن دوباره آن‌ها می‌تواند میزان XP مورد نیاز برای خرید کمبوهای مورد نیاز در مناطق سخت‌تر بازی را تامین کند. از همین رو بازگشت به مناطق پیشین در کنار طولانی کردن گیم پلی شما و لذت بردن بیشتر از هنر زیبای کنگ‌فو، شما را در بازی پخته‌تر و مبارزات آینده شما را آسان‌تر و صد البته با کمبوهای جدید زیباتر می‌کند.

استفاده از میانبرها

هر بخش از بازی Sifu دارای کلیدهایی‌ست که اگر به خوبی دنبال آن‌ها گشته و آن‌ها را پیدا کنید، می‌توانید خیلی سریع و بدون درگیری چندان با نیروهای محافظ باس هر مرحله، به اتاق باس اصلی رسیده و بخش بسیار زیادی از بازی را بدون درگیری رد کنید. مزایا و معایب استفاده از کلیدها چیست؟ بدون شک مبارزه بیشتر باعث جمع آوری XP بیشتر شده که به پیشرفت شما در مراحل بالاتر کمک می‌کند ولی یک عیب بزرگ در این میان وجود دارد. همانطور که می‌دانید و یکی از اصلی‌ترین نکات این بازی‌ست، سن شما با هر مرتبه کشته شدن افزایش می‌یابد و استفاده از میانبر به معنای واقعی شما را جوان نگه می‌دارد. پس راه حل چیست؟ شما می‌توانید پس از شکست دادن باس اصلی، به عقب برگشته و برای بار دوم همان بخش را به لطف کلید رد کنید. گمان داریم این بهترین روش برای استفاده از کلید‌ها در بازی Sifu است.

استفاده از حالت Focus

حالت Focus شاید به اندازه استفاده از سلاح سرد یا دیگر وسایل کاربردی نباشد، ولی نمی‌توان از آن گذر کرد. شما در زمان استفاده از حالت Focus، در حقیقت همزمان با آرام کردن زمان، در برابر تمام ضربات دشمن مصون می‌شوید و در کنار آن شما می‌توانید ضرباتی که قابلیت بلاک کردن ندارد را بلاک کنید و ضربه پس از آن برای مدتی دشمن شما را گیج کرده و اجازه استفاده از کمبو‌های بیشتر را می‌دهد. شما در معابد بازی Sifu می‌توانید این ویژگی را پیشرفت داده و استفاده بهتری از آن داشته باشید، ولی همانطور که در ابتدا اشاره شد نباید جز اولویت‌های اصلی شما قرار گیرد و می‌تواند هدف سوم یا چهارم شما برای پیشرفت دادن باشد، چون استفاده از کمبوهای بهتر، در طولانی مدت اثر بخش‌تر از استفاده از حالت Focus خواهد بود. نوار مربوط به حالت Focus در پایین، سمت چپ صفحه ظاهر شده و با جای خالی دادن در برابر دشمنان پر می‌شود.

استفاده از قابلیت Cloud

بازی Sifu بازی آسانی نیست و با وجود فاکتور سن، دست شما تا حد بسیار زیادی برای عجولانه عمل کردن بسته است و از سوی دیگر تکرار مبارزات ممکن است شما را خسته کند. ما برای شما پیشنهادی داریم و آن استفاده از قابلیت Cloud یا فضای ابری‌ست که می‌توانید پیش از ورود به هر مبارزه بازی خود را در فضای ابری ذخیره سازی کرده و نه تنها فضایی امن برای نگه داری اطلاعات بازی خود خواهید داشت، بلکه اینگونه می‌توانید از بالا رفتن بیهوده سن خود در بازی جلوگیری کنید.

بازی Sifu از آن بازی‌هاییست که اگر عجولانه و بدون حوصله به تجربه آن بپردازید، بدون شک می‌تواند گاهی موجب عصبانیت شما می‌شود و این در حالی‌ست که اگر با صبر و با استفاده از استراتژی در این بازی پیش روید، می‌تواند شما را ساعت‌ها بدون نیاز به علاقه به هنر رزمی کنگ‌فو سرگرم کند. مکانیسم‌های فوق‌العاده جذاب در کنار داستان سرایی بی نظیر، عنوان Sifu را تبدیل به یکی از مورد انتظاترین بازی‌های سال جاری میلادی کرده که بدون شک طرفداران فارغ از علاقه به هنر رزمی کنگ‌فو، به تجربه این بازی دوست داشتنی علاقه دارند. شما چه پیشنهاداتی دارید؟ فکر می‌کنید این ۱۲ نکته تا چه میزان می‌توانند شما را در مسیر انتقام پیش بیندازند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا