آیا سیمو لیو به آینده شانگ چی در MCU اشاره کرد؟

نقش شانگ چی در فاز پنجم و ششم

آیا سیمو لیو به آینده شانگ چی در MCU اشاره کرد؟ پارسا خلیلی ۲ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ مارول
آینده شانگ چی در MCU

کمیک کان سن دیگو به پایان رسیده اما طبق گفته‌ استودیو مارول چرخه اخبار به تازگی آغاز شده است. ساعاتی بعد از اتمام همایش سیمو لیو (Simu Liu) با اشاره به پروژه‌های معرفی شده، به آینده شانگ چی در MCU اشاره کرد.

به دنبال رونمایی از فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول در سالن H، کوین فایگی (Kevin Feige) به‌طور رسمی کارگردان شانگ چی یعنی دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) را به‌عنوان کارگردان فیلم مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty معرفی کرد. طبق گزارش‌های رسمی دستین دنیل کرتون علاوه بر انتقام جویان ۵، برای توسعه دو پروژه سریالی The Ten Rings و Wonder Man و پروژه سینمایی Shang-Chi 2 با استودیو مارول قرارداد بسته است. اما در حال حاضر به دلیل نبود اطلاعات کافی در رابطه با Shang-Chi 2، طرفداران هیچ ایده‌ای ندارند که چه زمانی قراره شاهد بازگشت شانگ چی در حماسه مولتی ورس باشند.

فیلم Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings با بازی سیمو لیو و آکوافینا (Awkwafina) دومین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بود که بعد از پاندمی طولانی کرونا در سینماها اکران شد. علی‌رغم عدم آشنایی مخاطب با شخصیت اصلی، این فیلم به قدری در تعریف داستان شانگ چی خوب عمل کرد که هم فروش قابل توجهی در گیشه داشت و هم مورد استقبال طرفداران و منتقدین قرار گرفت.

درسته که دنباله شانگ چی جزئی از فاز پنجم و ششم MCU نیست و در کمیک کان هیچ اشاره‌ای بهش نشد، اما هر دو رویداد Disney Plus Day و D23 Expo که تنها چند هفته با ما فاصله دارند، می‌توانند بهترین فرصت برای رونمایی از این دنباله مورد انتظار باشند.

صحبت‌های سیمو لیو درباره آینده شانگ چی در MCU

طی مصاحبه‌ای در کمیک کان سن دیگو، سیمو لیو نسبت به پنل استودیو مارول و پروژه‌های معرفی شده واکنش نشان داده و به حضور احتمالی شانگ چی در برخی از عناوین فاز پنجم MCU اشاره کرده است.

بچه‌ها شما هم پنل استودیو مارول دیدید؟ نمی‌خواهم خیلی با اطمینان دربارش نظر بدم ولی احساس می‌کنم قراره تو بعضی از پروژه‌های فاز پنجم حضور داشته باشم، مگه نه؟ من مراسم از توییتر دنبال می‌کردم و مدام با خودم می‌گفتم که قراره تا چند سال آینده حسابی سرم شلوغ بشود.

با توجه به پنل استودیو مارول در کمیک کان، فاز پنجم MCU با هفت پروژه سریالی و شش پروژه سینمایی از اوایل سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود و تا اواسط سال ۲۰۲۴ به‌طول می‌انجامد و آن‌طور که پیداست، فیلم Shang-Chi 2 در این فاز حضور نخواهد داشت. اما این بدان معنی نیست که دنباله شانگ چی و اسپین آف سریالی ده حلقه در آینده دنیای سینمایی مارول جایی ندارند. در حقیقت شانگ چی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های MCU محسوب می‌شود و ارتباطش با سرزمین TA-LO که یک بعد یا قلمرو دیگر است، می‌تواند به راحتی حضورش را در پروژه‌های مختلف ممکن سازد.

همچنین با توجه به سکانس پس از تیتراژ شانگ چی، او و کیتی موفق شدند با بروس بنر، کاپیتان مارول و وانگ آشنا شوند و در مسیری کاملا متفاوت قدم بگذارند. ناگفته نماند که زادگاه شانگ چی سانفرانسیسکو است، جایی که داستان فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania جریان دارد.

با در نظر گرفتن تمامی موارد اشاره شده، شانگ چی شخصیتی است که می‌تواند تقریبا در هر خط داستانی ظاهر شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ شانگ چی چه جایگاهی در آینده دنیای سینمایی مارول خواهد داشت؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا