1%
  • 10/10

8 سال برای تبلت‌ها و 7 سال برای گوشی‌ها؛ تعهد آپدیت نرم‌افزاری سامسونگ

شرکت کره‌ای از لحاظ آپدیت نرم‌افزاری بی‌رقیب است!

8 سال برای تبلت‌ها و 7 سال برای گوشی‌ها؛ تعهد آپدیت نرم‌افزاری سامسونگ ۰ ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
سامسونگ آپدیت

طبق گزارشات جدید،‌ سامسونگ قصد دارد تبلت‌ها و گوشی‌های بالارده‌ی خود را از سال 2024 به بعد از لحاظ نرم‌افزاری به ترتیب 8 و 7 سال آپدیت کند.

با معرفی گوشی‌های سری گلکسی S24، سامسونگ متعهد شد که آن‌ها را از لحاظ نرم‌افزاری و امنیتی تا 7 سال آپدیت کند. حالا این شرکت تصمیم گرفته مدل‌های اینترپرایز ادیشن را مدت زمان بیشتری آپدیت کند.

طبق سیاست جدید سامسونگ، تبلت‌هایی که از سال 2024 به بعد به بازار می‌آیند قرار است تا 8 سال آپدیت دریافت کنند. در حال حاضر تنها محصولی که می‌تواند واجد شرایط دریافت 8 سال آپدیت باشد، گلکسی تب اکتیو 5 است؛ محصولی که در ژانویه به بازار آمد. اما سامسونگ قطعا مدل‌های بیشتری را راهی بازار خواهد کرد.

برای گوشی‌های اینترپرایز مثل گلکسی XCover 7 که در بالا تصویرش پیداست، سامسونگ قصد دارد تا 7 سال آپدیت در نظر بگیرد. درست مثل گوشی‌های سری گلکسی S24. توجه داشته باشید که گوشی گلکسی XCover 7 و تبلت اکتیو 5 وقتی سامسونگ از آن‌ها رونمایی کرد، فقط 4 سال از لحاظ نرم‌افزاری و 5 سال از لحاظ امنیتی آپدیت دریافت می‌کردند.

خبر آپدیت 7 و 8 ساله سامسونگ چقدر صحت دارد؟

خبر مربوط به آپدیت 8 ساله تبلت‌ها و 7 ساله گوشی‌های سامسونگ را یکی از مسئولین خود شرکت از هلند منتشر کرده است. مشخص نیست که آیا تبلت‌ها و گوشی‌های عادی هم مشمول چنین سیاستی می‌شوند یا خیر. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که سامسونگ اگرچه گفته اینترپرایز ادیشن اما سری گلکسی S24 هم قرار است 7 سال آپدیت دریافت کنند.

فعلا به نظر می‌رسد مشکل کاربران، تبلت باشد. یعنی شاید تبلت‌های سری گلکسی تب S9 هنوز هم 4 سال آپدیت دریافت می‌کنند و خبری از افزایش این مدت زمان به 8 سال نیست. همین اتفاق برای سری گلکسی S23 هم افتاد. اما شاید سری تب S10 مشمول سیاست جدید شرکت کره‌ای شوند.

اینکه این اتفاق خواهد افتاد یا خیر مشخص نیست و باید منتظر ماند. به صورت کلی به نظر می‌رسد از سال 2024 به بعد سامسونگ قصد دارد مدت زمان آپدیت نرم‌افزاری و امنیتی گوشی‌ها و تبلت‌هایش را صرف نظر از مدل اینترپرایز یا معمولی، افزایش دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments